prosty destylator dla początkującej pani,który?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
alicjaschwarzer
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 gru 2018, 11:44

Post autor: alicjaschwarzer »

Nigdy nie widziałam destylatora na żywo,ale cóż, chcieć to móc,mam nadzieję że z tak wspaniałymi forumowiczami dam radę.Do rzeczy chodzi mi o wysokie % do nalewek,dlatego proszę o poradę jaki sprzęt nabyć , aby był prosty w obsłudze i w rozsądnej cenie.Przejrzałam oczywiście całe forum w tym temacie ale obawiam się czy te wszystkie kolumny może obsługiwać taki nowicjusz jak ja,a one przede wszystkim są polecane,czy może wystarczy pot still.Jedno jest pewne czego tu się dowiedziałam- nie kupować nic przed konsultacją na tym forum-dlatego śmiem zawracać głowę,z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
Bene facit, qui ex aliorum erroribus sibi exemplum sumit
Dobrze czyni ten, kto uczy się na cudzych błędach - sentencja łacińska
alembiki
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: prosty destylator dla początkującej pani,który?

Post autor: inblue »

alicjaschwarzer pisze:Do rzeczy chodzi mi o wysokie % do nalewek
Te wysokie % są ważne dopóki nie nawiąże się z nimi kontaktu, potem zazwyczaj pojawia się chęć wprowadzenia zmian.
Wynika ona z faktu, że w nalewkach pożądana jest wysoka czystość spirytusu.
Ta czystość powiązana jest ze sprzętem. Im lepszy będzie sprzęt, tym większe możliwości oczyszczenia spirytusu.
Nie należy jednak popadać w skrajność - najlepiej jest nabyć taki, który zapewnia możliwość jego późniejszej rozbudowy, jeśli nie będziesz zadowolona z jakości urobku.
Inaczej próba zrobienia nalewek będzie przypominać brudasa, który nie mył się 2 miesiące, a Ty za wszelką cenę próbujesz go ubrać w garnitur i spryskać Egoiste Platinum.
Z daleka to może i będzie on w tym garniaku przystojny, ale kariery na salonach raczej nie zrobi; prędzej w cyrku, w wąskim gronie indywidualistów.
Nie wypowiem się też jednoznacznie co do ceny, bo nie jestem producentem, ale z pewnością minimalna kwota będzie przekraczać 1300 zł.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 gru 2018, 20:02 przez inblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: prosty destylator dla początkującej pani,który?

Post autor: misiek35 »

Ja myślę ze podstawowy aabratek wystarczy do takich celów i do 1000 można kupić. Sam od takiego zaczynałem a później powoli dokladanie usprawnień.

czytam
700
Posty: 723
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: prosty destylator dla początkującej pani,który?

Post autor: czytam »

Dużo zależy też od warunków lokalowych (wysokość pomieszczenia, dostęp do wody, zasilanie...) oraz potrzeb - jaki wielki zbiornik i ile czasu możesz poświęcić na hobby. A swoją drogą najlepsze nalewki wcale nie wychodziły mi na czystym alkoholu ale na rumie. A do niego wystarczy najprostszy szybkowar i chłodnica.
Awatar użytkownika

PiotrusPan
50
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 17 lis 2018, 08:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łagodny bimberek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: prosty destylator dla początkującej pani,który?

Post autor: PiotrusPan »

Jestem świeżo upieczonym właścicielem kolumny z miedzi i swojego wyboru nie żałuję. Proponuję Ci zaoszczędzić trochę więcej grosza i kupić lepszy sprzęt, wszak to bardzo rozwojowe hobby i nie wiadomo w czym będzie gustowało podniebienie za np. rok. A jeżeli coś "nie pyknie" myślę, że łatwiej sprzedać solidną kolumnę, niż podrzędny destylator.
Chciałbym iść do nieba ze względu na miejsce, ale wybiorę raczej piekło ze względu na towarzystwo.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: prosty destylator dla początkującej pani,który?

Post autor: Drupi »

Polecam Aabratek taki za miń 1300 zł u forumowych kolegów..:
@Akas, @ Franzmaster, @ herbata 666, @ kula, .
Ps.
Ta cena to troska o wyposażenie , czym więcej tym lepiej dla smaku. A dla Pań, powinien być sprzęt przyzwoity, bo przeważnie mają bardziej czułe zmysły smaku niż faceci. :) Port still, czy szybkowar raczej nie posmakuje urobek.
Lub na początek taki skromny Aabratek https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... kpkwg.html ale żeby sprzedający przerobił zbiornik na taki z rurką w środku i termometrem takim jak.. na środku kolumny. Tam nie widać gdzie ten termometr ma sondę, ale powinien mieć w kolumnie ponad tym katalizatorem ( krótkim odcinkiem). Z czasem zmywaki zmienisz na sprężynki KO.
Ostatnio zmieniony sobota, 29 gru 2018, 19:37 przez Drupi, łącznie zmieniany 3 razy.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”