Marcin Grzesik

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
marcingrzesik
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 11 maja 2019, 22:27
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: marcingrzesik »

Witam szanowne grono wyjętych spod prawaObrazek. Imię Marcin, wiek powiedzmy że od ponad 20 lat mogę juz kupić browarek w sklepie. Zamieszkały na obecną chwilę w Londynie I to właśnie ten fakt zmusił mnie do pojęcia prób uzyskania swojskiego trunku bo jak wiadomo tu ciężko o niegoObrazekNa obecną chwilę posiadam pot still ZP oraz coś czego do końca nie mogę wytłumaczyć po co to kupiłemObrazek. Na forum natrafiłem z chęci pogłębiania wiedzy bo jak wiadomo początki są trudne a zawsze to lepiej podpytać starszych wyjadaczy niż walić głową w blat kuchenny bo coś znowu zjeb... m. Pierwsze psocenie mam już za sobą I wyniki są w miarę dobre jak na miesięczny staż. Wszystkie literówki poprawione, chybaObrazek. Luźne gacie panowieObrazek


Sent from my LYA-L09 using Tapatalk

[mod: następne posty prosimy po polsku]
Ostatnio zmieniony piątek, 7 cze 2019, 07:53 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Marcin Grzesik

Post autor: Qba »

Witamy na forum!
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Marcin Grzesik

Post autor: arTii »

Witaj. Jak nie wiesz co masz za sprzęt, to po prostu wstaw jego zdjęcie - ktoś na pewno rozszyfruje zastosowanie :)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Marcin Grzesik

Post autor: .Gacek »

Witamy serdecznie. Kolega arTii ma rację, dawaj zdjęcia na forum... obadamy ten Twój wynalazek ☺
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
marcingrzesik
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 11 maja 2019, 22:27
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Marcin Grzesik

Post autor: marcingrzesik »

Chcecie to macieObrazek, jest też pot still ZP.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony piątek, 7 cze 2019, 12:58 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Marcin Grzesik

Post autor: .Gacek »

Kolumna z zimnymi palcami i odstojnikiem to znany temat na forum, wielokrotnie wałkowany, na pewno znajdziesz podobne tematy. Bardzo łatwo i dość tanio można ten sprzęt przerobić na rasową kolumnę, w Twoim przypadku chyba najlepiej na Thora lub ewentualnie na aabratka (wysokość pomieszczenia i grzanie na kuchence). Ale na tym co masz można zrobić dobry trunek, potrzebna jest tylko cierpliwość no i odrobina wprawy. Przeczytaj temat kolegi @aronia :
jak-otrzymac-spirytus-luksusowy-neutral ... 10969.html
Najbardziej z tych sprzętów kupowanych na znanych portalach aucyjnych podobają mi się te uniwersalne garnki ☺ sam jestem posiadaczem takowego.
Co do tego tureckiego wynalazku ala podgrzewacz do kawy... przemknęło mi to gdzieś na jakimś zdjęciu, ale nigdy nie piłem z tego urobku. Widziałem chyba dwie wersje, jedną z chłodzeniem wentylatorem od góry, a drugą z chłodzeniem wodnym.
Mam wrażenie że to taki mini prosiaczek jak ktoś mieszka w kawalerce :hahaha: napisz coś więcej jak tego używasz...

Edit: może to przerobiona maszyna do robienia wody destylowanej do żelazka ☺
Ostatnio zmieniony piątek, 7 cze 2019, 14:11 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
marcingrzesik
50
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 11 maja 2019, 22:27
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: RE: Re: Marcin Grzesik

Post autor: marcingrzesik »

Dzięki wielkie, zerknę po pracy na temat ZP a odnośnie mojego czajnika to porażka i łeb boli na drugi dzień Obrazek

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk

Mod. Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości!
Ostatnio zmieniony piątek, 7 cze 2019, 16:06 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”