Woda na zacier/nastaw

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
Arkadiusz123
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 lis 2018, 16:10

Post autor: Arkadiusz123 »

Witam Moje pytanie dotyczy wody używanej do nastawów/zacierów, w jakim stopniu ma wpływ na finalna jakość destylatu, jaka wybrać, gdzie dostać odpowiednią jakies żródła takiej wody (najlepiej woj. łódzkie) lub filtry na kranu. Wyczytałem żeby taka woda powinna niski poziom żelaza, zakupiłem zestaw do pomiaru twarosc ogólnej wody, moja ze studni należy do wody śrendnio twardej, szukam na ten czas wody miękkiej ;) może ktoś ma jakies doświadczenia w tym temacie i jakies rady;) pozdrawiam;)
promocja

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: grabek246 »

Ja osobiście do wina leję tylko wodę z okolicznego źródełka. Jak mieszkałem w domu rodzinnym, mieliśmy filtr odwróconej osmozy. Z niego woda była również bardzo smaczna.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 gru 2018, 11:12 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: wkg_1 »

Łódź ma akurat świetną wodę w wodociągach z ujęć głębinowych ... przy warszawskiej to ambrozja.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: Pretender »

Miasto Łódź tak, bardzo dobra woda. Jak jest w całym województwie ... sprawdzisz doświadczalnie

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: wkg_1 »

Na szczęście nie ; )))))

forma
300
Posty: 314
Rejestracja: sobota, 20 gru 2008, 12:51
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: forma »

Otóż woda na której zamierzasz zrobić nastaw/zacier , no właśnie nastaw czy zacier ? Jeśli chodzi o nastaw to znaczenie w finalnym produkcie jestem przekonany że ma!!!! Ale jak duże ? tego jeszcze niestety nie wiemy. Kombinacje z wodą są bardzo kosztowne. Jeżeli to twoje pierwsze nastawy, to zrób na kranówce z sieci może warto zmierzyć jej ph ?
NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TEN,CO NIC NIE ROBI !!!

Autor tematu
Arkadiusz123
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 lis 2018, 16:10
Re: Woda na zacier/nastaw

Post autor: Arkadiusz123 »

Będzie to zacier z kukurydzy i jęczmienia:) już jeden został zrobiony, czeka i dojrzewa, chcialem zrobic drugi tylko ze zmianą wody i je porównać tylko zastanawiałem się skąd taką wode dostać. W programach o destylarniach np. szkockiej lub amerykańskiej whisky mówiono o tym jak dużą rolę odgrywała dobra woda z okolicznych źródeł, stąd też moje zainteresowanie:) ph ok. 7,5 ale cały zacier będzie dokwaszany poniżej ph 6 ( nie za wysokie jeszcze? )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”