Nalewka z czerwonej porzeczki

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Adrian222
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 4 sie 2017, 08:02
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Adrian222 »

Witam,czy ma ktoś sprawdzony przepis na nalewkę z czerwonej porzeczki?
W zeszłym roku zrobiłem taką według przepisu z internetu ale wyszła zbyt słodka ,aż lekko mdli.Czuć taki fajny owocowy smak ale po 2-3 kieliszkach aż mdli ze słodkości.
koncentraty wina

acurlydrug
300
Posty: 325
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 14:51
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Nalewka z czerwonej porzeczki

Post autor: acurlydrug »

Cukier po prostu daj na końcu. Ja przy każdej nalewce w zależności od ilości - kilka - kilkanaście łyżek, mieszam, odczekuję kilka dni dla przegryzienia, wtedy degustuję. Jeśli brakuje - powtarzam proces aż do uzyskania akceptowalnej dla mnie słodyczy.
Awatar użytkownika

zając_poziomka
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 16:57
Krótko o sobie: Fan broni, książek i alkoholu.
Ulubiony Alkohol: Smakuje mi wszystko, co sam zrobię.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Nalewka z czerwonej porzeczki

Post autor: zając_poziomka »

Bardzo lubię nalewkę z czerwonej porzeczki i robię co roku. Przepis jest dość standardowy: kilo obranych owoców zalewam litrem 70% alkoholu i zostawiam na miesiąc. Tyle wystarcza żeby owoce oddały smak, a jak potrzymasz dłużej to pojawia się nieprzyjemna goryczka z pestek, która psuje nalewkę. Później alkohol odlewam, owoce odciskam w prasie i zasypuję 300g cukru. Jak się cukier rozpuści, to odciskam po raz drugi i łączę wszystkie płyny. Klarowanie przebiega bardzo szybko. 1-2 tygodnie i osady opadają. Nalewka gładko przechodzi przez filtry. Podwójne odciskanie na prasie pozwala na odzyskanie całego alkoholu i użycie mniejszej ilości cukru, dzięki czemu straty są minimalne a z nalewki nie robi się ulepek, tylko jest lekko cierpka. Polecam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 cze 2019, 20:18 przez zając_poziomka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”