Piwo Kobiece

Wszelkie przepisy na piwa domowe

Autor tematu
jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: jacek8l »

Witam wszystkich!

Szukam przepisów na piwko, które posmakowałoby mojej kobiecie czyli owocowe, aromatyczne i słodkie. Jako że jestem fanem piw ciemnych i na tym się skupiam, to nie bardzo wiem jak podejść do owocowych np.cytrusowego albo z sokiem. Szukałem przepisów ale nic mi nie wpadło w oko. Proszę o inspiracje i sprawdzone w boju przepisy :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 gru 2018, 05:30 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Piwo Kobiece

Post autor: misiek35 »


Autor tematu
jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Piwo Kobiece

Post autor: jacek8l »

Dziękuje bardzo, pomysły Zbyszka są fajne ale piwo malinowe nie zaspokaja mojej ciekawości. Chciałbym wiedzieć więcej np.nt. piwa cytrusowego lub jabłkowego. Czy zawsze technika jest taka sama że fermentujemy sok?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Piwo Kobiece

Post autor: manowar »

Będzie troszkę złośliwie ale... jeśli naprawdę szukałeś i nie znalazłeś to pewnie oznacza, że jednak ludzie się w takie wynalazki nie bawią...
Piwa owocowe robi się w Belgii na bazie lambica i oryginalnie nie są one słodkie. Słodycz Lindemansowego krieka jest sztuczna - bo tak gusta konsumentów się kształtują.
Słodkie, aromatyczne i z posmakiem suszonych owoców (rodzynki, śliwki) są mocne piwa belgijskie, ale trudno je nazwać "kobiecymi" i pewnie nie o takie owoce chodzi...
Ja bym widział kilka opcji...
- wpłynąć na gust wybranki - i uświadomić, że piwo ma różne smaki, ale akurat jej ulubiona kombinacja nie ma z piwem dużo wspólnego... słodka, aromatyczna i owocowa jest oranżada - jak się nie przekona - kupujesz 6 x 1,5l Heleny czy innego czegoś i masz problem z głowy...
- zrobić jej coś modnego amerykańskiego - tu dwa podejścia - albo z pulpą owocową (to będzie lekkie, aromatyczne i owocowe) albo milkshake (to będzie słodkie owocowe)
- zrobić jej kwaśne piwo na bazie probiotyków - zakwaszenie w kotle - gotowanie bez chmielu - US5 a po tygodniu dodanie owoców - będzie lekkie, kwaśne, owocowe i aromatyczne - a jak ma być słodkie do musisz dodać słodzik
- zrobić pszeniczne i dodać owoców - takie coś jak np jurajska pomarańcza
- masz kega to zrób domowego radlera - warzysz pilsa + lemoniada 1:1 - do kega i sztuczne gazowanie
- kupić koncerniaka + zaprawę owocowa / barmańska - to będzie najprostsze...

Na marginesie - nieco się dziwię, że tematy "kobiece piwo" sprowadzają się do tego jak zrobić piwo, które piwem nie jest... Moja żona za takie pomysły zakazałaby mi warzenia. Jak ma być kobiece, dla nie to ma być lekkie (10-11blg), jasne, wytrawne, dobrze nachmielone i mocno wysycone CO2
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Piwo Kobiece

Post autor: jacek8l »

Bawią się ale opisy które znalazłem mnie nie zadowalają, nawet w wątku który podesłał misiek35 kręcą się wokół tej biednej maliny. I dziękuje Ci za Twój post bo otwiera mi kilka pomysłów. Wpłynąć na gust mogę, nawet zabrałem do pijalni piwa z multitapem i barman dał Jej kilka próbek, wybrała wtedy cytrusowe lekkie piwo z sokiem (nie pamiętam czy to czasem nie była ta jurajska pomarańcza). Można więc wypić coś lepszego niż reds czy inne lemoniady, warunek jest jeden: ma być SŁODKIE. Twoja kobieta ma fajny gust, moja lubi pić ulepy. Będę pracował nad Jej gustem dlatego szukam pomysłów ale na razie powoli Ją muszę przekonać do domowego bo na razie reaguje na "czar brandu" śłinotokiem, a domowe jest "be". Także nie ma lekko..
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Piwo Kobiece

