Samorozdzielenie się destylatu

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
artur drugi
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 09:09

Post autor: artur drugi »

Witam wszystkich użytkowników.
Mam taki problem: Rozrobiłem 5 litrów spirytusu i 6 litrów wody, zostawiłem do przegryzienia, następnie przepuściłem przez filtr węglowy. Gotowy wyrób zostawiłem w gąsiorze 20 litrowym, po kilku dniach ściągnąłem z dna wężykiem jedną flaszkę i okazało się że ma moc 20%. Pomyślałem że po prostu do rozrobienia użyłem 5 litrów wódki zamiast spirytusu więc postanowiłem dodać spirytusu by podnieść moc. Ściągnąłem wódkę z gąsiora z zamiarem dodania spirytusu i z końcówki pobrałem jeszcze próbkę do sprawdzenia. Okazało się że ma 60%. Wziąłem jeszcze raz flaszkę którą ściągnąłem wcześniej i ta miała ciągle 20%.
Czy jest możliwe by wódka w gąsiorze się rozwarstwiła by na dole była słabsza a na górze mocniejsza?
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Samorozdzielenie się destylatu

Post autor: jatylkonachwile »

No powiem że sytuacjia jest ciekawa. Alkohol z wodą miesza się w każdych proporcjach więc nawet jak byś ostrożnie nalewał wodę która by spłynęła na dno to po jakimś czasie samo by się wymieszało.
Może miałeś wodę w butelce albo w wężyku?
Chyba zrobię taki eksperyment z dolewaniem powoli wody.

Autor tematu
artur drugi
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2018, 09:09
Re: Samorozdzielenie się destylatu

Post autor: artur drugi »

Ale całość wymieszałem, później przefiltrowałem przez węgiel, wlałem w gąsior i stało tak sobie kilka dni. Tak więc to musiało się wymieszać wcześniej ale czy jest możliwość że się rozdzieliło?

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Samorozdzielenie się destylatu

Post autor: Szlumf »

W destylatach owocowych czasami obserwuję takie rozwarstwienia gdy długo stoją nie ruszane. po podświetleniu widać warstwę styku. Ze spirytusem miałem coś podobnego jak kolega. Wódka miała 30 zamiast 40%. Nie byłem pewien czy nie zrobiłem jakiegoś błędu. Na wszelki wypadek wyrabiam sobie nawyk mieszania przed odlaniem z większego naczynia do butelki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”