Moc grzania, a jakość produktu

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy

Post autor: Kamyk12 »

Witam Panowie
Borykam się z problemem jakim jest smak mojego produktu. Kolumna to 150 cm fi 76 mm, zbiornik 100l, grzałki 2 x (1kW+1.5kW+2kW) - łącznie 9 kW. Mam możliwość płynnej regulacji mocą po przez regulator i wybór odpowiednich członów grzałek. Wypełnienie jest mojej konstrukcji (sprężynki pryzmatyczne 6 kątne 8x8mm). Moc jaką używam do prowadzenia procesu to 4 kW. Mój produkt wychodzi z dziwnym posmakiem chemicznym i jest trochę ostry. Zero w nim posmaków, zapachów "bimbru" lecz chyba wolałbym delikatny posmak bimberku niż takiej chemicznej czyściochy. Zauważyłem też dziwną zależność jak raz pracowałem na 3,5 kW, że posmak chemiczny był jeszcze bardziej wyczuwalny. Też zauważyłem różnicę jeżeli rozgrzewanie było prowadzone na 4,5 kW bardziej wyczuwalny był smak chemii i ostrości niż przy rozgrzewaniu 9kW. Sprężynki i sprzęt jest w 100% czysty i odkażony po wcześniejszych próbach. Temp. na 10 półce zawsze na stałej wartości, stabilizacja ok. 1h, odbiór przedgonu kropelkowo 1l przez LM tylko LM posiadam. I jeszcze jedno spostrzeżenie - ten dziwny smak i ostrość jest bardziej wyczuwalna po rozcieńczeniu i odczekaniu jakieś 7 dni (na świeżo jeszcze znośnie). Miał może ktoś do czynienia z czymś takim, jakie są zależności z mocą pracy (według mnie lepiej grzać mniej niż więcej jeżeli chodzi o jakość, a tu takie coś wychodzi) to samo z rozgrzewaniem myślałem, że słabsze grzanie nie będzie powodować "przegrzewania" nastawu cukrowego, który zawsze jest klarowny i ma -4 BLG. Dodam jeszcze, że robiłem próby na sprężynkach Pilipka i efekt był jeszcze gorszy.
Może ktoś coś poradzi?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: Pablito »

Co mi przychodzi na myśl: uszczelki, zaworek, wężyk, grzałki (materiał).
Masz sprężynki miedziane w zasypie?
Chyba spawy/luty masz dobrze wytrawione?
Jeszcze sprawdź, czy chemiczny posmak występuje w całym gonie czy tylko w jakiejś części. Przy następnej destylacji złap kilka próbek i oceń.

A nastaw nie ma tego posmaku chemii? Może coś dziwnego pojawia się już na tym etapie. Jakiej wody używasz do nastawu?
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: Kamyk12 »

uszczelki EPDM, dodatkowo elektrozaworek nierdzewny do regulacji tez nierdzewny, grzałki nierdzewne, wężyk sylikonowy około 1,7m, spawy tak średnio wytrawione spawane bez gazu, w całym gonie jest taki sam posmak, nastaw jest okej można pić surowy xd

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: mardok »

Wg mnie przy fi 76 mm, 150 cm kolumny to troszkę za mało. Nie piszesz również z jaką prędkością prowadzisz proces, dla fi 76 i 4 kw to powinno być około 2,5 l na godzinę. Jak dla mnie również średnica sprężynek jest za duża, ale to tylko moje zdanie i moje uwagi.
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: wkg_1 »

A jak szybko odbierasz ?

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: Drupi »

To najprawdopodobniej jest przyczyną źle odebranych przedgonów, krótkiej stabilizacji, przegrzania nastawu, wysokiego blg. nastawu.
Ps.
Ja kiedyś miałem takie coś po drożdżach w czarnych torebkach.
Ostatnio zmieniony piątek, 17 maja 2019, 18:03 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

mocho
50
Posty: 73
Rejestracja: środa, 18 gru 2013, 06:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: mocho »

Kamyk12 pisze:spawy tak średnio wytrawione spawane bez gazu
Ja bym tutaj szukał przyczyn

Autor tematu
Kamyk12
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 lip 2017, 19:18
Podziękował: 2 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: Kamyk12 »

Odbiór jest ok. zawsze temperatura utrzymana na 10 półce. Przedgon, stabilizacja pisałem co i jak w poście. Co ma do tego średnica wężyka jak odbiór reguluję zaworkiem?
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: .Gacek »

Kolega @mardok pisał o średnicy sprężynek, nie o średnicy wężyka... Ale jeżeli już mowa o wężyku to sprawdź proszę czy to prawdziwy silikon, ewentualnie postaraj się go pominąć przy następnej rektyfikacji. Wiesz że w tych czasach wszędzie jest chińszczyzna, kto to wie co tam dodają...
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: herbata666 »

Cześć, czytam na spokojnie i przecież jeden Kolega dobrze trafił, jak mogą być sprężynki 8x8mm, taka sprężyna będzie ważyć z 400g litr a moc zalanie będzie oscylować na 180-200W/1cm2, wysokość półki przy takim zasypie wyniesie pewnie z 15cm, czyli 150cm daje Ci 10 półek. Musisz podać dużo więcej danych bo tak to trochę wróżenie z fusów, jak chcesz to zadzwoń do mnie 501-050-098 a z chęcią doradzę/pomogę może uda się zlokalizować przyczynę problemu. Wyżej podałem jedną możliwość a może ich być kilka.

PS.
Spawy mogą być czarne ja noc i nie wytrawione ale to nie ich przyczyna na pewno, sam robiłem kiedyś testy czy nie wytrawione spawy wpływają jakoś na samk produktu końcowego i nie zauważyliśmy różnicy na kilka próbek porównawczych. Co nie usprawiedliwia tego dlaczego spawy nie są wytrawione :D.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Moc grzania, a jakość produktu

Post autor: .Gacek »

Piotrze, autor tematu pisał też że robił próby na wypełnieniu od plipka... podobnoż efekt taki sam...
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”