Różne średnice sprężynek miedzianych.

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
mat.82
100
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:38
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: mat.82 »

Dobry wieczór wszystkim. Mam pytanie odnośnie wypełnienia miedzianego. Posiadam kociołek 15L na którym jest zamocowany deflegmator z rurki Cu, średnicy 28mm i długości 90cm. Deflegmator ten wypełniam powoli sprężynkami miedzianymi, prawie "pryzmatycznymi" własnej produkcji. Drut na owe sprężynki pozyskuję z różnych źródeł, toteż średnica jego bywa różna i co za tym idzie średnica sprężynek również, np. jedne mają wymiary 3x3mm a inne 5x5mm. Moje pytanie brzmi: Czy mogę swój deflegmator zasypać tak zmieszanym wypełnieniem? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
promocja

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Różne średnice sprężynek miedzianych.

Post autor: PETER29 »

Cześć. Powiem tak daremna jest twoja robota. Jeśli deflegmator masz z miedzi po co pchac do niego kolejna miedź? Ścianki rurki już robią swoja robotę ( pochłaniają związki siarki ) wiec do środka daj zmywaki nierdzewne ewentualnie sprezynki KO.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Autor tematu
mat.82
100
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:38
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Różne średnice sprężynek miedzianych.

Post autor: mat.82 »

PETER29, na tym forum przeczytałem, że zmywaki do rurki fi28 to niezbyt dobry pomysł. Sprężynek z Ko nie chcę kupować, bo mam wystarczająco dużo drutu miedzianego z którego sam powoli sobie kręcę... ;) Chodzi mi tylko o to, czy mogę zmieszać sprężynki o różnych średnicach? Czy nie spowoduje to jakiegoś miejscowego zalewania deflegmatora? A więcej miedzi chyba nie zaszkodzi;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota, 23 mar 2019, 21:31 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Różne średnice sprężynek miedzianych.

Post autor: JasnyPierun »

Czy więcej miedzi nie zaszkodzi to bym się zastanowił na Twoim miejscu, tu masz ciekawe info na ten temat a zrobisz jak zechcesz. destylacja-bez-miedzi-t13526-40.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
mat.82
100
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek, 21 wrz 2015, 22:38
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Różne średnice sprężynek miedzianych.

Post autor: mat.82 »

Rozumiem, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie...

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Różne średnice sprężynek miedzianych.

Post autor: wkg_1 »

Zależy o jakich średnicach ale jeżeli będą większe od średnic dostępnych w handlu to raczej nie powinno to spowodować zalewania. Ale za to twoja konstrukcja będzie miała zupełnie nieprzewidywalną liczbę półek w zależności jak Ci się tych sprężynek nasypie.
@PETER29 ma rację, po co tam pchać miedź ? Wsadź sprężynki stalowe np od Henitoma, miedź już przecież masz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”