Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy

Post autor: .Gacek »

bolecki pisze:Nie ma ani w spamie, ani w odebranych.
Kolego @bolecki nie dziwię się, że nic nie dostałeś...
Nie wiem jak i nie wiem dlaczego ale ani na prywatnej ani na służbowej skrzynce nie mam Twojego adresu na "Office" :hammer:
Wygląda na to, że po prostu nic Ci nie wysłałem :shock:
Wygląda na to, że urlop międzyświąteczny zawrócił mi za bardzo we łbie :pije: :angry:
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Wciąż nic nie doszło...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: JasnyPierun »

bolecki pisze:Wciąż nic nie doszło...
Mogę podesłać log z mojego dzisiejszego procesu jeśli jeszcze potrzeba. Moja wersja sterownika to 1.08.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

office(małpa)bolecki.pl
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: JasnyPierun »

Poszło.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Masz jakąś rozpiskę z pracy, np kiedy ruszyłeś z sercem, itp?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: JasnyPierun »

Mam ale mocno okrojoną i zrobioną na odpierdziel z racji tego że na karcie powstawał zapis. Mogę zrobić fotkę i podesłać na mail za chwilę.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Zapis na karcie to pikuś i po kilku dniach nie będziesz widział co się działo. Dlatego tam jest zegarek z którego do notatki trzeba spisać czas. Potem sobie taką notatkę przepisujesz do pliku z danymi.

Pytałem for fun, idzie jak po sznurku. Trochę długo szło, jak na małego KEGa (nagrzał się w 20min moca 2,5kW), Chyba że to jakieś bydle z dopalaczem?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: JasnyPierun »

Nie to było na drugi raz puszczane 15l wody o temp 40 kilka stopni i jakoś 3l spirytusu. Grzanie było na 4kW (1,5+2,5), pod MSR podłączyłem tylko 2,5kW a 1,5kW odłączone po zalaniu. Będę robił dokładnie notatki. Wczoraj mi się pierwszy proces nie nagrał na kartę bo nie włączyłem zapisu i dowiedziałem się po wszystkim kiedy na karcie nie było pliku. Doczytałem i dzisiaj już jest.

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

Bocian pisze:Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem FIZYCZNEJ rozdzielczości i nie miałem na myśli DS18B20 bo on co najwyżej nadaje się na termometr meteorologiczny, do akwarium czy innych niewymagających zastosowań. Na rynku są dużo ciekawsze (niestety i droższe) precyzyjne układy czujników termicznych.
Jeśli jeszcze śledzisz temat - co to za czujniki z rozdzielczością 0.01C? Przekopałem internet do końca ;)
i albo trzeba wydać z 1000USD, albo układ waży tyle to ruski TV, albo zakres pomiaru jest wąski etc.
Nie znalazłem rozsądnego cenowo czujnika, którym można zmierzyć temperaturę z dokładnością 0.01C...

PWL
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: JasnyPierun »

Hej, przy okazji zapytam, czy dotarły moje pliki wysłane kilka dni temu na pocztę office@bolecki.pl plik log i notatki? Nic na pocztę nie odpisałeś majster.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Tak, ale na ostatnie nie miałem czasu popatrzeć.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

Bolecki zlituj się... tego się nie da zrobić tanio ani łatwo... samo ADC będzie kosztować więcej niż arduino + DS'y od chińczyka, a do tego trzeba to jakoś polutować bo gotowce też nie są łatwo dostępne, a i przetworniki, nie wiem jak od analoga, ale te id TI są w rastrze 0,65mm. Brak gotowców to konieczność projektowania PCB, a pod te przetworniki to nie takie proste. Na dobicie amatora kompletny brak bibliotek dla arduino... ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 kwie 2019, 11:42 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Tanio, ani łatwo to pojęcie względne. Czyli Ty też twierdzisz że 1000USD lub gabaryt rubina?. Jaki jest problem z bibliotekami?. Trzeba się tylko dobrać do rejestrów przetwornika, arduino nie ma funkcji do I2C lub SPI?. Potem trochę liczenia które wytłumaczone jest nocie aplikacyjnej scalaka. Obudowy QFN wbrew pozorom lutuje się łatwiej niż TQFP, nawet jeśli ktoś nie ogarnie poprawnego pcb pod tak wymagający przetwornik to ma demo płyteczki.
Jedno jest moim zdaniem pewne, jeśli ktoś nie potrafi dojść do tego co linkowałem, to lepiej dać sobie siana bo wyjdzie z tego generator liczb losowych sterowany temperaturą. Trzeba się wykazać pewną wiedzą.
Z resztą, nie widzę potrzeby kopać pod sobą dołka. Nie ciągnę tego tematu. Sam będę kombinował podobny czujnik ale gadający przez UART i się zastanawiam czy go nie wystawić do handlu podobnie jak CZK, którego ludzie biorą sobie do własnych projektów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 kwie 2019, 12:35 przez bolecki, łącznie zmieniany 2 razy.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

