Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy

Post autor: 09031984 »

Witam.
Jestem nowy, ale zdarzyłem się przedstawić.
Jak w temacie: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO.
Chce dokonać odrazu zakupu przemyślanego, odpowiedniego i konkretnego.
Chce robić: spirytus na nalewki, whisky, wódeczkę tzn bimber, oraz smakowe w przyszłości.
Przeznaczona $ ??? Sam nie wiem. Najpierw miało być 1500, potem 2500 itd Aktualnie gotów jestem dać nawet 7.000 oby był to dobry sprzęt i żebym nie żałował. Produkcja na początek nie duża, ale w z czasem przypuszczam, że będzie większa.
Proszę o rady i linki do konkretnych zestawów.
Ja myślałem o dwóch:
1.
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... olumny-170

2.
https://www.aabratek.pl/produkty/789/OV ... _120L.html

Czytam, czytam i coraz większy mentlik w głowie mam. Myślę, iż doświadczeni użytkownicy są w stanie mi podpowiedzieć co wybrać :-) za co z góry dziękuję.
Dodam, iż na początku będę psocił w biurze, gdzie mam oddzielne pomieszczenie około 12m2 ogrzewane i przewietrzane.
Czy z nastawu 100L nie będzie zbyt mocno czuć w budynku, pomieszczeniach obok i w pobliżu budynku? Myślałem żeby z czasem przy większej produkcji wstawić 4-5 beczek 120L żeby mieć ciągłość produkcji :-)
Dziękuję z za poświęcony czas i pomoc
koncentraty wina
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: zzibii »

Zależy gdzie mieszkasz. Jak prywatny dom to nie bedzie czuć na zewnątrz. Sąsiadów przez pierwsze 2 dni nie zapraszać w okolicę gdzie trzymasz beczki. Ja fermentuje w piwnicy 25 litrów i żona nie czuje... Zależy dużo od nastawu. Jak dasz turbo drożdże 24 to pewnie zapach bedzie intensywny. Przy dużych nastawach 120 lepiej dać mniej drożdży lub dedykowne do dużych nastawów.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Pretender »

Jeśli chodzi o podane przez Ciebie linki to lepszym wyborem wydaje się być ten drugi, gdyż posiada czujnik zalania. W pierwszym jest wziernik z trójnika, nie ma możliwości założenia takiego czujnika. A tobie chodzi o
automat.


Ps
Jeśli chcesz kolumnę z wziernikiem z trójnika to mogę zaoferować swoją kolumnę 76 olm w dobrej cenie. Mając zakładany budżet dokupisz resztę i na cukier zostanie. Jak coś to pisz.

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

zzibii Myślę o pomieszczeniu gdzie wynajmuję biuro. Mam tam wynajęte dwa pomieszczenia obok siebie (oddzielone drzwiami) zwykłymi drewnianymi), ale sąsiadów którzy wynajmują obok też mam... :(
Myślałem żeby dawać drożdże Coobra Mega Pack 100L lub Puriferm XXL Turbo na 100L to chyba rozsądne rozwiązanie z tego co się naczytałem i na oglądałem ???
A gdybym tak robił nastaw 100L w piątek o godz 16 jak wszyscy kończą prace i czy w pon rano od 8 było by czuć?? Zakładam wietrzenie i doglądanie oczywiście.


Pretender nie mam konkretnych zamiarów, nastawień i wymagań na konkretną kolumnę. Główne założenie to DOBRY zestaw, na którym zrobię wszystko i bardzo dobrej jakości.

