Robot do wódki

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz

Post autor: sakabako »

Witam wszystkich ostatnio grzebiąc trochę po sieci natknąłem się na taką o to maszynę:
https://www.youtube.com/watch?v=CLx0VmyivU8

Wydaje mi się to fajnym urządzeniem z miłą chęcią bym sobie coś takiego skonstruował. Na pewno zrobiłoby to wrażenie na gościach a i lubię sobie od czasu coś pomajsterkować :) Może jest na forum jakaś osoba która lubi majsterkować i potrafiła by takie coś zrobić ? Jeśli tak to niech podzieli się z nami swoją wiedzą bo ja nawet za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.

Pozdrawiam
sakabako

P.S.
Jeśli to nie jest odpowiedni dział to proszę o przeniesienie.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: wkg_1 »

No pewnie ; )
Kupujesz kolumnę z czujnikiem zalania i podłączasz ja to karuzeli ; D

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: misiek35 »

Kolego może coś zbudujemy wspólnymi siłami. Chodzi mi coś podobnego po głowie od dawna ale jakoś czasu brakuje... mnie zainspirował filmik z Niemczech choć z polskim akcentem w roli głównej. Na filmimu widać całą budowę urządzenia więc tylko zebrać materiały i do dzieła.
https://m.joemonster.org/filmy/86514

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Robot do wódki

Post autor: sakabako »

Ta Niemiecka konstrukcja działa na zasadzie silniczka od wycieraczek lub czegoś podobnego. Strzykawka zasysa odpowiednią ilość i ją wypuszcza w odpowiednim momencie przez ruch silniczka, jednak sam musisz ją wyłączyć w odpowiednim momencie. Ta konstrukcja którą ja podałem jest z wyższej półki (bardziej zautomatyzowana). Posiada jakieś czujniki dzięki którym wie kiedy ma polać alkohol a kiedy nie. Bardziej chciałbym stworzyć coś takiego jednak nigdzie nie mogę znaleźć na jakiej zasadzie to działa, co to właściwie zasila.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 sty 2019, 23:28 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Robot do wódki

Post autor: arTii »

Napęd talerza - silnik krokowy. Czy jest czujnik? Myślę, że tylko czujnik czy jest kieliszek czy też nie. Do zrealizowania na czujniku odbiciowym. Kwestia tylko pompki do nalewania - podejrzewam, że zawsze nalewana jest stała ilość alkoholu.
Sterowanie - wystarczy byle arduino.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: kmarian »

Widać, już stary jestem i do robotów podchodzę jak pies do jeża. Jeśli już ma być robot do nalewania, to pasowałoby mieć chociaż kilku do picia (robotów a jakże). Jestem przeciwnikiem robotów do wódki.
Uważam, że nie ma gorszego jak mumie w towarzystwie. Ja tam lubię jak ktoś naleje, coś przy tym zagadnie, butelkę odstawi - to takie ludzkie. No i oczywiście mamy tu "automatykę", jak już nalewający/towarzystwo ma dość, to kończy się polewanie. :twisted:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: psotamt »

To nadaje się do pierwszego polania. Potem można pomylić kieliszki.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: chprzemo »

https://www.google.com/search?q=kielisz ... QihrA3uvsM

Kupując komplet kieliszek i szklaneczkę do gaśnicy rozwiązuje się problem pomyłek- mam, stosuje z powodzeniem:)
Ostatnio zmieniony piątek, 4 sty 2019, 11:13 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Robot do wódki

Post autor: sakabako »

arTii chyba masz rację. Napęd talerza na pewno jakiś silnik krokowy, czujnik raczej tylko wykrywa czy jest kieliszek czy nie. W komentarzach pod filmikiem ktoś napisał że "pod wpływem ciężaru kieliszka blaszka się opuszcza i obwód się otwiera, napęd staje" z czujnikiem odbiciowym nigdy się nie spotkałem ale skoro napisałeś że da radę to pewnie da.
Co do pompki to na pewno nalewana jest zawsze stała ilość alko, pewnie jakoś czasowo jest ustawione. Wydaje mi się że pompa perystaltyczna spełniła by swoje zadanie.
Sterowanie arduino pewnie starczy kiedyś była taka strona która pozwalała budować układy i sprawdzać jej działanie a z komponentów można było wybrać arduino. Jeśli ktoś pamięta to niech podeśle link bo jakoś nie mogę jej znaleźć, wtedy będzie można się pobawić i może coś się uda stworzyć.

Tu jeszcze jeden film gdzie jest panel na którym jest ilość i temp.
https://www.youtube.com/watch?v=KRJRcdst_Vc

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: rastro »

Wydaje mi się że tam nie ma żadnej popki do nalewania, jest elektrozawór a restę załatwia grawitacja. Pompka perylstatyczna to chyba taki sobie pomysł, tania będzie miała słabą wydajność, taka o odpowiedniej wydajności będzie droga.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: wojs40 »

...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3807
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Robot do wódki

Post autor: Doody »

Fajny sprzęt :ok:
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
sakabako
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 10:27
Podziękował: 1 raz
Re: Robot do wódki

Post autor: sakabako »

Rozejrzałem się trochę za częściami wszystko jest do ogarnięcia jednak problem jest w napisaniu takiego programu niby na "prostym" arduino ale dla mnie jest to coś czego praktycznie nie ogarniam. Jest pełno poradników które wiele tłumaczą jednak dla mnie to czarna magia próbowałem trochę to dziś ogarnąć i może jako tako to zrozumiem ale napisać takiego programu raczej nie dam rady nawet jakbym miesiącami przy tym siedział.

Ktoś bardziej ogarnięty w programowaniu na pewno da radę coś takiego napisać i się nawet nie spoci :D ale ja na tym poległem i raczej nie uda mi się czegoś takiego stworzyć a szkoda bo fajny gadżet :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”