A to trochę nie tak, ja wiem ile by to kosztowało... przy własnej robocie i chińskim wykonawcy płytek nawet zabawka z ADS1248 (który wydaje mi się najdroższy z wymienionych) da się pewnie ogarnąć w cenie poniżej 500zł przy założeniu że nam się za pierwszym razem coś nie uda i nie będziemy się bawić w odzysk układów (bo przy tym rastrze może się to nie udać). Ten max też jakoś super tanio nie wyjdzie 20$ + przesyłki to wyjdzie jakieś 100-120zł + jakieś arduino i też zbliżymy się do tej kwoty.

A i ten MAX nie da rady z rozdzielczością 0,01C za to zabawka od TI da radę nawet i 0.001, no przy założeniu że ograniczymy zakres pomiaru, ale to już inna bajka.

Druga sprawa to z jednaj strony arduino robi swoją robotę bo ze względu na cenę popularyzuję elektronikę, a przynajmniej tą związaną z uC, ale z drugiej strony tworzy całe rzesze inwalidów, który do poskładania czegoś do kupy potrzebują gotowych modułów i bibliotek. Nikt się nie zastanawia co wewnątrz tych bibliotek siedzi i jak to wszystko naprawdę działa, pomijam już taką oczywistość jak jakoś bibliotek, wiele z nich jest niestety dość marna i nie nadaje się do niczego innego jak zabawa, a już na pewno do budowania na ich podstawie sterownika działającego w czasie rzeczywistym.

PS. No to czekamy na moduł z czujnikiem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

gryzmo
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 21 paź 2015, 08:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: gryzmo »

Gdzie znajdę nowsze wersje softu?
Z tego wątku działa mi tylko 1.04.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Co znaczy "działa"?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

gryzmo
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 21 paź 2015, 08:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: gryzmo »

Jak usiłuję wgrać ten z 6 strony tematu (1,06) widzi mi jakiś błąd pliku i sterownik po próbie aktualizacji nie działa w ogóle-ciemny ekran.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Nie błąd pliku, tylko błąd ustawień. Powinieneś dać klawisz w górę aby przywrócić ustawienia do fabrycznych.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

gryzmo
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 21 paź 2015, 08:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: gryzmo »

Ponawiam prośbę.
Nie wiem czy coś robię źle czy faktycznie plik z wersją oprogramowania 1.06 nie działa.
Karta pamięci sformatowana na FAT32, na niej tylko plik z softem. Uruchamiam sterownik z włożoną kartą wciskając klawisz BOOT.
I jeśli mam plik 1.04 wszystko gra a jeśli 1.06 tylko czarny ekran i dioda miga po 5x-czyli wg instrukcji błąd pliku. Po tej operacji sterownik nie działa-ciemny ekran.
Zastanawia mnie też, że plik 1.04 ma ponad 200kb a 1.06 tylko 61kb.
Może ktoś powiedzieć skąd wziąć nowszą wersję o których tu mowa lub co robię źle?
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 maja 2019, 20:49 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

60k to ma plik rar, jego nie możesz wpakować do sterownika, inaczej softu nie da się wsadzić na forum.
Rozpakuj go i wewnątrz znajdziesz właściwy plik.

Jeśli rozmawiamy o pliku z tego posta sterownik-m-s-r-t15414-100.html#p183281
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 maja 2019, 22:25 przez bolecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

cutfinger
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 sty 2011, 23:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: cutfinger »

Jak rozwiązać problem z miganiem światła ? W kegu mam 2x2kV. Jakbym wymienił na 2.5 x 1.5kV to przy grzaniu mocą roboczą , 2400 lub 2500, to też będzie migać ?
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Migającą grzałkę przełączyć na faze w której nie masz światła.
(I nie kV tyko kW)
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

cutfinger pisze:Jak rozwiązać problem z miganiem światła ? W kegu mam 2x2kV. Jakbym wymienił na 2.5 x 1.5kV to przy grzaniu mocą roboczą , 2400 lub 2500, to też będzie migać ?
Ja bym spróbował tak dobrać jedną z grzałek, żeby po zagrzaniu do temp. "roboczej" wyłączyć drugą
i jechać non-stop na jednej, cały czas załączonej. Może 1500W wystarczy do podtrzymania procesu?

