Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy

Post autor: Kamyk12 »

Witam
Szukam złotego środka w postaci sprężynek pryzmatycznych do kolumny fi 76.
Testowałem sprężynki od pilipka te standardowe na kolumnę 60.3 efekt ok ale max moc robocza to 3500 co idzie w parze z wydajnością. Są może dedykowane (troszkę większe) sprężynki na taką średnicę?
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: masterpaw2 »

A po czym to kolega wnosi, że max moc robocza dla fi 76mm wypełnionej SP od Plipka wynosi 3,5kW? Próg zalania przy takiej konfiguracji to około 4.8kW, więc śmiało możesz pracować na 4kW a nawet nieco powyżej (tylko po co), duża wydajność nie idzie w parze z jakością.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: Kamyk12 »

Na mocy 3500W jest najlepszy produktu. 200,300 W więcej musi powodować częściowe zalewanie bo produktu jest gorszy, a co tu mówić o 4000W. "Duża wydajność nie idzie w parze z jakością" -przy dobrej konfiguracji średnicy kolumny i sprężynek idzie.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: masterpaw2 »

Dając większe sprężynki, ponosisz próg zalania i teoretycznie możesz pracować z większą wydajnością, jednak ucierpi na tym jakość, no chyba, że zwiekszysz wielkość zasypu - przedłużenie kolumny. A swoją drogą skoro przy mocy 3,7÷8kW i fi 76mm występuje częściowe jak to kolega wspomina zalewanie, to może warto by się pochylić nad przesypaniem wypełnienia? Kolumna dzielona?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: Kamyk12 »

Miedź 30cm i KO 2x60cm. Przesypuje za każdym razem.

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: mardok »

A jakie masz podparcia do tych sprężynek?
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: masterpaw2 »

Kamyk12 pisze:Miedź 30cm i KO 2x60cm. Przesypuje za każdym razem.
Miedź spokojnie możesz zastąpić przy ll gotowaniu SP KO, przy podziale kolumny przesypywanie jest praktycznie zbędne. Mardok trafnie zauważył, iż przyczyną miejscowych zalań mogą być nieodpowiednie podparcia.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy
Re: Sprężynki pryzmatyczne do fi 76

Post autor: Kamyk12 »

Podparcia od Pilipka podparte na drucie 0.8 wpuszczonym w frez po obwodzie kolumny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”