Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
kokornik
100
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 15:51
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: kokornik »

Co sądzicie o ofercie chińskich sprzedawców oferujących destylatory na aliexpress, Oto przykładowe sklepy:
https://www.aliexpress.com/store/2958194
https://www.aliexpress.com/store/1661029
https://www.aliexpress.com/store/3085032
https://www.aliexpress.com/store/613150

Przejrzyjcie ich oferty, mają głównie nierdzewkę, nierdzewkę + szkło + miedź. W większości systemy modułowe, łączenia na tri-clamp. Kolumny półkowe, z wypełnieniem i destylatory proste. Niestety ceny przesyłki zazwyczaj znacznie podrażają zakup, a już szczególnie zestawy ze zbiornikami. Co do jakości trudno ocenić, ale na zdjęciach dobrze wygląda :)

Kupowałem już w Chinach drobiazgi do piwowarstwa, ale nigdy nic dużego.
Zastanawiam się teraz nad kol. półkową i jakimś osprzętem.

Ogólnie dajcie znać co myślicie o zamawianiu sprzętu z Aliexpress, jakie konfiguracje uważacie za warte uwagi i jak się mają do populanych u naz zestawów?
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 lut 2019, 03:16 przez kokornik, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: Drupi »

Dużo chińskich zabawek dla dzieci jest wycofywanych, nie wpuszczanych do kraju z powodu rakotwórczości materiałów użytych do produkcji. Ja bałbym się ich materiałów, do celów spożywczych. Nawet tej stali.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kokornik
100
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 15:51
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: kokornik »

Drupi pisze:Dużo chińskich zabawek dla dzieci jest wycofywanych, nie wpuszczanych do kraju z powodu rakotwórczości materiałów użytych do produkcji. Ja bałbym się ich materiałów, do celów spożywczych. Nawet tej stali.
Piszą, że stosują stal SS304. Zdaje się nadaje się ona do zastosowań spożywczych.

ryba82
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 20 cze 2010, 20:04
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: ryba82 »

A nasze kolumny z jakiej stali są zbudowane, Polskiej?

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: chprzemo »

Pamiętajcie o tym, że paczki z Chin przechodzą przez celników i chyba ten sam resort jest zainteresowany naszą ‚dzialalnoscią’- nie wiem czy za kilkaset złotych warto ryzykować....
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: johnex »

O celnikach już pisałem wcześniej: post197414.html#p197401
Poza tym jak wszystko podsumujesz to w tych samych pieniądzach albo nawet taniej masz kolumny półkowe u Zygmunta czy Kuli
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Chińskiw destylatory - co o nich myślicie

Post autor: prolog1975 »

Dla mnie to dobra alternatywa jeśli z KO jestem w stanie zrobić sam to co niezbędne a z Chin za 1200zł sprowadzić modół kolumny półkowej. To jaki producent zbuduje mi kolumnę półkową 4" zbiornik z płaszczem za 2000zł?
Zobaczcie, że większość elektrozaworów do sterowników pochodzi z Chin niezależnie od tego kto je sprzedaje są dostępne na aliexpress. Jedyne co w nich jest kiepskie to uszczelnienie, NBR lub Viton EPDM trzeba zmienić na silikon. Koszt u nas 4 elektrozaworów 1/4 ss304 410zł z przesyłką z ali 240zł tylko trzeba być cierpliwym. Czasem mi cierpliwości brakuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”