Zzwierzak1

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
zzwierzak1
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 00:08

Post autor: zzwierzak1 »

Dzień dobry.
Na forum trafiłem już kilka lat temu gdy szykowałem się do zakupu pierwszej kolumny do rektyfikacji. Jednak ze względu na warunki mieszkaniowe i w sumie niewielkie zapotrzebowanie na alko głównie do nalewek temat umarł. Kilka lat mi przybyło, co raz bardziej lubię coś samemu zrobić, a kwestie ekonomi/opłacalności przestały mieć tak na znaczeniu. Bardziej doceniam satysfakcję i zadowolenie z dobrego efektu swoich poczynań. Możliwość rozwoju i doskonalenia. Dlatego wróciłem do pomysłu sprzed lat i planuję zakup własnego aparatu destylacyjnego. Czytam forum kiedy tylko mogę i jest pod bardzo dużym wrażeniem jakie bogactwo wiedzy jest dostępne. Gratuluję wielu fantastycznych dyskusji i użytkowników. Jestem przekonany, że na kilka najbliższych lat odnalazłem swoje miejsce „w internetach”. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 sty 2019, 20:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Zzwierzak1

Post autor: psotamt »

zzwierzak1 pisze:...w sumie niewielkie zapotrzebowanie na alko
Gdy zaczniesz robić własne, zapotrzebowanie wzrośnie.
Znajdź dobry sprzęt dla siebie i do roboty. Powodzenia!
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
zzwierzak1
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 00:08
Re: Zzwierzak1

Post autor: zzwierzak1 »

Pewnie tak będzie. Zobaczymy jak poradzę sobie w nowym temacie ;-)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Zzwierzak1

Post autor: Doody »

Witaj i powodzenia życzę :ok:
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
zzwierzak1
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 00:08
Zzwierzak1

Post autor: zzwierzak1 »

Dzisiaj debiut. Zeszło mi się cały dzień :-). Efekt nawet ok. Nie zapisałem jakie % miał nastaw. Będę musiał policzyć ile to z 14 kg cukru na 46 litrów może być % żeby się zorientować z wydajnością i frakcjami. Lipa tylko z zalaniem kolumny, którego mi się nie udało zrobić, przeciągu nie było, pomieszczenie ciepłe i całość kolumny ocieplona. Może mocy brakło lub zbite sprężynki lub nie wiem co ;-).
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 sty 2019, 23:58 przez zzwierzak1, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”