Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Naczynia do nastawiania zacieru.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Marsaw30 »

:scratch: Panowie z racji tego że nie posiadam płaszcza wodnego a chciałbym jak najwięcej aromatów wyciągać z zacierów zbożowych mam pytanie. Posiadam fałszywe dno na nogach wysokości 7cm i się zastanawiam czy zacier na whisky by mi się przypalił podczas destylacji na palniku gazowym jeżeli bym go wlał takiego haki wyszedł bez filtrowania. Ostatnio jak wyrzucałem ziarenka z zacieru aż się serce kroiło bo tak pięknie pachniały alkoholem i na pewno można było z tego dużo dobrego wyciągnąć. Jak myślicie próbować czy jest szansa że jak nie do dna to do ścianek się może przypalić?
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 sty 2019, 00:08 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Post autor: prolog1975 »

Zależy jak mocno roztarłeś ziarna. Ja destyluję na gazie 1 odpęd, jeśli jest gęste to rozcieńczam wodą. Grzeje powoli długo rozgrzewam i do tej pory ok. Mieszam do ok 80*C zacieram bez cukru na max 17-18 Blg. Przy większym rozdrobnienu niestety zawsze mi się przypalało. Też nie mam zbiornika z płaszczem. Musisz sam zdecydować ale ziaren i całej reszty np skórek przy owocach szkoda.

Jan_Ovc
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 12 wrz 2018, 13:01
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Post autor: Jan_Ovc »

Hej. Ja zaryzykowałem oddzielenie młóta jeszcze przed fermentacją głównie dlatego, że mam grzałki czwórki i boję się przypalenia. To ma być na bourbon, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ale no risk no fun ;).

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Post autor: Marsaw30 »

Zaryzykuje chyba i przegonie całość bo aż żal wyrzucać. Wiem, że niektórzy przed fermentacją właśnie filtrują i płuczą ziarna, ale ja myślę, że to nie to samo co całość przefermentować i przegonić. Nie powinno się przypalić chyba skoro będzie kilka cm od dna.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 sty 2019, 21:20 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

dymek127
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 7 lis 2016, 13:06
Re: Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Post autor: dymek127 »

Marsaw30 pisze:Zaryzykuje chyba i przegonie całość bo aż żal wyrzucać. Wiem, że niektórzy przed fermentacją właśnie filtrują i płuczą ziarna, ale ja myślę, że to nie to samo co całość przefermentować i przegonić. Nie powinno się przypalić chyba skoro będzie kilka cm od dna.
Powiedz kolego jak wyszły próby destylacji na FD? Zamierzam zaopatrzyć się w kociołek 50 l do zacierania i ciekawi mnie czy jest realna szansa aby użyć go do odpędu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Destylacja całego zacieru na fałszywym dnie

Post autor: sargas »

Zakupiłem u Zygmunta FD do alembika. Na chwilę obecną robiłem tylko owocówki z jego użyciem ale i bez niego by się obeszło. Wcześniej gotowałem nawet mocno zmielone młóto na szybkowarze i nie przypalało się jak się powolutku grzało i nie było zbyt gęste.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W czym nastawiać?”