Ps. Nie chcę wywołać burzy czy KO czy tez Cu lepsze. Wygląd nie ma znaczenia, za to JAKOŚĆ już tak!
Proszę na pv jakieś konkretne informacje co kupić i czym się sugerować, żebyście mi tu zaraz nie wojowali jeden przez drugiego ;)
Wybór pada na automat lub pół automat kto co woli, bo wygodniejszy będzie w moim użytkowaniu.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Drupi »

Kolego jeśli zależy ci na jakości to automat chyba nie będzie dobrym rozwiązaniem. Połowa jakości zależy od rozwagi i mądrości operatora. Lepiej kup wypasioną kolumnę. A i tak żadnego sprzętu nie powinno się zostawiać bez nadzoru, bo grozi to przykrymi wypadkami, nawet pożarem od kabli. Poza tym zachowanie każdej kolumny może być co dzień inne, i nie ma tu miejsca na sztywny schemat. Np zmienne ciśnienie atmosferyczne zmienia zachowanie termometrów, itd. Działanie elektrozaworu lepiej jak jest poprzedzone ręcznym zmniejszeniem odbioru zanim on zadziała itd.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: seneka »

ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: inblue »

Na początek kup taki wynalazek:
http://allegro.pl/destylator-szybkowar- ... 34846.html

jak nauczysz się poprawnie odcinać przed- i pogony, oraz "wysiedzisz" przy papudze swoje - sam będziesz wiedział jaki jest Ci sprzęt i do czego potrzebny.

Ja po 4 latach upadków i wzlotów na PS przeszedłem na kolumnę (*celowo nie napiszę jaką i od kogo) i:
- mam taką jaką chcę,
- robi to co chcę,
- parę osób się pewnie na mnie wku... że ich nie posłuchałem - czyli mam jakieś -2 do lansu ;)
- jestem z mojego wyboru baaardzo zadowolony.

I wiesz co - napewno ktoś będzie Ci doradzał kup to i tamto - zobaczysz jak łatwo i prosto uzyskasz zajefajny spirytusik... z buforem to już wogóle bajka, a jeszcze na drożdże i cukier Ci zostanie. Imho to tacy "tatusie", którzy chcą kupić dziecku to czego sami nie mieli.
Ale kto bogatemu zabroni - jesteś dorosły, Twoja kasa, więc możesz z nią robić co chcesz. Ja czułbym się bardzo niezręcznie gdybym miał doradzić co w tej kwocie kupić, ale jedno mogę - chcesz zrobić dobrze - olej automaty i zrób to sam !
Czy zauważyłeś, że im droższy trunek tym więcej w nim ręcznej roboty?

PS - *celowo... - No, celowo - dla superdociekliwych napiszę, że mam koCura; a Radius nieświadomie został jego ojcem chrzestnym ;)
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: zzibii »

@09031984 nie mam doświadczenia w takich nastawach 100 litrów. Są do tego dedykowane drożdże. Miałem tylko okazję testować Alcotec mega pack 100l i są to bardzo dobre drożdże. Przy takiej ilości trzeba uważać by nie przegrzać nastawu. Drożdże lubią temp 20-30 stopni. Im wyższa z tego przedziału tym szybciej pracują. U mnie pracowały do końca przy temp w piwnicy + 14 'C. W Twoim przypadku proponuję zastosować dodatkowy zapach w pomieszczeniu.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wawaldek11 »

@09031984 - jeśli masz warunki, to możesz ze szczelnie zamkniętej beczki odprowadzać wyziewy do wentylacji lub poza pomieszczenie. Gdybyś chciał tak zrobić, to miałbym kilka rad ;)
Pozdrawiam,
Waldek

genas.1970
20
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), jak mogę pomogę,,,
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: WLKP.
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: genas.1970 »

Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: masterpaw2 »

Kol. genas.1970, zważ na to, że 30 pierwszych postów wszystkich nowych użytkowników przechodzi przez tzw cenzurę (akceptację moda), czasami nawet i później, gdy "podpadniesz" dostajesz "kuratora" ;). Z tego co widzę na twym liczniku brakuje jeszcze 10 szt. do swobodnego pisania, ot i cała zagadka.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Mafiej »

Zapytaj o cenę i konfigurację sprzętu forumowych konstruktorów. Ja zakupiłem swoja aparaturę od kol. herbata666, bardzo fachowo podszedł do tematu. Gdy odebrałem sprzet, byłem pod wrażeniem jakości wykonania. Przy okazji pozdrawiam konstruktora. Nie spiesz się z zakupem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: psotamt »