Post autor: manowar »

To może jeszcze coffemilkstout... nie jest owocowe, ale smakuje jak kawa z mlekiem... ulepek jednym słowem. Dodawanie laktozy do dowolnego piwa wniesie słodycz. Ogólnie jeżeli zależy ci na wrażeniu słodkości to pewnie wiesz co zrobić, ale dla bezpieczeństwa...
- zacieranie w wyższej temperaturze - jak zatrzesz w 72C to piwo będzie słodsze i pełniejsze w smaku
- część słodu podstawowego zastąp monachijskim - on podbija słodowość a więc i wrażenie słodyczy choć na pograniczu z mdłością
- nieco więcej karmelu niż w recepturze
- mniej chmielu na goryczkę - czyli przesunięcie balansu piwa w stronę słodową
- użycie odpowiednich drożdży - najlepiej typowych szczepów do angielskich ale - płytko schodzą, dają fajne estry owocowe - w stronę czerwonych owoców - jagód, truskawek - zwłaszcza jak lekko poluzujesz reżim temperatury fermentacji

Jak masz żonę do domowego przekonywać - to myślę, że zrób krok pośredni - czyli odzwyczaj ją od koncerniaków a przyzwyczaj do piw kraftowych. Jeśli nie musi być ulepku dobrym pomysłem jest zest z cytryn / limonek - daje mega świeżość - ale bez słodyczy.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Piwo Kobiece

Post autor: Zbyszek T »

Chłopaki, jedna droga to przekonywanie żony do porządnego piwa, wytrawnego wina, whisky bez coli...

A druga to syrop malinowy z herbapolu i słodzik z Lidla... Tak na start. A później piwo miodowe, już w wersji z zacieraniem. Takie zadowala nawet wybrednych smakoszy.

PS. Jak ktoś chce swoją żone zmienić,..... to powodzenia życzę ;-)
Tzn. Można zmienić żonę, ale to nic nie zmienia ;-)

rebeliant
20
Posty: 24
Rejestracja: środa, 22 sie 2018, 16:16
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Re: Piwo Kobiece

Post autor: rebeliant »

Oj tam. Można tak zrobić, że i wilk będzie syty i owca cała. Ja tak zrobiłem, coś na wzór apy. Do zasypu oprócz podstawy użyj trochę pszenicy i karmela, wysładzaj deczko na bardziej słodkie, chmielenie nie większe niż 20 ibu, z tym że chmiel bardziej na smak i aromat niż goryczkę. Chmiele typowo o profilu smakowym bardzo owocowym czyli citra, można ją dokrasić simcoe i mosaic. Później na zimno. Chmielu nie żałuj. Na zimno sypnij sporo jak na ipe. I takim sposobem masz fajne mało gorzkie piwo o zaje...stym aromacie i smaku mango i melona bez żadnych tam soków. Żadna kobieta nie powiedziała że be.. wręcz przeciwnie. Zawartością alkoholu się nie przejmuj bo czy to będzie 10 czy 15 blg wiele to na smak nie wpłynie uwierz mi, im więcej chmielu tym mniej ten alkohol będzie wyczuwalny w smaku.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 gru 2018, 16:24 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
jacek8l
50
Posty: 69
Rejestracja: piątek, 2 lis 2018, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Piwo Kobiece

Post autor: jacek8l »

@manowar - Dziękuję za konkrety!

@Zbyszek T - Zgodzę się z tym zmienianiem żon, a z syropek z herbapolu niekoniecznie bo skład ma kiepski. Ale fermentuje właśnie syrop malinowy (jakiś Excellence 50% maliny) na piwku full aroma hops i zobaczymy :)

@rebeliant - Gdyby moja LP się napiła takiego piwa to pluła by dalej niż widziała po tym chmielu haha, może później jak się trochę zaprawi w bojach haha
Ostatnio zmieniony piątek, 21 gru 2018, 05:37 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Piwo Domowe”