Zakup Aabratka

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
cinekpaco
20
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 sie 2013, 18:27
Podziękował: 6 razy

Post autor: cinekpaco »

Witam Panowie. Co sądzicie o tym aabratku z allegro?
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 8141010748

Mam kolumnę CM do smakówek, ale czyściocha wychodzi na tej kolumnie taka jaka wychodzi, sami zapewne wiecie... Aabratek powinien spełnić moje oczekiwania odnośnie dobrej czystej :) Nada się to? :)
koncentraty wina

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakup Aabratka

Post autor: PETER29 »

Od biedy się nada ale pamiętaj że to od Ciebie zależy co poleci z wezyka. Zrób w projekcie małe zmiany: podziel kolumnę na katalizator miedziany ok 25 cm i dalej Czesc zasadnicza. Ułatwi to mycie miedzi. Przenieś tez termometr na 10 półkę teoretyczną. Gdzie? To zależy od wypełnienia jakie zastosujemy. Ocieplenie kolumny. Oczywiście można więcej ale na tym już da się pracować. Chcesz szybciej i łatwiej poczytaj o sprezynkach pryzmatycznych, OLM, OVM, bufor stabilizujaco wzmacniajacy, regulator napięcia.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Zakup Aabratka

Post autor: arTii »

Z moich uwag:
KEG z takim ociepleniem jest trochę utrapieniem. Nic przy nim nie zrobisz bez zniszczenia ocieplenia. Poza tym to ocieplenie, to bardziej ozdoba :)
Termometr w KEGu tarczowy - niewiele daje (zbyt mała rozdzielczość), poza tym widział bym go jeszcze niżej.
Wyjście i wejście wody do skraplacza - niedobre :( Powinno mieć jakieś kolanko w dół. W obecnej konfiguracji węże będą się po prostu załamywać zaraz przy złączu
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Zakup Aabratka

Post autor: johnex »

Na zdjęciach widać, że parę rzeczy jest do wymiany lub dorobienia.
1. Wężyk odbioru. Jest igielitowy a powinien być silikonowy.
2. "Termometry precyzyjne" wyglądają mi na te dostępne w internecie za kilka złotych. Maja odświeżanie co 10 sekund i po każdym pomiarze rozrzut wskazań o 0,5 stopnia.
3. Tak jak było powyżej dorobić katalizator
4. Wypełnienie w postaci jakichś "spiral nierdzewnych". W sumie to wypełnienie jest najważniejszym elementem kolumny. Można mieć najlepszą kolumnę wypełnioną jakimś gównem i nic z tego nie będzie. Należy stosować sprężynki pryzmatyczne sprawdzonych producentów.
5. Keg w otulinie fajnie wygląda ale ta otulina tak w zasadzie nie izoluje termicznie jedynie zabezpiecza przed obiciem kegów w transporcie. Kolejna sprawa to keg typu din ma jakoś dziwnie skonstruowaną górę. Jak takiego używałem to kolumna chwiała się na nim jak trzcina na wietrze. Po zmianie na euro-keg jest dużo lepiej.
6. Brak ocieplenia kolumny.

Ogólnie jak zobaczyłem co ta firma ma w spowitej ofercie to mi ręce opadły. Oferowanie kupującym (czasami nie do końca zorientowanym) gówna w postaci zimnych palców z 4 odstojnikami w cenie poprawnie zrobionego aabratka jak dla mnie dyskwalifikuje sprzedającego.

PS. Tutaj macie wg mnie hit: http://ap-system.net.pl/destylatory/des ... zator-hit-
Fajny zbiornik z płaszczem a na nim kolumna, która była hitem 30 lat temu.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
cinekpaco
20
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 16 sie 2013, 18:27
Podziękował: 6 razy
Re: Zakup Aabratka

Post autor: cinekpaco »

Dzięki Panowie za rady, już raz kupiłem CM-a z odstojnikiem, więc teraz wolę zapytać za w czasu ludzi bardziej doświadczonych ode mnie jeśli chodzi budowę aparatury :)

Johnex, dałeś mi najwięcej podpowiedzi to pozwól że się ustosunkuję :)

1. Mam wężyk silikonowy do odbioru przy CM-ie, więc nie ma problemu.
2. Mam kilka termometrów igłowych w domu, zawsze fajnie się sprawdzały, kwestia przerobienia :)
3. W wodzie mam chyba pewne ilości związków siarki, bo dopóki do wypełnienia w kolumnie Cm nie użyłem miedzi to waliło jajem w związku z tym myślałem, że po prostu zamiast wypełniać całość kolumny zmywakami ze stali nierdzewnej dodałbym miedziane sprężynki pryzmatyczne, bo kolega ma tego sporo, albo zmywaki miedziane. Ale w sumie tak jak piszesz o wiele gorzej wtedy zadbać o czystość miedzi. Co sądzisz o dodaniu takiego katalizatora na złączu SMS?
4. Wypełniałem zawsze zmywakami ze stali nierdzewnej i jakoś się to sprawdzało, ale skoro piszesz że lepiej zastosować sprężynki pryzmatyczne, to myślę że warto to przemyśleć i tak właśnie uczynić.
5. W sumie ta otulina dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy jest czy jej nie ma. JA mam CM-a na DIN i nie chwieje mi się od kiedy dałem grubszą uszczelkę silikonową i gwint zaciska się ładnie na uszczelce bez żadnego luzu.
6. Otulina hydrauliczna na rury to 10 minut roboty :)

Powiem szczerze że akurat ta firma i zainteresowanie jej produktami to czysty przypadek, więc jeśli widzieliście na allegro coś lepszego to z chęcią bym pozaglądał w linki i wybrał coś waszym zdaniem ciekawszego :)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakup Aabratka

Post autor: PETER29 »

Wobec tego uderz do któregoś forumowego kolegi. Jest tu kilku gości którzy mają fach w ręku.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Zakup Aabratka

Post autor: johnex »

cinekpaco pisze: 1. Mam wężyk silikonowy do odbioru przy CM-ie, więc nie ma problemu.
2. Mam kilka termometrów igłowych w domu, zawsze fajnie się sprawdzały, kwestia przerobienia :)
(...)
5. W sumie ta otulina dla mnie nie ma żadnego znaczenia czy jest czy jej nie ma (...) Otulina hydrauliczna na rury to 10 minut roboty :)
Dobrze, że ty wiesz co trzeba przerobić, zmienić, dodać tyle że za to wszystko już raz zapłaciłeś. A teraz postaw się w miejscu zupełnego laika. On nie wie, że ten wężyk nadaje się tylko do wody, nie wie, że termometry są do d..y. Nie wie, że kolumnę należy ocieplić. Taka osoba zdaje się na konstruktora (sprzedającego). Myśli, że oferowany produkt jest dobrej jakości i że jest zbudowany poprawnie. A okazuje się, że producent tnie koszty na czym się da, a swoich klientów ma za nic.

PS W temacie katalizatora wyraziłem już swoje zdanie:
3. Tak jak było powyżej dorobić katalizator
Ważne aby złącze katalizator-kolumna było takie samo jak kolumna-głowica. Będziesz mógł przykręcić głowicę do katalizatora i w ten sposób destylować smakówki.

PS II Co do producenta jakiemu warto zlecić wykonanie kolumny celowo nie podam osoby bo nie lubię jak forum "zawiera lokowanie produktu".
Przejrzyj wątki: aparatury-kompletne.html
pytania-o-kompletne-destylatory-z-internetu.html
Tam znajdziesz opinie o polecanych i niepolecanych sprzedających.
Sam musisz określić jaką kolumnę chcesz i ile możesz na nią wydać.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”