Mafiej pisze:Ja zakupiłem swoja aparaturę od kol. herbata666
Też o tym producencie wyjątkowego sprzętu pomyślałem. Kolega 09031984 może nie miał jeszcze okazji przejrzeć tematu, więc proponuję na początek obejrzeć kilka obrazków a potem przejrzeć całą dyskusję:
Domowe spawanko
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: PETER29 »

Sprzęt z drugiego linku jest jak najbardziej ok. Jeśli masz zamiar dobrze wydać pieniądze kup raz a porządnie. Nie kupuj żadnych szybkowarów czy odstojników bo tylko stracisz kasę a nikt później od Ciebie tego nie odkupi. Sprzęt od franza jest na najwyższym poziomie jeśli chodzi o wykonanie. A co leci z zaworka to juz musisz sam posmakować. Mogę tylko powiedzieć że będziesz miło zaskoczony.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

genas.1970 pisze:Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.
Kolega regulaminu nie przeczytał ....

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wawaldek11 »

genas.1970 pisze:Jak to jest ze nowy forumowicz pisze "zdarzyłem sie przedstawic" i nikt nie reaguje z moderatorów, a moje posty ciągle musza być zaakceptowane, taka ciekawostka.
Jakbym słyszał rozmowę w piaskownicy ;)
Moderatorzy nie poprawiają wszystkich błędów w akceptowanych postach, czego dobrym przykładem są Twoje z wieloma literówkami. Są akceptowane mimo drobnych niedociągnięć.
Kiedy zniknie akceptacja, to już koledzy wyjaśnili. Ale jak będziesz pisał z błędami, to posty mogą być kasowane lub nałożona powtórnie akceptacja.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Doody »

"Sprzęt na wieki" to taki trochę banał. 10 lat temu polecono by Ci zimne palce z dwoma odstojnikami ;) . Za 10 lat może będziemy się śmiać z OLM-u :D
Pozdrawiam
Darek

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: BimbrownikNI »

Dodam cos od siebie. Jak chcesz do wszystkiego to Herbata w swoim temacie mial ostanio kombajn zasypowo polkowy..zapewne w 7000zl sie nie zmiecisz ale jak szalec to szalec. Ja mam automat od Plipka. Jestem super zadowolony mam tez polkowa od Herbaty. Do niej bede dokladac skn v3 teraz. Nie jako automat ale zeby procesu pilnowal. Jedno ni poradze to nie pachaj sie w Cu z wiadomej firmy...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

wawaldek11 pisze:@09031984 - jeśli masz warunki, to możesz ze szczelnie zamkniętej beczki odprowadzać wyziewy do wentylacji lub poza pomieszczenie. Gdybyś chciał tak zrobić, to miałbym kilka rad ;)
Jak już kupię destylator to się odezwę. Jakoś muszę zacząć, a za jakiś czas zmiana miejsca i będzie spokój.

Witam.
Wszystko uważnie i dociekliwie czytam co piszecie i odrazu dziękuję za sugestie (DLA KAŻDEGO).
Większość z was doradza mi odstąpienie od automatu, ale bywa tak, że muszę wyskoczyć z biura na 30-40 minutek albo i dłużej i co wówczas? Czy to naprawdę, aż tak niebezpieczna zabawa, że muszę siedzieć i pilnować non stop? Może automat by mi pomagał?

Proszę forumowych konstruktorów o propozycję i wyceny. Wiedzę posiadacie, więc pewnie możecie pomóc.

Nie ukrywam, iż opcja V.S.O.P zaciekawiła mnie możliwością bezpłatnej wymiany na wyższej klasy sprzęt wymianą przez dwa lata. Zastanawiam się tylko czy nie wliczyli tego już do każdej ceny destylatora?

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

BimbrownikNI pisze:Dodam cos od siebie. Jak chcesz do wszystkiego to Herbata w swoim temacie mial ostanio kombajn zasypowo polkowy..zapewne w 7000zl sie nie zmiecisz ale jak szalec to szalec. Ja mam automat od Plipka. Jestem super zadowolony mam tez polkowa od Herbaty. Do niej bede dokladac skn v3 teraz. Nie jako automat ale zeby procesu pilnowal. Jedno ni poradze to nie pachaj sie w Cu z wiadomej firmy...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Herbaty zasypowo-połkowy robi robotę? Ile może kosztować?

