Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
GTpirat
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 19 sty 2019, 16:06

Post autor: GTpirat »

Witam. Właśnie doczekałem się zakupu swojego pierwszego destylatora i mam jedno pytanie. Zawsze jak destylowałem u znajomego to on miał wypełnienie kolumny ze zmywaków, które trzeba było wygotowywać co jakiś czas w kwasku cytrynowym. Ja do sprzętu dostałem w gratisie wypełnienie szklane w postaci rureczek. Czy takie rurki trzeba wygotowywać tak samo jak poprzednio wspomniane wypełnienie? Dodam że przed pierwszym użyciem wygotowałem rureczki i cały sprzęt. Destylarka posiada filtr katalityczny z miedzianymi sprężynkami, 6 zimnych palców, 3 odstojniki oraz 8m spirale chłodzącą.
PS. Po każdym razie wygotowuję cała destylarkę wodą z kwaskiem cytrynowym żeby utrzymać czystość sprzętu.

Z góry dziękuje za pomoc. :D
promocja
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: Pablito »

Nie chcę cię zmartwić, ale kupiłeś przestarzały sprzęt i to w "najgorszej" opcji, to po pierwsze.
Po drugie nie czytałeś w ogóle forum.
Po trzecie, dobrym zwyczajem jest umieszczenie pierwszego postu w dziale "Przywitaj się".

A jak celujesz w spirytus 96% i łatwość obsługi to jak najszybciej zwróć sprzęt, poczytaj trochę forum i dopiero kupuj.
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."

Autor tematu
GTpirat
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 19 sty 2019, 16:06
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: GTpirat »

Z takiego sprzętu wychodzi mi 93-94 volty przez cały czas, i destylat pachnie pięknie także jestem zadowolony. Wszystko w pełni automatyczne.
A pytanie było zupełnie inne także prosił bym o konkretną odpowiedź na mój temat.
Dziękuje i pozdrawiam.

Co do posta z działu "Przywitaj się" masz racje. Zapędziłem się trochę.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: kmarian »

Jeśli coś dostajesz w "gratisie", to to coś jest tyle warte, ile za to zapłaciłeś. Jeśli raz wygotowałeś, to po co znów gotować? Przecież proces to wrzątek i gorące pary, na koniec prawie 100 stopni. Każde przesypanie takich szklanych rurek to skruszenie kilku z nich, przynajmniej poobtłukiwanie krawędzi.
Moim zdaniem, jak jesteś z wypełnienia zadowolony to je tam zostaw.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: johnex »

GTpirat pisze:Z takiego sprzętu wychodzi mi 93-94 volty przez cały czas
Czyli masz w kolumnie 7-8 półek teoretycznych, z czego pewnie połowę generuje wypełnienie miedziane. 93% uzyskasz na ok. 15 cm dobrych sprężynek albo 30 cm zmywaków.
Dobrze ci wszyscy radzą: wywal szkło i daj zmywaki. Nawet luźno ułożone dadzą lepszy wynik.
Z ciekawości ile cm masz tego wypełnienia szklanego?
Kolejna sprawa to wygotowywanie zmywaków co kilka procesów w kwasku cytrynowym. W JAKIM CELU? Przez jakieś 2 lata intensywnego użytkowania wypełnienia zmywakowego nic nie robiłem, a na druciakach nie było żadnych zmian. U mnie pielęgnacja wypełnienia nierdzewnego ogranicza się do przepłukania bieżącą wodą co proces.
Oczywiście wypełnienie i kolumnę należy przygotować przed pierwszym uruchomieniem. Tyle, że kwaskiem (i dodatkowo perhydrolem) traktuje się miedź. Nierdzewkę gotowałem z tabletkami do zmywarki a później traktowałem roztworem sody kaustycznej.
Tylko w przypadku wypełnienia miedzianego trzeba je czyścić co powiedzmy 5 procesów roztworem kwasku cytrynowego i perhydrolu.
Widzę, że razem ze znajomym "wiecie, że coś dzwoni, ale nie wiecie w którym kościele".
Na początek, życzę owocnej lektury forum. Najlepiej zacząć od: kompendium-tematow-t17383.html
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
GTpirat
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 19 sty 2019, 16:06
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: GTpirat »

johnex pisze: Z ciekawości ile cm masz tego wypełnienia szklanego?
Szklane wypełnienie jest 100cm, miedziane sprężynki 20cm.

