Cydr miętowy

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
Krzysiek123-
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 24 lut 2019, 22:24

Post autor: Krzysiek123- »

Witam,
Po kilku udanych cydrach "z kartonika" (sok ze sklepu z owadem) chciałem zapytać o sprawdzony sposób na cydr jabłkowy miętowy...
Temat był poruszany ale bardzo pobieżnie.
Pytanie czy dać liście świeżej mięty do butelkownia? Czy jakieś wskazówki z mięty suszonej? Może jakiś sok syrop zaprawka coś kupnego?
Ma ktoś sprawdzony sposób-przepis.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Shruikan
30
Posty: 48
Rejestracja: sobota, 1 gru 2018, 21:10
Podziękował: 2 razy
Re: Cydr miętowy

Post autor: Shruikan »

A jakby zaparzyć suszone liście mięty, schłodzić do odpowiedniej temperatury i dolać do butelek? To tylko pomysł który chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu, niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą.

Edit:
Albo dodać zaparzona miete do balonu w czasie fermentacji cichej. Ewentualnie dodać jeszcze pare listków świeżej mięty, jeśli w smaku za mało będzie miętą czuć
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 21:22 przez Shruikan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Cydr miętowy

Post autor: artur.sukiennik »

Ktoś testował ten przepis?;-) ;-) dzisiaj piłem mięte i pomyślałem o takim cydrze;-) ;-) a może cydr z samego.naparu z mięty? Moze z trawą cytrynową?;-) ;-)
Ostatnio zmieniony piątek, 6 mar 2020, 21:46 przez artur.sukiennik, łącznie zmieniany 1 raz.

michwo1
50
Posty: 75
Rejestracja: środa, 3 kwie 2013, 10:42
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Cydr miętowy

Post autor: michwo1 »

Dodaj do soku napój miętowo - jabłkowy, będziesz Pan zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”