Kupno pierwszego destylatora

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Grzegi
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 21 cze 2018, 18:11

Post autor: Grzegi »

Witam forumowiczów
Przybieram się na zakup destylatora i im więcej czytam na ten temat tym większy mętlik mam w głowie dlatego chciałbym zasięgnąć po poradę czy kolumna aabratek będzie dobrym wyborem dla początkującego
https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... 5f7739282b
chodzi mi dokładnie o ten destylator co prawda nie ma łącza sms ale raczej to nie jest duża przeszkoda :D.
z góry dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: psotamt »

Czy początkujący czy nie, sprzęt powinno się kupować przynajmniej dobry. Kierunek przyjąłeś właściwy, bo Aabratek to sprzęt uniwersalny, a spirytus z niego może być doskonały. Jednak w tej konfiguracji co pokazałeś jest nieco za ubogi. Przydałby się:
1. Regulator mocy.
2. Ocieplenie kega i kolumny.
3. Obniżony odbiór, tzw. OLM.
4. Termometry ze szpikulcem do wyrzucenia, wyłączają się po pewnym czasie, co jest niezmiernie irytujące. Jak będzie regulator mocy to zapewne z porządnymi sondami i wyświetlaczem.
5. Przydałby się wziernik/latarka lub jakikolwiek poziomowskaz pod głowicą, ale da się przeżyć i bez niego.
6. Na zdjęciu nie ma termometru na 10 półce, należy upewnić się co do tego.
Jeśli chcesz mieć sprzęt wygodny, to punkty 1-4 muszą być spełnione. To oczywiście podniesie koszty, ale jakość, bezpieczeństwo i wygoda za tym przemawiają.
Powodzenia
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Przecież tyle takich samych tematów było w ostatnich miesiącach : /
Jeżeli chcesz mieć wyrób porównywalny ze sklepowym spirytusem musisz niestety kupić porządny sprzęt.
Do rad @psotamt dodałbym jeszcze wypełnienie sprężynkami - na zmywakach też można ale to nie to samo.
Brak SMS to akurat spora zaleta - tu masz złącza TriClamp - o wiele lepsze. Niestety kolumna nie jest dzielona - przy tej wysokości kilku kolegom wypełnienie się ubijało.

Po dodaniu tego wszystkiego wychodzi cena około 2 000 co jest porównywalne z ceną kolumny np. forumowego Akasa - zupełnie inna liga a i serwis zapewniony na poziomie premium.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: arTii »

A ja się nie zgodzę.
psotamt pisze:1. Regulator mocy.
można dokupić później lub zrobić samemu - na początek - zbędny zwłaszcza jeśli tniemy koszty
psotamt pisze:2. Ocieplenie kega i kolumny.
jak wyżej - można ocieplić samemu
psotamt pisze:3. Obniżony odbiór, tzw. OLM.
tutaj popieram - warto w to zainwestować, tak samo jak w termometry (chociaż ja bym zrobił samodzielnie)
psotamt pisze:Przydałby się wziernik/latarka lub jakikolwiek poziomowskaz pod głowicą, ale da się przeżyć i bez niego.
echhhh...... jak ja sobie na początku bez tego poradziłem? Chyba całkiem nieźle - po pierwszym razie zalania, na słuch wiedziałem jak wygląda zalewanie kolumny
[quote="psotamt"
Jeśli chcesz mieć sprzęt wygodny, to punkty 1-4 muszą być spełnione.

[/quote]

Z tego wszystkiego to najważniejszy według mnie jest punkt 6.!!!
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Oczywiście, ocieplić można samemu, nie odnosiłem się do inwestycji u dostawcy tylko do całokształtu produktu : )
Co do regulatora mocy to fakt - można się bez niego doskonale obejść. Ale jest praktyczny - szczególnie, że ma także termometr i sondę. Z bidy na początku ta sonda może być umieszczona na 10-ej półce i pełnić funkcję termometru prowadzącego - w kegu wystarczy najprostszy termometr byle w miarę powtarzalny - po czasie można dokupić najprostszego Pamela a regulator mocy z zabezpieczeniem na próg temperatury podpiąć pod głowicę.
Ale jeżeli ciąć na początku to tutaj.

