Zakresy temperatur na sterowniku

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
daniel.sikorski
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 08:53

Post autor: daniel.sikorski »

Witam
Jestem początkującym i szukając na forum odpowiedzi mam dużo niejasności dlatego chciałem spytać jakie macie zakresy temperatur wprowadzone do sterownika.
Dokładnie chodzi mi o wartości temperatur na kegu, 10 półce oraz na głowicy.
Moje temperatury chciałem zastosować na sprzęciku :
Keg 30 l
20 cm sprężynki miedziane
120 cm zmywaki
Głowica aabratek

Sterownik MSR Bolecki
promocja
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Zakresy temperatur na sterowniku

Post autor: psotamt »

daniel.sikorski pisze:...jakie macie zakresy temperatur wprowadzone do sterownika.
Sterownik nie reguluje temperatury. A wartości jakie pokazują termometry w trzech miejscach o które pytasz, są zależne od procesu, nie od wysterowania. Temperatura w kotle zależy od zawartości alkoholu we wsadzie, na 10 półce tylko i wyłącznie od ciśnienia otoczenia, a na głowicy od ilości alkoholu w oparach. Wszystkie trzy zaś podlegają ciśnieniu otoczenia w jakim pracuje kolumna. Sterownikiem nie reguluje się ich. Możesz pracować z mocą 1000 W, 1500 W lub 2500W, a przy prawidłowo prowadzonym procesie te temperatury nie zmienią się.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
daniel.sikorski
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 08:53
Re: Zakresy temperatur na sterowniku

Post autor: daniel.sikorski »

Może źle sformułowałem pytanie. Jakie progi alarmowe ( min/max) brać pod uwagę. Np. Czy temp. 100 stC na keg to może być max temp ?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Zakresy temperatur na sterowniku

Post autor: psotamt »

Widzę, że faktycznie jesteś początkujący i chyba masz wstręt do słowa pisanego. Jak dla początkującego to powiem Ci być pilnował tylko jednej temperatury podczas procesu - na 10 półce. Tu możesz ustawić sobie alarm na +0,3 *C w odniesieniu do temperatury stabilizacji. Na kegu alarm zbędny, bo tam temperatura nigdy nie zmienia się gwałtownie. Ale może zanim zaczniesz pytać dalej, poczytaj TU, a najlepiej naucz się tej treści z początkowych postów na pamięć.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Zakresy temperatur na sterowniku

Post autor: .Gacek »

Nazwa sterownik jest dlatego, że można podłączyć część wykonawczą i właśnie ta może sterować grzałkami. Te progi alarmowe to jest fajna opcja gdy np ktoś ma obieg zamknięty wody, gdy temperatura skoczy powyżej progu albo gdy ciśnienie na sieci spadnie to wtedy rozłączy grzanie.
Ja głównie wykorzystuje go jako wielokanałowy termometr i spisuje się bardzo dobrze.
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”