A dlaczego dodajesz automat? mi go odradza większość, a wydawało mi się, iż jest pomocny w codziennym użytkowaniu. Zwłaszcza kiedy wychodzę i zostawał by bez opieki.
Zreszto tak szczerze nie chce mi się wierzyć że siedzicie po 6,5h póki wam nakapie spirytusu z kega 50L??

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: BimbrownikNI »

Ja mam automat od Plipka i zapewne to co robię to czysta profanacja dla większości. Mam wszystko podłączone i zostawiam samo sobie. Nie siedzę przy tym. Oglądam tv, wychodzę z domu czy robię coś koło ogródka. Ja chciałem kolumnę nie dla faktu dyndania przy niej X godzin tylko dla efektu końcowego. Mam ja od ponad roku i jestem cholernie zadowolony..kosztował sporo ale robi dokładnie to co pisze na etykiecie.

Herbata robi kombajny, piękne zestawy tylko u niego wszystko działa na skn v3. Różnica taka ze plipkowe jest w bardziej eleganckim wykonczeniu- skrzynka z nierdzewki pilot dotykowy na bluethooth a skn ma plastikowa obudowę i panel sterowania wisi na kolumnie.

Moja rada zadzwon do obu konstruktorów pogadaj. Ja osobiście odradzam coś do wszystkiego. Ja mam osobne kolumny i zbiorniki do cukrowek i owoców ale to ja.. Temu mam kolumny z dwóch różnych stajni. Obu konstruktorów szczerze polecam.

A czemu dokładam skn do połkowej. Bo pomoże mi prowadzić proces. Jestem wygodny tylko tyle. Nie mylic pojęć. Owocowek nie da się tak łatwo zautomatyzowac. To całkowicie inaczej prowadzony proces niż cukrowka na 96%

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Drupi »

Dla założyciela tematu : nie wiem czy wiesz że destylacja smakówek , to puszczanie " zanieczyszczonego " produktu. Trzeba się przyłożyć do dobrego zrobienia nastawu. Ale nawet wtedy podczas destylacji czym więcej smaku = tym i więcej odorku. Czasem nie pożądanego smaku. Bo to polega na mniejszym wyczyszczeniu produktu dla zachowania smaku. Więc może się okazać że zrobisz smakówkę i nie będzie ci smakować tak jak czysta. A to samo osiągniesz na skróceniu kolumny z wypełnieniem, która jest podzielona. A co do pilnowania to poznasz sprzęt i sam zobaczysz że nie cały czas musisz pilnować. Najbardziej na początku żeby skumulować przedgony i ich odebrać, i na końcu kiedy 0.4 st. C decyduje kiedy lecą odpady. A na potrzeby wyskoku nagłego zakręcasz odbiór i po powrocie odkręcasz i dalej prowadzisz proces. Ale w środku procesu to i tak jest spokój z pilnowaniem. Mowa o zwykłych kolumnach.
I like noble drinks.

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

Wiec kupiłem pierwszy.... z Pruszkowa niestety... :(
Zrobilem 10 pędzeń ale smaku i zapachu drożdzy nie szlo zniesc w preparacie.
ZAWIEDZIONY bardzo zakupem za 11.000 zadzwoniłem do konstruktora i udało mi się go oddać ze strata 2.500 :-( Konstruktor oczywiście wiedział co mi sprzedał, ale podczas sprzedaży zapewniał, że to sprzęt z najwyższej półki ... :-(
Zaufałem kolegom z forum i Kupiłem z WOŁOMINA i czad.... to jest to ! ! !
Dużo szybsza i łatwiejsza obsługa, mniej pracy z czyszczeniem - SPRZĘT Z WOŁOMINA JEST BEZ PORÓWNANIA DO TEGO Z PRUSZKOWA.
Pełen automat daje mi swobodę życia. Sam wszystko robi.
Uzysk 12L 96,5 z 95l. z nastawu blg startowe 23, końcowe -3 może -4
ALKOHOL DELIKATNY, IDEALNY, MOŻNA PIĆ CZYSTY BEZ POPIJANIA :-)
Teraz się delektuję smakiem, a nie krzywię od drożdży i smrodu.
Ktoś z kolegów dobrze pisał żeby się nie spieszyć i nie dać nabrać na marketing. Wygląd i gatka to nie wszystko.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lut 2019, 10:29 przez 09031984, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wawaldek11 »