Ważne, żeby kolumna miała wiele portów - 10-a półka, głowica, KEG, odpływ wody chłodzącej ...
Co do latarki - ja jakoś na słuch zalania nie umiem rozpoznać - może to kwestia słuchu, może sprężynek, może grubości ocieplenia. A inni podobno umieją więc - jak kto chce : )

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: arTii »

wkg_1 pisze:Ważne, żeby kolumna miała wiele portów - 10-a półka, głowica, KEG, odpływ wody chłodzącej ...
Tutaj zgadzam się z Tobą w całym zdaniu. Wszystkie te porty (głowica tylko przy destylacji na krótkiej kolumnie) są ważne i nie wyobrażam sobie prowadzenia procesu bez nich.
Z ważnych "udoskonaleń" ja sobie chwalę jeszcze spust w najniższym miejscu KEGa, lub ostatecznie rurkę-kolanko wewnątrz KEGa od spustu do dna KEGa. W sumie nie wiem dlaczego producenci tego nie robią - to przecież takie proste.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Ja właściwie to patrze tylko na termometr i poziom w buforze + kontrolnie KEG. Na 10-ą to z nudów bo i tak to nic nie daje.
Natomiast pod termometr w głowicy mam podpięty regulator mocy żeby odłączyć zasilanie w razie braku wody no i woda chłodząca - z oszczędności i dla optymalnego procesu.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: prolog1975 »

No i kolego Grzegi zostałeś dojechany a w portfelu bankrut. Wszyscy piszą o regulatorach dobrym sprzęcie. Cóż to takiego dobry sprzęt? Nie jest prawdą że na początku swojej przygody musisz mieć bufor, obniżony odbiór regulator mocy. Na tym zlinkowanym sprzęcie uzyskasz tak samo dobry spiryt jak na tych z buforami i OLM. Potrwa to dłużej i będzie mniej serca większe straty. Ważne by we właściwym miejscu zrobić termometr prowadzący. Zazwyczaj jest to 35-40 cm od kega zależnie od wypełnienia oraz wliczając katalizator z miedzią.
Regulator ułatwia życie ale jak znasz napięcie w sieci pod obciążeniem to pozostaje dobór grzałek. Nie przejmuj się kup sobie ten sprzęt poleć wspawać sondę 35 cm od kega a resztą zajmiesz się jak będziesz miał kasę. Kup sobie dobry termometr np MSR ułatwia życie a może kiedyś będzie sterownikiem procesu. Nie oszczędzaj na wypełnieniu kolumny co by nie pisać o zmywakach kup sprawdzone sprężynki z Wołomina lub Henitom. Jak kiedyś dokupisz np bufor to będziesz miał port termometru 15 cm nad buforem i ok. Tak więc nie przejmuj się kupuj . Ale zanim kupisz przeglądaj targowisko czasem ludzie sprzedają super sprzęt za tzw grosze.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

No to kolego nieźle wbijasz pytającego w jeszcze większe koszty. Bufor ? - nikt nie radził. MSR ? Drogi. Kolumna z linka od przypadkowego dostawcy w cenie dobrego sprzętu od forumowych konstruktorów ? Ryzykowne.
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: JasnyPierun »

Ja tylko dodam że jak chcesz wydać te max 1200zł i kupić sprzęt z linku to wybierz 2 osobne przewody do grzałek zamiast jednego tak żebyś mógł podłączyć pod osobne linie (w ofercie jest napisane że masz wybór). Wg mnie przy tych portach termometrów, które widać na fotkach i tak nie wciśniesz sondy od sterownika bo one mają 6mm średnicy tak że odpada szybkie dołożenie sterownika z sondami. Właśnie przerabiam ten problem u siebie temu uprzedzam przed zakupem.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Dlatego trzeba kupować u forumowych sprawdzonych dostawców u których wszystko pasuje, sprzęt jest rozwijalny i nie ma takich niespodzianek jak w noname-ach od przypadkowych spawaczy. A po podliczeniu koniecznych doróbek ceny takie same.
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: JasnyPierun »