Albo kupić lepsze żarówki, żeby nie migały ;)

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.

cutfinger
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 sty 2011, 23:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: cutfinger »

No tak ale u sąsiada też miga. Spróbuję wyłączyć drugą bo każda z grzałek ma osobny przewód, wówczas powinno grzać z mocą 2kW.Ale czy wtedy zadziała sterownik. Spróbuję i dam znać .

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

cutfinger pisze:No tak ale u sąsiada też miga.
No to znajdź taką moc grzałki, żeby chodziła non-stop podtrzymując proces bez regulacji...

PWL
Ostatni wpis 31.08.2019, baj baj.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Coś kurde za mocno kombinujecie.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
online

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Szlumf »

Gdy używałem regulator Boleckiego to k....cy dostawałem i w końcu pracowałem przy latarce. Przepięcie faz skutkowało miganiem w domu. Ja miałem spokój ale żonie to nie pasowało. Musiałbym przerobić instalację w domu. Mam mniej więcej równomiernie obciążone fazy a przeróbka by to zaburzyła. Przeszedłem na Pamela i ze światłem mam spokój choć pojawiły się inne problemy związane z jakością i serwisem.
Swoją drogą ciekawe jestem jak takie "miganie" wpływa na żywotność odbiorników domowych. Z nauk w czasach komuny pamiętam, że zwykłe żarówki kiepsko to znosiły. Szkoda, że kolega Bolecki nie daje się namówić na regulację fazową z odpowiednimi filtrami.

cutfinger
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 17 sty 2011, 23:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: cutfinger »

Zrobiłem tak że gotowałem z mocą 4kW, po osiągnięciu temperatury, odłączyłem jedną z grzałek . W panelu MSR wpisałem że moc wyjściowa ma być 2kW. Taka jaką posiadam w kegu . No i teraz jestem zadowolony. Panel działa, wyłącza grzałkę gdy temperatura wody w skraplaczu skoczy do 70 stopni. Minusem jest dłuższe odbieranie urobku . Ale coś za coś. Dziękuję kol.PierwszyWolnyLogin za podsunięcie pomysłu .
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

@Szlumf
Odbiorniki to prędzej się spocą od regulacji fazowej, a nie grupowej. Żarówce to raczej nie zaszkodzi, im szkodzą cykle włączenia- zwróć uwagę w którym momencie zdychają żarówki.
To nie jest tak że ja nie chce robić regulacji fazowej i dokładać odpowiedni filtr, to "Wy" nie chcecie dodatkowego kloca za który wyraźnie trzeba dopłacić. ;)

Ogólnie, za kilka zyli idzie kupić wynalazek zwany żarówką LED. Jedną z cech takiej żarówki jest to (a przynajmniej powinno być) że stabilizuje ona prąd świecidełka. Czyli nie powinny na niej robić wrażenia nawet o wiele większe skoki na zasilaniu, a nawet chwilowe zaniki. W tych najtańszych jest z tym problem, ale i tak lepiej jak żarówka.
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 00:00 przez bolecki, łącznie zmieniany 2 razy.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

użytkownik usunięty
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: użytkownik usunięty »

Szlumf pisze:Przeszedłem na Pamela i ze światłem mam spokój choć pojawiły się inne problemy związane z jakością i serwisem.
Na jakiego Pamela przeszedłeś i o jakich problemach z nim związanych piszesz.
online

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Szlumf »

Prd3w z 5 sondami. Oryginalne sondy to porażka. Już z 8 pamelowskich mi padło. Teraz kupuję na alegro. Też padają ale rzadziej. Najgorsze jest to, że często sonda raz działa poprawnie, raz powoduje awarię całości regulatora a innym razem sterownik jej nie widzi i to jest najprostsze do diagnozy. Podobnie z regulacją większej mocy. Przy gęstych owocówkach podpinam równolegle 3x2000W i regulatorem ustawiam moc tak by uzyskać grzanie ULWD <2W/cm2. Raz działa poprawnie a raz potrafi świrować i do 12% mocy działa poprawnie - watomierz pokazuje ~~ 500-600W - a dla 13-15% przeskakuje na 2800-3000W. Gdyby nie watomierz to bym spalił wsad. Serwis niechętnie daje urządzenie zastępcze. Mi się udało uzyskać raz na chyba 3 czy 4 naprawy. No i dosyć trudno dogadać się w sprawach przyczyn usterek. Ostatnio na przykład nie wyświetla mi temperatury przy podpiętej jednej sondzie. Wykrywa jedną, wyświetla 3 beż żadnej wartości. Dopiero po podpięciu 4-5 sond zachowuje się prawidłowo. Sondy sprawdziłem na wszelkie sposoby i są OK ale Pamel nadal twierdzi, że to wina sond.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

