Jaka pojemność płaszcz olejowego w kegu 50 euro

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
zicco2000
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 28 sty 2018, 14:36

Post autor: zicco2000 »

Witam wszystkich. Jestem nowy tutaj i w działaniu też, zacząłem składać swój osprzęt i nasunęło mi się pytanie. Jaka pojemność płaszcza olejowego w kegu 50l jest odpowiednia? Grzałki będą 4x 2000 do szybkiego nagrzania i str. regulatorem. Czytałem dużo na forum ale jakoś nie znalazlem żeby ktoś napisał że ma za mało albo za dużo. Może to nie robi żadnej różnicy jaka to pojemność nie wiem. Dodam jeszcze że wywinołem to z blachy 2mm o średnicy 44 cm.Więc proszę o jakieś doradztwo żeby ktoś się wypowiedział na ten temat kto używa takiego kega Kto ma podobny. Z góry Bardzo ładnie dziękuję pozdrawiam.
alembiki
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Jaka pojemność płaszcz olejowego w kegu 50 euro

Post autor: .Gacek »

Temat trochę stary... Ale do brzegu.
Jestem na etapie szukania informacji o zbiornikach z płaszczem. Zauważyłem, że pojemność płaszcza w kegu 50l waha się w przedziale od 15 do 18,19 litrów. Praktycznie każdy dobrze zbudowany zbiornik ma płaszcz do 2/3 wysokości kega, co zapobiega przypaleniu się wsadu po odparowania alkoholu.
Co do grzałek 4 x 2 kW...
Wydaje mi się, że to całkowity bezsens dlatego że medium w płaszczu nieważne jakie by nie było to nie odda tej mocy do wsadu i po prostu jeżeli medium będzie woda to moment i będzie wzrost ciśnienia albo wygotuje się...
Czas rozgrzewania wsadu w zbiorniku z płaszczem jest około 20% dłuższy...
2 x 2kW według mnie w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”