Co to za firma z Pruszkowa? Bo Wołomin, to zapewne Plipek.
Pozdrawiam,
Waldek

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: Drupi »

Kolego z numerem : a możesz wrzuć jakiś link ze zdjęciami i ceną tego dobrego automatu ? Nie każdy może sobie pozwolić na taką cenę, ale może to zainteresuje bogatych.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: zzibii »

wawaldek11 pisze:Co to za firma z Pruszkowa? Bo Wołomin, to zapewne Plipek.
Mnie wójek google wyszukał: V.S.O.P.

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: BimbrownikNI »

Haha to dobrze wyszukal. Od nich za darmo bym nie chcial.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wawaldek11 »

Pod tym adresem jest też chyba Starowar?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: .Gacek »

I masz babo placek!
Wszyscy są ciekawi a tam zaraz dziesięciu producentów będzie...
Czekamy na linki od autora tematu.
Pozdrawiam Gacek.

teraz
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2018, 10:16
Krótko o sobie: Miłośnik poprawiania sobie nastroju
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: okolice Krakowa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: teraz »

Ten post kolegi "09031984" chyba zaspokoi wszystkich ciekawość :) co do sprzętu jaki posiadał : post190767.html#p190330
Zzibii miał nosa :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lut 2019, 23:35 przez teraz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: prolog1975 »

Nowa Wieś za Pruszkowem patrząc od PKiN VSOP często koło nich przejeżdżam. Dziwie się autorowi tematu pokazywał linki dostał rady co kupić z forum. Wybrał sam wtopił kasę, przeszedł silny stres istny masochizm. Tylko po co?
Mam pytanie czy ten pierwszy destylator miał filtr węglowy?
Ostatnio zmieniony piątek, 1 mar 2019, 00:12 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: rozrywek »

09031984 pisze: Większość z was doradza mi odstąpienie od automatu, ale bywa tak, że muszę wyskoczyć z biura na 30-40 minutek albo i dłużej i co wówczas? Czy to naprawdę, aż tak niebezpieczna zabawa, że muszę siedzieć i pilnować non stop? Może automat by mi pomagał?
Większość odradza, a ja polecam.
A dokładnie to automat AK-47. Którym niezwłocznie strzel sobie w stopę.

Nie będziesz mógł wyskakiwać na miasto, za to nie będąc w pełni sprawny ruchowo spędzisz więcej czasu (ok 90%) na pilnowanie sprzętu. :ok:

Pozostałe 10% czasu poświęcisz na studiowanie działu Zdrowie i Bezpieczeństwo. :czytaj:

Pozdrawiam jak zawsze brutalnie szczery ale przemiły i zawsze pomocny....Rozrywek :kumple:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: johnex »

Dla ciekawych foto tej cudownej kolumny: https://www.vsop.com.pl/galeria/Supreme ... omatic.JPG
Może wypowiedzą się koledzy bardziej obeznani w temacie ale na moje oko to przecież jest kolumna CM z jakimiś dodatkowymi (nie do końca potrzebnymi) bajerami.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
09031984
30
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 9 mar 2018, 22:27
Krótko o sobie: Uczę i uczę, cały dzień na drodze.
Ulubiony Alkohol: RUM
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 19 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: 09031984 »

A wiec moi towarzysze juz wiecie jaki to był sprzęt i skąd.... a kupiłem go za radą jednego z administratorów. Wysłał mnie właśnie do tej firmy. Sprzedawca bajere wcisną i tak to się stało ;-(
Chciałem kupić i kupiłem, żałuję pośpiechu i tego że najpierw na forum was nie zapytałem o właśnie ten bardzo dobry sprzęt, jakościowo najlepszy na całym świecie ;) Napewno bym był bogatszy i szybciej uszczęśliwiony.