Szlumf pisze: Swoją drogą ciekawe jestem jak takie "miganie" wpływa na żywotność odbiorników domowych.
Nowoczeszne zasilane wszekliej maści przetwornicami impulsowymi takie spadki napięcia pewnie mają w poważaniu... większość dzisiaj jest uniwersalna i może pracować również w hameryce gdzie mają 120VAC.
Szlumf pisze:Z nauk w czasach komuny pamiętam, że zwykłe żarówki kiepsko to znosiły. Szkoda, że kolega Bolecki nie daje się namówić na regulację fazową z odpowiednimi filtrami.
Tak... tylko że przyczyna padania raczej nie były spadki napięcia tylko przepięcia spowodowane... cóż u mnie akurat spawarkami transformatorowymi domowej roboty... jak delikwetn używał tego wynalasku to w sieci musiała być niezła sieczka a nie sinus 50Hz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

W temacie sterowników Pamela, czy innych nigdy się nie wypowiadałem bo mi nie wypada, ale na litość boską... Szlumf... Mi się wydaje że to podchodzi pod jakieś zapędy sadomasochistyczne. :) Piszesz że przy MSR szlak Cię trafia bo światło mrygota, ale jest to mniej uciążliwe jak chory psychicznie sterownik pamela który działa jak chce.
Co to za robota gdy podchodzisz do sprzętu i zastanawiasz się czy dziś się uda czy sterownik znów coś odwali?.

Od czasu do czasu ktoś się pochwali przy kupnie że miał pamela. Zazwyczaj lecą wszystkie kur@#y świata :D
Nie wiem jak można ubić czujnik DS18b20. Jedyne przypadki jakie mi się w historii trafiły to ugotowany keg, albo ukiwany kabel przy samej łusce i to się chyba tyczyło A25 z MSRa. No ale widać taka polityka firmy, jedni sprzedają tanie drukarki z drogimi tuszami, inni tanie sterowniki z którymi trzeba się potem bujać.
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 10:33 przez bolecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: rastro »

bolecki pisze: Nie wiem jak można ubić czujnik DS18b20. Jedyne przypadki jakie mi się w historii trafiły to ugotowany keg...
No widzisz, ja bym proponował zbudować sterownik fazowy... Obstawiam że to jest raczej problem z błędami transmisji szczególnie na długich kablach.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

Szlumf pisze:Prd3w z 5 sondami. Oryginalne sondy to porażka. Już z 8 pamelowskich mi padło. Teraz kupuję na alegro. Też padają ale rzadziej.
Zerknij na mój temat o termometrze na ESP, tam dałem krótkie info jak zrobić sondy- gwarantuje Ci, ze jak się przyłożysz do tematu to zrobisz sondy za około 10-15 zł które będą (prawie) wieczne, moje sondy działają 6 lat bez żadnej usterki i z pełną świadomością mogę stwierdzić, że (najprawdopodobniej) żadne gotowce ‚nawet nie leżały’ obok dobrze zrobionych własnoręcznie sond.

Kluczowe jest zastosowanie dobrych DS’ow, dobrej jakości pasty i jeśli są cuda na zasilaniu to dla bezpieczeństwa przewodu ekranowanego.
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 12:09 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
online

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: Szlumf »

Problem z DS-ami być może wynika z częstego ich przekładania w różne porty bez gilz. Dwa padnięte rozebrałem i w jednym była urwana żyła przy nóżce scalaka a w drugim (wiszącym luzem w cieczy kotła) goła żyła chyba dotykała obudowy i przy wrzeniu w kotle powodowała wariacje. Chprzemo spróbuję zrobić Twoim sposobem choć precyzyjne lutowanie nie jest moją mocną stroną.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: chprzemo »

Lutowanie pójdzie gładko jak kupisz choćby najtańszy topnik (byle nie kalafonie), oblej cała nogę cyną razem z przewodem, załóż koszulkę termo i wciśnij w gilzę z pastą- będzie dobrze.

Kup DSy z logo dallasa, nie kupuj tych gdzie producent wstydził się wygrawerować swoją nazwę:)

Faktycznie jeśli żyła była goła i gdzieś dotykała to mógł być problem:)
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 12:38 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik M S R [wydzielone z tematu]

Post autor: bolecki »

Szlumf, jak będziesz kolejny raz kupować dallasy to weź moje. Jednego dostaniesz za friko na poczet zepsucia- będziesz sobie mógł wrzucić do wrzątku razem z kablem. Ciekaw jestem kiedy go zajedziesz i czy w ogóle się uda...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”