Dziękuje wszystkim za porady. Jakiś czas narazie porobię na tym co mam a później sprawdzę zmywaki z nierdzewki. Dodam że znajomy miał ''zmywaki'' miedziane, także wygotowywanie było niezbędne, ale nie wiedziałem że z nierdzewki sa ''bezobsługowe''. :D

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: PETER29 »

Może idź krok dalej od kolegi i nie zawracaj sobie dupy zmywakami. Kup sprezynki KO. Wytnij dostojniki i wtedy przy odrobinie wiedzy zaczerpniętej z forum może zrobisz coś specjalnego. Z reguły jest tak że chwali się swoje do czasu aż nie spróbuje się czegoś lepszego.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: johnex »

@PETER29 czy ja gdzieś zachwalałem zmywaki. Wyraźnie chyba napisałem:
93% uzyskasz na ok. 15 cm dobrych sprężynek albo 30 cm zmywaków
Na marginesie to od roku posiadam wypełnienie od plipka i sobie go chwalę.
Po prostu wiem, że ktoś kto kupił ZP z odstojnikami i zasadniczo jest zadowolony z wypełnienia z rurek szklanych nie wyda 200 zł na sprężynki. Radziłem aby najtańszym kosztem zmienił wypełnienie i zobaczył różnicę.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

pako73
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 26 wrz 2018, 18:39
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: pako73 »

GTpirat pisze:Witam. Właśnie doczekałem się zakupu swojego pierwszego destylatora i mam jedno pytanie.D
Poślij fotę tego sprzętu, albo link.

Autor tematu
GTpirat
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 19 sty 2019, 16:06
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: GTpirat »

Proszę bardzo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 23 sty 2019, 14:32 przez GTpirat, łącznie zmieniany 2 razy.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: PETER29 »

@johnex ja w ogóle do Ciebie nie piłem. Chodziło mi o kolegę założyciela tematu który posiada zmywaki.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: kamilpl82 »

GTpirat pisze:Proszę bardzo.
Obrazek
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

matmerlin25
10
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 12 sty 2019, 13:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Szklane wypełnienie - czy trzeba wygotowywać?

Post autor: matmerlin25 »

Kolego też jestem nowy na forum i też na początku nie chciałem wydać aięcej niż 600zł ale po przeczytaniu troche forum i wzięciu sobie dobrych rad forumowych "wyg" przeskoczyłem na troche lepszy level.
Nie chodziło tylko o wygode ale też zdrowie bo naprawdę kultura pracy oraz destylat z zestawu który masz a który koledzy z forum są w stanie stworzyć to niebo a ziemia.
Naprawde poczytaj troche forum i za ok 1400zł możesz u kolegów z forum kupić naprawde mega sprzęt.
Kolega Kula(stalówka sklep), Franzmaster(aabratek), akas, powertee(szamet), destylatory_com, zygmunt (destylatory miedziane) mają naprawde nawet w podanej przezemnie wyżej cenie super sprzety.
Pogadaj z żoną, bratem, szwagrem, szwagierką, teściem, proboszczem czy nawet grabażem może się dorzucą :D a oddasz im w "naturze" z nawiązką ;)
Oczywiście nic nie ujmuje Teojej instalacji ale mając możliwości po co dalej jeździć autobusem jeśli można mieć swoje auto.
Wygoda, czas i w dłuższej perspektywie oszczędności.
Zastanów się kolego pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”