PLIPEK robi sprzęt konkretny i to do niego trzeba uderzać odrazu, żadnych półśrodków. Kasa wydana słusznie. Zakup 100% udany i napewno kupił bym znowu gdyby nie daj boże coś ...
[jeden minus ;) Piotr się nie targuje ;) ale daje gratisy jak zagadasz :-]

Co do automatu powiem wam tylko, że automat szybciej zareaguje na temperaturę przez co pogon odbierze idealnie z całego procesu. Spirytus jest super, cały czas 96,5% wydaje mi się, że manualnie nie jesteście w stanie każdej kropli odebrać. U mnie elektrozawór nieraz załącza się co pare, pare naście sekund i odbiera przedgon w trakcie procesu.
Teraz z kolegami smakujemy wódeczkę i delektujemy się.

Produkt z blg startowego 23 mówią że jest bardzo delikatny (za delikatny na handelek- nic nie poradzę, że ludzie to alkoholicy i musi im gardełko trochę wypalać).
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: rozrywek »

Za delikatny na handelek....coś tak czułem.
Za Handel dostałbyś u mnie 2 lata od razu. A za handel gównem następne pięć bo podciągnęłoby się pod materiały skażone. I celowe trucie ludzi.
Tak....menel to też ludź.

Nie pisz również "moi towarzysze" bo jak już pójdziesz garować (odbywać karę) to nikt ci stąd pod celę ( miejsce przebywania osadzonych) rakiety nie wrzuci(czyt: nikt nie wyśle ci paczki)
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wkg_1 »

09031984 pisze:
Co do automatu powiem wam tylko, że automat szybciej zareaguje na temperaturę przez co pogon odbierze idealnie z całego procesu. Spirytus jest super, cały czas 96,5% wydaje mi się, że manualnie nie jesteście w stanie każdej kropli odebrać. U mnie elektrozawór nieraz załącza się co pare, pare naście sekund i odbiera przedgon w trakcie procesu.
Mógłbyś wrzucić link do tego cacka ?

Nie mam automatu - preferuję jakość nad wygodą a ciekawi mnie jak to działa - stąd kilka pytań:
Pogon to już od dawna nie jest problemem jeżeli jest bufor ... ale zastanawia mnie ten zawór od przedgonów ... skąd wie, że ma się otworzyć i odebrać przedgon w trakcie procesu ?
Skąd wie ile przedgonów odebrać np. przy odpędzie i potem przy rektyfikacji ?
Jak obsługuje np zlanie jeziorka z OLM po stabilizacji przed odbiorem gonu ?
Dlaczego taki słaby ten destylat, mierzyłeś dokładnie ?
Z jaką szybkością odbierasz i przy jakim grzaniu ?
Ostatnio zmieniony piątek, 1 mar 2019, 21:32 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: BimbrownikNI »

Ja mam automat plipka od ponad 2 lat. Warty kazdego pensa! Nie wiem co sa za nowinki u nowych kolumn bo ciezko sie cos dowiedziec ale osobcie po przepuszczeniu x2 mam wodzie delux

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wkg_1 »

Pilnie się uczył od Akasa, jak widać ze skutkiem ...

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: BimbrownikNI »

Kolego mam kolumne ze stajni plipka i herbaty. Oba sprzęty 1 klasa. To jedyni producenci co z ręką na sercu mogę polecić ze się wstydu nie najem. Kilku dziesięciu znajomych już od nich kupiło. Wszyscy z poza pl wiec cena nie grała znaczenia i wyja jak ja z zachwytu. To o czymś świadczy.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pierwszy zakup - MA BYĆ NA WIEKI I DO WSZYSTKIEGO

Post autor: wkg_1 »

OK, chodziło mi o działanie tego automatu.
Masz OLM czy OVM ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”