Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy

Post autor: cafekot »

Proszę znawców tematu, szczególnie pszczelarzy o opinię na temat miodu jaki można kupić w internecie - słonecznikowy z Ukrainy (https://www.olx.pl/oferta/10-64zl-kg-mi ... f;promoted ) .
Nie ukrywam, że cena jest atrakcyjna 266 zł za 25 kilo i opisywane walory smakowe również zachęcają do zakupu. Do tej pory kupowałem miód u lokalnego pszczelarza, ale jadę na oparach a źródełko tymczasowo wyschło. Trochę się obawiam tego zakupu, ale zawsze to coś nowego i możliwość zrobienia nowego miodu pitnego.

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: 70-MAREK »

Taaaa...... i jeszcze darmo w nocy świeci? :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: cafekot »

Uśmierza, rozwesela, usuwa ciąże, krawaty wiąże - proszę o konkretne odpowiedzi.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: aronia »

A co chciałbyś się dowiedzieć? Dlaczego wszyscy przestrzegają przed miodem marketowym, który jest: "Mieszanką miodów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej i spoza UE' czyli Chiny i Ukraina właśnie. Niestety, ale nigdy nie masz pewności co jest w środku. Cena miodów z Ukrainy zawsze będzie niższa: lepsze gleby=> lepsze plony=> lepsze nektarowanie roślin miododajnych=> więcej miodu z tej samej uprawy. Dodatkowo koszty produkcji u nich są o wiele niższe.
Osobiście polecam w kwestii wyschniętego źródełka zapytać tego pszczelarza u którego z jego sąsiadów kupisz miód dobrej jakości. Sam w poprzednim sezonie po sprzedaniu całych swoich zapasów korzystałem z zapasów znajomego, u którego byłem pewny najwyższej jakości(znajomość sposobu prowadzenia pasieki oraz wyników badań próbek miodu )mimo, że w bliższej okolicy jest sporo innych pszczelarzy. Dlatego zapytaj u swojego źródła o jakieś inne "pewne" źródło dobrego polskiego miodu.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: rozrywek »

cafekot, bez sarkazmu proszę.

Zapytałeś to ci odpowiedzieli, rozsądnie zresztą.

Osobiście bym nie kupił. Na Ukrainie wszystko jest tańsze, normalka, ale tu nie masz pojęcia co kupujesz. A to faktycznie może ci w nocy zaświecić.
Mieszkam 20km od granicy i różne cuda widziałem. Nawet łabędzie sprzedawane jako indyki. To nie jest żart.

Nie kupię nic do jedzenia ani do picia od nich. Ani nawet materiałów które niby są dopuszczone do kontaktu z żywnością.
Nic, null, zero.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: cafekot »

Ok - dzięki za odpowiedź, wstrzymam się z kupnem i zrobię jeszcze rozeznanie na lokalnym rynku. Szukając w sieci informacji o tym miodzie dowiedziałem się jeszcze, że miód pochodzenia ukraińskiego jest często tylko rozlewany do wiaderek w tym kraju a tak naprawdę pozyskiwany jest daleko na wschodzie np. Kazachstan a to już Azja i azjatyckie standardy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: lesgo58 »

Podobnie jak wiele produktów, które po przepakowaniu udają, że są polskie... :scratch: :bardzo_zly:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Grzelon
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 13:35
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: Grzelon »

Witam, sam stawiam pierwsze kroki w miodosytnictwie i sporym hamulcem w eksperymentach jest cena miodu, może macie jakieś sprawdzone źródełko, gdzieś słyszałem o zakupach grupowych po lepszych cenach.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: wawaldek11 »

A jakie masz ceny na miody w tej chwili?
Była akcja Plecionki na http://wino.org.pl/forum/Thread-Akcja-miodowa-2018
Pytałem lokalnego bartnika i po 20 zł oddał by wiadro wielokwiatu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sty 2019, 19:32 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek

Grzelon
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2018, 13:35
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: Grzelon »

U nas nie chcą oddać taniej jak 35. A po 20 widziałem wiadereczka na alledrogo
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 sty 2019, 07:51 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: aronia »

