Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Wszystko czego potrzebujemy do wytworzenia domowego winka.

Autor tematu
lomek
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 20:05

Post autor: lomek »

Cześć,


Prowadzę fermentację w bloku, w toalecie. Problem jest taki, że po 2 dniach zaczęło dawać dość ostro zapachami fermentacji na całe mieszkanie. Z jednej strony fajnie, bo drożdże rzuciły się na cukier jak dzikie i fermentuje aż miło. Tylko pytanie, co zrobić z tym zapachem. Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby od rurki fermentacyjnej poprowadzić wąż do kanalizy z odpływem od pralki - co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: rozrywek »

Hey
Wężyk ze sklepu motoryzacyjnego, np 12mm nałożony na rurkę fermentacyjną i poprowadzony do kanału wentylacyjnego w kibelku powinno załatwić sprawę.
Cena wężyka za metr, groszowa sprawa.
Upewnij się jedynie, że wężyk nie będzie nigdzie skręcony, bądź załamany.
Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
lomek
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 20:05
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: lomek »

Kanał wentylacyjny to pierwsze o czym pomyślałem, ale jest problem ze jak przystawie rękę do kratki to czuje wiatr wiejacy do srodka lazienki i wydaje mi sie ze zapachy beda wlatywaly spowrotem..

Pytanie czy zapachy z szamba w odplywie pralki nie wpłyną na fermentacje??

M- Nie cytuj posta poprzedzającego w całości.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lis 2018, 00:19 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemyslaw85
10
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 08:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: Przemyslaw85 »

Znaczy że masz bardzo szczelne okna = brak wymiany powietrza. A wentylacja stoi.
Delikatnie uczył okno a problem zniknie.
Może też dodatkowo wężyk doprowadzić do kratki wentylacyjnej.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

wawaldek11
2500
Posty: 2913
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: wawaldek11 »

lomek pisze: Kanał wentylacyjny to pierwsze o czym pomyślałem, ale jest problem ze jak przystawie rękę do kratki to czuje wiatr wiejacy do srodka lazienki i wydaje mi sie ze zapachy beda wlatywaly spowrotem.. ?
To masz coś nie halo z wentylacją. Cały czas masz odwrotny ciąg? To chyba czujesz w chacie jak sąsiad stawia klocka :hahaha:
A może to tylko takie wrażanie, że wieje od kratki? Sprawdzałeś dymkiem z papierosa np.? Albo zakryj kartką kratkę.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: lesgo58 »

Typowe zjawisko w bloku. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy okna są takie szczelne. Był czas, że mieszkałem w bloku i zawsze było czuć co sąsiedzi gotują na obiad. Co się komu przypaliło itd. To właśnie z przyczyn wadliwie zaprojektowanej wentylacji od czasu do czasu słychać jak ktoś ulega zaczadzeniu w czasie kąpieli. To oczywiście tylko wtedy gdy w łazienkach są zamontowane termy gazowe.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: Ryba64 »

Do 5 litrowej bańki po wodzie mineralnej z marketu wlej węgiel w płynie, dopełnij wodą i poprzez zrobiony otwór w zakrętce wsuń wężyk wyprowadzający gazy z fermentacji.
Lubię to co naturalne

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: arTii »

Chyba coś pokręciłeś... - Żadnej zakrętki! - po prostu zanurzyć tylko koniec wężyka w tej cieczy i tyle. Gazy muszą się gdzieś ulatniać! Jeśli zrobi dziurkę w nakrętce i zakręci butelkę, to w najlepszym razie wyrzuci wężyk z butelki, a w najgorszym czeka go sprzątanie po eksplodującej butelce z węglem lub rozwalony pojemnik z nastawem.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
lomek
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 20:05
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: lomek »

wawaldek11 pisze: To masz coś nie halo z wentylacją. Cały czas masz odwrotny ciąg? To chyba czujesz w chacie jak sąsiad stawia klocka :hahaha:
A może to tylko takie wrażanie, że wieje od kratki? Sprawdzałeś dymkiem z papierosa np.? Albo zakryj kartką kratkę.
Na szczęście zapachów z mieszkań sąsiadów u siebie nie czuje, mam osobny pion wentylacyjny. Nie wydaje mi się, siedząc na kiblu czuć podmuchy wiatru na nogach i innych częściach ciała. :D
Przemyslaw85 pisze:Znaczy że masz bardzo szczelne okna = brak wymiany powietrza. A wentylacja stoi.
Delikatnie uczył okno a problem zniknie.
Moje mieszkanie to kawalerka, okna w toalecie brak - jest tylko jedno w salonie i rzeczywiście, zakleiłem w nim otwory wentylacyjne na samej górze. Ciekawe czy ma to wpływ na odwrotny ciąg w toalecie. Po pracy odkleję wentylację w oknie i dam znać czy problem został rozwiązany. Dzięki za radę, nie miałem pojęcia o tym, że okna mają wpływ na kanały wentylacyjne. :)
Ryba64 pisze:Do 5 litrowej bańki po wodzie mineralnej z marketu wlej węgiel w płynie, dopełnij wodą i poprzez zrobiony otwór w zakrętce wsuń wężyk wyprowadzający gazy z fermentacji.
Rozwiązanie wydaje się być idealne w swej prostocie :D Musi to być jakiś konkretny węgiel w płynie? Możesz coś polecić?

wawaldek11
2500
Posty: 2913
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: wawaldek11 »

Czujesz ciąg po nogach, ale w którą stronę. Szczelnie zamknięte okna nie zmienią kierunku ciągu - mogą go ograniczyć lub zlikwidować. Chyba, że w kuchni chodzi wyciąg do komina, no to wypchnięte powietrze uzupełnia się przez łazienkę.
Pozdrawiam,
Waldek

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Zapach fermentacji w pomieszczeniu z balonem

Post autor: Ryba64 »

Lubię to co naturalne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Winiarski”