Cena w moim przypadku po doliczeniu ,,koniecznych doróbek'' jest dużo wyższa niż gotowiec np ten http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: prolog1975 »

wkg_1 pisze:No to kolego nieźle wbijasz pytającego w jeszcze większe koszty. Bufor ? - nikt nie radził. MSR ?.
Napisałem ,,kiedyś" (czas przyszły) jeśli chodzi o bufor w kontekście umiejscowienia termometru prowadzącego od kega. MSR jest napisane ,,np" jako przykład dobrego termometru. Punkt odniesienia. Oczywiście można zrobić samemu taniej, lub kupić badziewie 5 szt. po10zł.
Konstrukcja Aabratka jest prosta jak budowa cepa więc gdzie widzisz ryzko w tej ofercie? Sprzedający udziela 2 lata gwarancji.
Nikogo nie mam zamiaru wpędzać w koszty. Dlatego proponuję przeglądanie targowiska.
Sądy oryginalne z MSR pasują do rurki 8mm ich średnica to 5.6mm.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

JasnyPierun pisze:Cena w moim przypadku po doliczeniu ,,koniecznych doróbek'' jest dużo wyższa niż gotowiec np ten http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html
Oczywiście.
Z daleka od olx-owych wydumek.
prolog1975 pisze:Konstrukcja Aabratka jest prosta jak budowa cepa więc gdzie widzisz ryzko w tej ofercie? Sprzedający udziela 2 lata gwarancji.
Nie, nie jest. Trzeba zadbać o dobry kształt jeziorka, konstrukcję OLM-a, poprawnie wspawać wszystko, dać porządne podtrzymki do wypełnienia, wytrawić, zateflonować, dać gilzy do termopar pasujące bez luzu, śruby do poziomowania kolumny ... w ostatnich postach nawet grzałki nie były podłączone jak trzeba i kupujący miał kłopoty ... całą masę rzeczy można spieprzyć.
Gwarancję z OLX sobie można w buty wsadzić. Ty już lepiej nie doradzaj bo zrobisz krzywdę pytającemu ; (

Gdybyś zobaczył np. jak Akas spawa porty do termopar, jak uszczelnia wszystkie gwinty, jak robi odpowietrzenia w zaworkach precyzyjnych, nie wyobraża sobie sprzedania KEG-a bez wskaźnika poziomu, kolumny nawet najprostszego wskaźnika zalania nigdy byś już nie naganiał na to drogie w sumie badziewie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 mar 2019, 00:31 przez wkg_1, łącznie zmieniany 2 razy.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: prolog1975 »

wkg_1 pisze: Nie, nie jest. Trzeba zadbać o dobry kształt jeziorka, konstrukcję OLM-a, poprawnie wspawać wszystko, dać porządne podtrzymki do wypełnienia, wytrawić, zateflonować....
Skoro tak prosta rzecz jak Aabratek Cię przerasta polecam przekopanie się przez forum. Wszystko będzie jasne.
Co to jest dobry kształt jeziorka? Lepsze jeziorko owalne czy okrągłe ;) ? Jaki to ma wpływ na proces.
Co to jest podtrzymka? Może chodzi o podparcie lepsze podtoczenie czy spawanie? Jaki ma wpływ na proces
Co to jest zateflonować? Może chodzi o uszczelki z teflonu. Po spawaniu jest trawienie pasywacja elektropolerowanie tyle i aż tyle.
Masz kolego bezcenną umiejętność głoszenia sądów kategorycznych, tzw oceniania książki po okładce. Skąd wiesz że ten sprzedający nie honoruje gwarancji oszukał Cię? Skąd wiesz że nie mam kolumny albo ich części od Akasa?
Nikogo nie ,,naganiam'' jak to piszesz na sprzęt z OLX ale zakładanie przez Ciebie a priori że kolumna jest zrobiona nieprofesjonalnie jest nadużyciem. Miałeś ją w rękach znasz ,,(kształt jeziorka)'' wiesz jak wyglądają spawy od wewnątrz. Więc może zanim zaczniesz doradzać uzupełnij elementarne braki wiedzy w budowie tak prostej kolumny jaką jest Aabratek oraz zapoznaj się z kolumną o której piszesz negatywnie lub pozytywnie gdyż Twoja ocena opiera się na wydaje mi się.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 mar 2019, 22:01 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.

