Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Dział dla tych, którym nie wyszedł idealnie klarowny trunek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dominik.pytlarz1
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 17:15

Post autor: dominik.pytlarz1 »

Witam kolegów. Otóż uzyskałem podczas swojej rektyfikacji troszkę alkoholu 95 procentowego na kolumnie aabratek. Odbiór nastąpił z głowicy, dwukrotna rektyfikacja z dokładnym odbiorem przedgonu i pogonu (odbiór prowadzę dodatkowo do 200ml butelek bo mam ich dość sporo).

Uzyskany alkohol rozcieńczam do 55% wdl. wskazań najtańszego alkoholomierza, woda o niskiej zawartości minerałów (Żywiec Zdrój - minerały coś ponad 200),po rozcienczeniu alkohol jest czysty, klarowny, ogółem bajka.
Wymyśliłem sobie, że zaprawię alkohol trawa Żubrowa. Otóż włożyłem do każdej butelki po 3-4 trawki i szczyptę cukru. Jakież było moje zdziwienie, że alkohol zmetniał w pokojowej temperaturze (nawiasem mówiąc, w takiej była rozcieńczana).
Pyt1. Czy trawa Żubrowa może powodować początkowe zmetnienie. Dodam że po samym rozcienczeniu alkohol był czysty dopiero po ok12h zauważyłem zmetnienie.
Pyt2. Czy lepszym sposobem nie będzie zrobienie zaprawki wdl. różnych innych przepisów z forum.
Poniżej umieściłem zdjęcie.
https://zapodaj.net/f559eb50bd7af.jpg.html
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 gru 2018, 21:28 przez manowar, łącznie zmieniany 3 razy.
alembiki

Merkor
50
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 26 paź 2018, 21:46
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: Merkor »

A próbowałeś dodać tylko samej trawy? Cukier nie jest taki czysty jakby się wydawało, jak masz okazję to zrób dwie próbki z samą trawą i cukrem, będziesz wiedział co spowodowało zmętnienie.
online
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: Doody »

Mnie nigdy nie zmętniała. Dziwne zjawisko.
Pozdrawiam
Darek

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: wawaldek11 »

Może tę trawę żubr świeżo osikał mętnym moczem :mrgreen:
Ale ja nigdy nie zauważyłem takiego zjawiska, a próbowałem z kilkoma trawkami i przygotowaną wcześniej esencją.
Pozdrawiam,
Waldek

brzoski
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 24 cze 2018, 21:25
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: brzoski »

A słodzi się żubrówkę? Smaczne efekty?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: psotamt »

brzoski pisze:A słodzi się żubrówkę? Smaczne efekty?
Cukier do żubrówki jest jak sól do potrawy. Daje się tzw. szczyptę. Tą szczyptą w moim przypadku jest łyżka stołowa płaska na 5-litrowy gąsiorek. Ja żubrówkę robiłem z wódki ze spirytusu z glukozy i zwykle nie ma ona słodkiego posmaku. Ale gdy słodki posmak w wódce jest wyraźny, z cukru można zrezygnować.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dominik.pytlarz1
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 17:15
Re: Metnienie alkoholu po dodaniu trawy, normalne zjawisko?

Post autor: dominik.pytlarz1 »

Co do cukru to dodałem go naprawdę szczyptę. Ale zauważyłem dwa inne zjawiska:
1. Tylko cześć butelek zmętniała. Dodam, że taka sama ilość trawy i taki sam destylat o takiej samej mocy, jedyna rzecz to cukier - stosowałem miarę pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym :) czyli szczypta na oko.
2. Przed momentem sprawdziłem we wszystkich butelkach zmętnienie znikło. Patrzyłem z niedowierzaniem i poklepałem je "od tylu" :love: :klaszcze: :) w celu wymieszania. Od tego momentu minęło ok. 1h i mętny kolor nie powrócił.
Jeszcze spróbuję ja zamrozić i zobaczyć co się stanie. :poklon; AB

Nawiasem mówiąc może woda w Puszczy zmętniała żubr się napił i taka sytuacja.... :? :o 9
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 31 gru 2018, 19:12 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mętny produkt”