Jakiego sprzętu użyć? Zrobić samemu czy kupić?

Autor tematu
tre_k
2
Załączniki
Pierwsze kroki - dobór sprzętu

Postautor: tre_k » piątek, 26 kwie 2019, 13:01

Panowie, interesuje mnie wytwarzanie piwa, spotkałem się z tym w Norwegii gdzie chłopaki mieli całe ,,hoboki" piwa, lali wodę, cukier wsypywali brewkita i warzyli :D pili po 4-7 dniach, piwo super..... Nie chcę kupować gotowych zestawów, chciałbym sam skompletować zestaw, tylko nie wiem od czego zacząć. Czy udzielicie mi porady co muszę nabyć? Zapędy mam do zrobienia samemu zacieru, mam trochę jęczmienia czy też gotowego brewkitu, chciałbym coś uniwersalnego. Na początek myślę że jechałbym z brewkitem potem przy kolejnych stopniach ,,wtajemniczenia" w zaciery. Co mam kupić? Ile wiader itp? żeby nie wydać od razu grubej kasy.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

chprzemo
350
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki
Re: Pierwsze kroki - dobór sprzętu

Postautor: chprzemo » piątek, 26 kwie 2019, 23:36

Czesc!

2 wiadra z kranikami.
Termometr
Cukromierz
‚Trochę’ wężykow do zlewania
Kapslownica (chyba, ze pierwsze Warki wlejesz w PETy to jest zbędna)
Kapsle (j.w.)
Szczotka do butelek
Coś do dezynfekcji (starsan, piro lub coś w tym kierunku)
Duże usprawnienie to chłodnica ale na początek nie jest niezbędna.
Precyzyjna jubilerska/dilerska waga 0-200g lub coś dokładnego w tym przedziale do odmierzania cukru do refermentacji lub ‚specjalne’ tabletki glukozowe które maja określoną wagę ( moim zdaniem waga jest lepsza, kupisz za 20 zł a będziesz miał na lata najpierw do cukru później tez do chmielu)

Z tymi gratami powinieneś sobie bez problemu poradzić z pierwszymi brewkitami.

Jedli będziesz kapslowal to zbieraj butelki, dokup szczotkę do butelek i pomyśl o suszarce do butelek- tez nie jest niezbędna na początku zabawy.

Powodzenia!
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2019, 23:40 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

pauka
10
Krótko o sobie: Młody niedoświadczony piwowar domowy :)
Ulubiony Alkohol: piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Pierwsze kroki - dobór sprzętu

Postautor: pauka » poniedziałek, 29 kwie 2019, 07:19

Na początek polecam zestaw z ekstraktów słodowych z samodzielnym chmieleniem.
Jaki styl piwa cię interesuje?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 kwie 2019, 09:25 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Sprzęt Piwowarski”