Zakupiony AABRATEK destylator elektryczny OLM regulator MSR

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27

Post autor: Darioz »

Witam zamówiłem ten o to destylator https://www.aabratek.pl/produkty/784/elektryczny_OLM_regulator_MSR.html i chciałem dostać od was jakieś cenne porady, zasady przed pierwszymi destylacjami
Ostatnio zmieniony piątek, 10 maja 2019, 13:31 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: wawaldek11 »

Najlepiej pytać u źródła, czyli producenta. Nie wiem czy znajdzie się chętny, aby opracować indywidualną instrukcję postępowania z tym sprzętem. Zresztą prawie wszystkie wskazówki są na forum.
Pozdrawiam,
Waldek

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zakupiony destylator

Post autor: wkg_1 »

Ostatnio zmieniony czwartek, 2 maja 2019, 14:27 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Zakupiony destykator

Post autor: kamilpl82 »

Napiszę tylko tyle "Będziesz Pan zadowolony"
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: .Gacek »

Ze swojej strony mogę tylko dodać aby zrobić aktualizację softu w termometrze/ sterowniku MSR. Na forum jest mu poświęcony dział i tam też jest najnowszy wsad do procka.
Pozdrawiam Gacek.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: PETER29 »

Z tego co pamiętam Jarek daje tak prosto napisana instrukcje ze nie da sie spieprzyc. Powtórzę tylko słowa poprzednika " będziesz Pan zadowolony" :ok:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Zakupiony destylator

Post autor: psotamt »

Pod warunkiem, że dał instrukcję do destylatora, nie do destykatora :D
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
Darioz
20
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 19 maja 2018, 11:27
Re: Zakupiony destykator

Post autor: Darioz »

Witam dzięki za odpowiedzi, ale mi bardziej chodzi o zasady co zrobić żeby pierwsza destylacja wyszła pomyślnie np. kolega pisze, że nie wygotował druciaków i otrzymałem bardzo nieprzyjemny smak i zapach alkoholu i teraz wiem żeby przed destylacją je wygotować i o takie porady bardziej mi chodzi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 maja 2019, 20:45 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: chprzemo »

Pierwszą destylację zrób na małym wsadzie z przeznaczeniem na spirytus techniczny- będzie to dobre mycie i przygotowanie sprzętu...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: PETER29 »

Z tego co podałeś kolumna ma sprężynki a nie druciaki :o Sprężynki masz wytrawione u tego producenta tak że wystarczy pół godziny wodę pogotować i masz kolumnę gotową do działania.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: wkg_1 »

Darioz pisze:Witam dzięki za odpowiedzi, ale mi bardziej chodzi o zasady co zrobić żeby pierwsza destylacja wyszła pomyślnie np. kolega pisze, że nie wygotował druciaków i otrzymałem bardzo nieprzyjemny smak i zapach alkoholu i teraz wiem żeby przed destylacją je wygotować i o takie porady bardziej mi chodzi.
Zasada nr 1)

Po zakupie rozbieramy wszystko, przede wszystkim patrzymy czy gdzieś wśród sprężynek nie zapodziała się jakaś szmata żeby nam się nie zrobiło bum. Potem gotujemy sprężynki np. w tabletkach do zmywarki, dokładnie myjemy wszystkie rury, bardzo dokładnie płuczemy, składamy. Pierwsze gotowania i tak będą gorszej jakości. Można to później przedestylować jeszcze raz ale na początek cukrówa albo jakieś ogony jeżeli masz - glukozy zdecydowanie nie kupuj.

Dotyczy to tak druciaków kolegi jak i twoich sprężynek - BHP to podstawa !

Roman_Piotrowicz
50
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 23:04
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: Roman_Piotrowicz »

Zdecydowanie warto przesypać i przepłukać wypełnienie jak i samego kega. Ja całkiem niedawno robiłem to samo. Potem na pierwszy ogień poszły wina, nalewki i inne niewypały z potstilla, które stały i czekały na lepsze czasy. Druga destylacja zwyczajnej cukrówki dała już dobry materiał.

Jeśli chodzi o instrukcję, to prócz dołączonej do sprzętu masę wiedzy jest na forum. Ja nie dostałem żadnej instrukcji na papierku tylko opierałem się na pomocy kolegów z wałkowanych wiele razy tematów. Metodyczne działanie, od punktu do punktu z pełnym spokojem, to nie jest lot rakiety w kosmos. polecam na początek metodę 2,5 ;) opisaną do bólu.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: chprzemo »

@Darioz tylko nie idź przypadkiem w kierunku rad kolegi Roman_Piotrowicz (z całym szacunkiem dla niego) ! Wina nalewki i wszystko co nie jest cukrówką lub podłym bimbrem zostaw na gotowanie za kilka miesięcy jak poznasz sprzet. Ja też popełniłem ten błąd na początku i na pierwsze gotowanie puściłem wino na spirytus. Wyszedł bardzo dobry spirytus techniczny, a mogłem mieć przepysznego winiaka...


Ps. Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie posta kol. wkg_1- BHP to podstawa!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 maja 2019, 18:48 przez chprzemo, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Roman_Piotrowicz
50
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2015, 23:04
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zakupiony destykator

Post autor: Roman_Piotrowicz »

Ja miałem to wszystko zmiksowane, dlatego nie było większego sensu rozczulać się nad takim wsadem. Dla mnie nieudane nalewki czy jak to opisałeś podłe bimbry to gorszy wsad niż zwykła cukrówka. Mam zbiorniczek na takie niewypały i jak uznam, że to nie mój gust to idzie to w jedno miejsce.

Natomiast zgadzam się, że samego wina szkoda na spiryt techniczny i również zachęcam do odstawienia na późniejsze zabawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”