Ale cena którą podałeś dotyczy słoika 900ml(pełna czy oszczędna) czy 1kg(obstawiam, że te 20 dotyczyło 1kg), bo to jest spora różnica, szczególnie przy w pełni dojrzałym miodzie? U lokalnego pszczelarza, który ma kilka/kilkanaście rodzin niestety za DOBRY produkt będziesz musiał tyle zapłacić. Jak ktoś ma dużą pasiekę to wtedy musi jakoś sprzedać dużą ilość i wtedy część sprzedaje w hurcie.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: kamilpl82 »

U mnie miód jest po 25zł za słoik 900ml, czyli jakieś1,2kg.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: Doody »

U mnie zależy od rodzaju miodu. Rzepak kosztuje około 26-27 zł za słoik 900ml. Lipa i akacja oloło 32. A wrzos potrafi kosztować ponad 45zł.
Pozdrawiam
Darek

1kaczucha
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 29 cze 2017, 18:23
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: 1kaczucha »

Dobry miodek, tylko trochę mało słodki. Po rozcieńczeniu na trójniak Blg startowe wynosiło 29°, powinno być min 33°...

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 16 sty 2019, 11:49 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: wawaldek11 »

O słonecznikowym piszesz?
Pozdrawiam,
Waldek

1kaczucha
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 29 cze 2017, 18:23
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: RE: Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: 1kaczucha »

Tak, firma z Grójca, miód z Charkowa.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa, 16 sty 2019, 14:28 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: yacequ »

A telefon w Krakowie...

Nectarica
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 4 mar 2019, 10:16
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: Nectarica »

Dzień dobry
Jestem przedstawicielem firmy Nectarica-eu sp. z o.o., której link został dołączony. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Chodzi o uczciwość sprzedawcy. Wszystko jest bardzo proste. Dowód jakości jest koniecznością. Zawsze trzeba prosić o analizę, w tym od lokalnego pszczelarza. Jeśli oczywiście to nie jest przyjaciel i nie gwarantuje, że nie traktował pszczół antybiotykami, nie karmił ich cukrem, syropem ryżowym i tak dalej.
Lepiej zapytać przynajmniej o analizę pyłków. Tak można zauważyć, że miód pochodzi ze słonecznika lub kawy. Przynajmniej tak to jest możliwe odciąć miód chiński i wietnamski. Aby mieć całkowitą pewność co do jakości miodu, należy zwrócić uwagę na testy antybiotykowe i falsyfikację. Fizjochemia, którą często wykazują sprzedawcy (wilgotność, diastaza itp.) wcale nie wskazuje na naturalność miodu.
Jeśli niepokoi tło promieniowania, można poprosić o taką analizę. Tak poza tym, przy eksporcie z Ukrainy jest to obowiązkowy warunek sprawdzenia promieniowania, metali ciężkich, pestycydów. Mamy taki wniosek dla każdej partii. Pobieranie próbek ma również miejsce, gdy kontrola partii wywozu odbywa się w warunkach prowizji od Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Żywności i Laboratorium Weterynaryjnego.
Wiemy również, że czasami w Polsce ukraiński miód otrzymuje mieszankę miodu z Chin. I miód ukraiński wydany jako polski.
Jesteśmy dumni z tego, co robimy: dostarczamy produkt naturalny o najwyższej jakości. A jeśli ktoś sprawdzi miód w akredytowanym laboratorium, a wyniki się nie zgadzają, z tymi, które otrzymałeś przy zakupie, można bezpiecznie zwrócić się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Tak, a w Krakowie, nasz adres prawny i numer telefonu, odpowiednio. Magazyn jest w Pniewach kolo Grojca. Linia pakująca i dział sprzedaży w Charkowie. Robimy więc, aby obniżyć koszty sprzedaży i zapewnić naszym klientom najwyższą jakość w najniższej cenie.
Wszystko jest bardzo proste, trzeba zwracać uwagę na fakty, aby nie dać się oszukać.
P.S. Nasz miód jest testowany na ponad 50 parametrów i jest to 17 stron raportu laboratoryjnego z najlepszego laboratorium w UE w Niemczech.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 mar 2019, 14:22 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

ferenczy
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 13 cze 2015, 12:09
Podziękował: 1 raz
Re: Miód słonecznikowy z Ukrainy.

Post autor: ferenczy »

Kupiłem 2 wiadereka, użyłem i jestem zadowolony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”