Amel

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Amel
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: środa, 27 lut 2019, 22:03

Post autor: Amel »

Witam wszystkich
Luty 2019 jest dla mnie datą rozpoczęcia mojej przygody z szeroko rozumianym bimbrownictwem. Od 10 lat mieszkam w Sanoku, gdzie ten proceder urósł do miana sztuki. Jako, że z zawodu i zamiłowania jestem elektronikiem (automatykiem), niejednokrotnie byłem proszony o skonstruowanie automatów regulujących proces destylacji na kolumnach typu Abratek czy "Zimne Palce". Instalując takowy sprzęt, jako gratyfikację chciałem jedynie "próbek" z kolejnych destylacji, przyczyniając się tym samym w sposób aktywny do testowania zainstalowanych urządzeń - pycha!!!
W tym roku (luty) zakupiłem używany sprzęt od szalenie miłego starszego Pana z Krakowa, który to pod koniec transakcji na pożegnanie, ze łzami w oczach powiedział "sprzęt będzie Panu dobrze służył - szkoda że zdrowie mi już nie pozwala na jego używanie". Nie kłamał.
Jako kompletny laik przeprowadziłem pierwszy testowy proces na dwóch nastawach cukrowych - efekt niesamowity.
Kolumna "zimne palce (5)", chłodnica tak doskonała, że przy minimalnym przepływie wody, alkohol leci całkowicie zimny! Stosując zasadę "myśl raz, destyluj dwa razy" nie trzeba węgla czy innych środków filtrujących!!!
Proszę państwa - mam 38 lat - pierwszy raz w życiu mam hobby nie związane z moją pracą zawodową.
Niedawno zmieszałem wszystko co zalegało mi na półkach (kompoty, dżemy, soki) - 10L brei +10L wody + 7kg cukru + drożdże do nastawów owocowych. Destylacja razem z 25L nastawu cukrowego. Efekt - 10L 55% ambrozji jakiej jeszcze nie piłem!!!
Jednym słowem - witam wszystkich!!!
alembiki
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Amel

Post autor: Doody »

Witaj i powodzenia życzę :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Amel

Post autor: Optoelektron »

Witaj, owocnego studiowania forum.
Pozdrawiam.
Maciej

scalak
150
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 1 lip 2013, 22:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Domowy
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Amel

Post autor: scalak »

Witaj. Dużo zdrowia życzę, abyś i Ty ze łzami nie musiał sprzedawać aparatury.
„strzeżcie się fałszywej wiedzy - jest ona groźniejsza od ciemnoty!”
George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”