zibichudy
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 22:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: zibichudy »

Szukałem. Pewnie nie dokładnie. Jestem amatorem. Szukam swojej pierwszej kolumny. Jak skontaktować się z Akasem? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Ale po co mam się zapoznawać, skoro kolumny grupowych producentów są sprawdzone i tańsze ????
I tak, zakładam a priori, że coś czego nikt nie sprawdził jest bardzo ryzykowne i gorsze. Nie promujemy tu nowalijek tylko doradzamy koledze który chce kupić.
OK, pytający już sobie wnioski wyciągnie.

PS: Popełniasz błąd polegający na polecaniu czegoś co do czego nie ma pewności, że nie zadziała. Bo może zadziała i ocena jest krzywdząca. Błąd - polecamy coś, o czym mamy pewność, że zadziała.
OLX nie ma programu ochrony kupujących. Jeżeli sprzedawca nie wyśle towaru po zapłacie albo wyśle niesprawny - szukaj wiatru w polu. Pozostaje droga sądowa.
Do reszty dyrdymałek nomenklaturowo - personalnych się nie odnoszę bo nie ma za bardzo do czego.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 mar 2019, 10:45 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: Kamal »

Akas - > akas-u83.html napisz mu wiadomość.
K.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 mar 2019, 10:35 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Wilqu
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 9 kwie 2019, 14:24
Podziękował: 1 raz
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: Wilqu »

Witam.
Odświeżę trochę temat
Co myślicie o tym dla niedoświadczonej osoby?
I w ogóle o jakości?

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... yt5by.html
Macie coś może do polecenia?
Pozdrawiam

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: PETER29 »

To z linku odpuść. Pogadaj z naszymi forumowymi producentami a będziesz zadowolony.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: arTii »

Dawno takiego cuda nie widziałem :D
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: .Gacek »

Jeszcze nie widziałem kwadratowych kegów 50 litrów a'la piramida Cheopsa ☺ nawiasem mówiąc autor z fantazją :hahaha:
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

porrimo
50
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2015, 20:11
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: porrimo »

:scratch: Interesujący ten zbiornik, mnie by pasował.
Ostatnio zmieniony środa, 10 kwie 2019, 14:10 przez porrimo, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BIMBERZIOMKÓW

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: wkg_1 »

Fakt, fajny, górna część zatrzymywałaby pianę ...
Tylko ten wylew z boku : (
No i brak wskaźnika poziomu.
Ostatnio zmieniony środa, 10 kwie 2019, 14:18 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: george1255 »

Witam,
również przymierzam się kupna swojego pierwszego destylatora. Głównie chciałbym robić czysty produkt z cukrówki, później go rozrabiać do 40% albo na jakieś likiery/nalewki.
Chciałbym abyście coś poradzili, co wybrać na start aby zdobyć doświadczenie i wiedzę praktyczną. Zastanawiałem się nad PotStill z 2 odstojnikami i szybkowarem tureckim, ale doczytałem że to się nadaje do nastawów owocowych a odstojniki to stara epoka. Później u kolegi @kula w sklepie zobaczyłem Prosty PotStil http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1-p-783.html .
1.Czy na takim sprzęcie można gonić cukrówki, aby nie było smrodu jaja oraz drożdży?
2.Czy ten sprzęt można rozbudować o kolumnę aabratka, czy trzeba wydłużyć i dopiero kolumna?
Prosze o podpowiedzi
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kupno pierwszego destylatora

Post autor: Drupi »

Kombinacje przeróbki więcej kosztują. Żeby nie było smrodu to musisz celować w kolumnę Aabratek. Producenci :
@akas, @Franzmaster, @herbata666, kula, wiedzą jak to ci wytłumaczyć. Solidnie robią. Tylko cena zależy od wyposażenia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 lis 2019, 13:39 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”