Głowica aabratek

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: JasnyPierun »

Witam, poszukuje odpowiedzi na pytanie czy tuleja z odpowietrznikiem na szczycie głowicy aabratka ma być luźno nachodząca na rurę czy powinno to być spasowane ciasno?
promocja

yamal33
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 kwie 2017, 17:49
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: yamal33 »

Ta zaślepka musi być luźno nakładana na głowicę Jest to jedyne miejsce przez które wychodzi nadmiar ciśnienia w przypadku awarii
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: zzibii »

Nie musi być luźno. Kolega@JasnyPierun napisał, że zaślepka jest z odpowietrzeniem. Czy tuleja bądź zaślepka wchodzi luźno czy ciasno zależy od producenta. Ogólnie nie powinna się luźno wysuwać przy przenoszeniu, przypadkowy "upadek" skraplacza może go uszkodzić. Można delikatnie podszliować łączone elementy, by nie używać młotka za każdym razem gdy zechcemy rozmontować głowicę.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: JasnyPierun »

Pytam, bo rozebrałem wszystko do mycia i jeśli trzeba żeby to było luźne to muszę szlifować i znowu myć a zdania są jak widać podzielone i nie wiem co w końcu robić - odpowietrzenie to średnica 5 mm. Zbijać to musiałem dość ciężkim kluczem bo w dwie osoby z kolegą nie szło tego zdjąć ręcznie. Pytam tu na forum, bo wiele osób posiada podobną głowicę i wie o co chodzi a wykonawca sprzętu zrobił jak zrobił i może wg niego tak ma być po prostu a chodzi mi też o wygodę do mycia itp.
Ostatnio zmieniony środa, 9 sty 2019, 19:55 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: sero »

Przy sprawnie działajacej chlodnicy zaślepka na walory estetyczne. Głowica musi być odpowietrzona.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: radius »

@JasnyPierun, otworek o średnicy 5 mm jest wystarczającym odpowietrzeniem. Zaślepkę możesz zeszlifować aby była luźniejsza a zakładać ją na teflonie aby nie wypadła ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek

Post autor: JasnyPierun »

Ok, czyli szlifowanko mnie czeka. Dzisiaj trochę się bawiłem z tym, ale nie idzie to zbyt szybko. Niby coś tam się sypie ale ciasno dalej. Sprawa już jasna. Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony środa, 9 sty 2019, 20:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”