Śliwka likier jak podbić smak

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
agata055
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 8 sty 2019, 21:27

Post autor: agata055 »

Witam, mam pewien problem, postanowiłam zrobić likier ze śliwki i poszukuje dodatku który by wydobył, podbił smak śliwki w tym likierze. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi ;) ;)

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Śliwka likier jak podbić smak

Post autor: wawaldek11 »

Witam Cię serdecznie na forum :poklon;
Jak chcesz uzyskać pomoc, to napisz co zrobiłaś do tej pory, z czego, co zaplanowałaś, itd.
Tak w ciemno, to powiem, że najważniejszy jest surowiec - czyli śliwki, dojrzałe, pachnące. Dobre - co prawda nalewki robiłem z dojrzałych węgierek. Alko - czysty spirytus rozcieńczony i mały lub duży dodatek śliwowicy.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Śliwka likier jak podbić smak

Post autor: czamnian »

Witaj, ja śliwki w słoju zalewalem czystym spirytusem i lezakowalem je w nim do pół roku (oczywiście węgierki z pestkami drylowane pół na pół objętości słoja). W tym czasie na raty szedł cukier - 6 łyżek stołowych, opcjonalnie goździk oraz cynamon mielony - wg upodobań smakowych. Po tym czasie nie było potrzeby ani rozcieńczać oraz nic poprawiac, czysty smak śliwki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”