jaki destylator wybrać?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
kuba01477
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 14:54
Podziękował: 1 raz

Post autor: kuba01477 »

Witam. Zamierzam kupić sobie destylator i waham się między tymi dwoma. Zaczynam przygodę z tym sprzętem i proszę o wasze opinie i podpowiedzi. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: orzeszek87 »

Co chcesz robić kolego na tym sprzęcie?
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
kuba01477
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 14:54
Podziękował: 1 raz
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: kuba01477 »

Chciałbym robić czysty bimberek i jakieś smakowe wódeczki
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 sty 2019, 22:49 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: orzeszek87 »

Do owocowych nastawów i zbóż się nada ale czystego spirytusu na tym nie zrobisz. Tylko zwykły bimber.
https://www.alkoholeforum.pl

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: PETER29 »

Weź ten pierwszy zawsze to jakiś refluks a cena podobna.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: .Gacek »

Jeżeli dobrze kojarzę to pierwszy potstill od lewej jest od Marka (na forum bodajże @popcorn1). Bardzo ładne wykonanie i estetyka produktu. Możesz u niego zamówić na odpowiedni wymiar, zarówno wysokość rury jak i średnicę.
Co do sprzętów miedzianych to ostatnio bardzo podobają mi się prace kolegi z forum @masterpaw2. Napisz do niego, być może poskłada Ci fajny sprzęt, kulturalny człowiek to i na pewno dobrze doradzi.
Do owoców, wszelkiego rodzaju kompotów i dżemów potstill z refluksem to idealna sprawa, a i ordynarny bimber zrobisz gdy będziesz dobrze operował refluksem.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: masterpaw2 »

.Gacek pisze:Co do sprzętów miedzianych to ostatnio bardzo podobają mi się prace kolegi z forum @masterpaw2. Napisz do niego, być może poskłada Ci fajny sprzęt, kulturalny człowiek to i na pewno dobrze doradzi.
Gacuś, a Ty z rudej niczego nie chcesz? :scratch:
Bom takiego miodu już dawno nie czytał :poklon;
Dzięki za ciepłe słowa :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: .Gacek »

Uwielbiam sprzęty miedziane.
Po pierwsze uważam, że mają duszę, po drugie są bardzo łatwe w konserwacji i w sumie po trzecie najważniejsze - sam mogę sprzęt stworzyć. W garażowych warunkach za pomocą palnika Topex za 80zł, kilograma soli i flexa można stworzyć praktycznie wszystko na co tylko pozwoli fantazja.
Swoją flagową kolumnę mam kupną, ale najwięcej radości i satysfakcji przyniosła budowa prostego spirall stilla fi 42mm. Zaczęło się od czytania, później projektowania i w końcu budowy. Radość jak u małego dziecka co z pod choinki prezenty wyciąga. Później rozbudowa o głowicę Bokakoba. No i pierwsze granie na instrumencie własnoręcznie wykonanym. Super. Wspaniała sprawa, zawsze można rozebrać i coś przerobić.
Pierwsze sprzęty, które tak mnie zaciekawiły były kolegi @radiusa. Kurcze,tutaj blaszka, tutaj jakiś grzybek, rureczka, kilka otworów i pach gotowa rura ! No Adam Słodowy naszych czasów... również on zawsze doradzi, podpowie i nie szydzi z innych...
Później skupiłem się tylko na potstillach i półkowych bo głównie robię owocówki... I żeby nie było, że coś potrzebuję ☺ pięknie wykonane saksofony, przemyślane doczyszczone i ich autor Master :poklon; nic tylko brać przykład.
Co do sprzętów z KO to tylko prace @ sero jakoś przypadły mi do gustu i postanowiłem właśnie u niego zamówić zbiornik z płaszczem.
Tylko ludzie z pasją tworzą takie małe dzieła sztuki.
Co do nowych "ulepków" z miedzi to mam 4 trójniki rownoprzelotowe fi 54 i mimo małej wydajności chciałbym zrobić mini kolumienkę półkową z kołpakami a'la proCup36 i wykorzystać patent radiusa na teflon. W każdej chwili możliwa rozbiórka i modyfikacja.
No, chyba się rozpisałem.
Ale do brzegu, który sprzęt wybrał autor tematu?
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
kuba01477
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 14:54
Podziękował: 1 raz
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: kuba01477 »

Wybrany sprzęt z refluksem. Zobaczymy jak będzie szła nauka:D
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: jaki destylator wybrać?

Post autor: masterpaw2 »

.Gacek pisze:Co do nowych "ulepków" z miedzi to mam 4 trójniki rownoprzelotowe fi 54 i mimo małej wydajności chciałbym zrobić mini kolumienkę półkową z kołpakami a'la proCup36
54mm na półkową wydaje się być ciut za mało, moim skromnym zdaniem szkoda roboty. Sprzedaj trojniki i w to miejsce kup sobie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7493797833.
W taką średnicę spokojnie upakujesz kołpaki zintegrowane fi 42, a one już robią porządną robotę (sprawdzone).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 sty 2019, 20:02 przez masterpaw2, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”