Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
irek89
250
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Załączniki
Re: OLM, bufor, duży zbiornik - założenia mojego nowego projektu

Postautor: irek89 » niedziela, 28 paź 2018, 20:25

Średnica to około 216 mm wewnątrz a karbowanki dn 12 weszło mniej niż myślałem i zakładałem bo miedzy 2,5 a 3 metry jeśli dobrze pamiętam. Musiałbym odpad zmierzyć.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Autor tematu
irek89
250
Załączniki

Postautor: irek89 » sobota, 10 lis 2018, 17:55

Skończyłem projekt. Gotowałem w nim wodę. Oczywiście nie obeszło się bez komplikacji. Pękło mi szkło wziernika w buforze (kiedy poszła para ze zbiornika) bo było zwykłe. Potem kupiłem w sklepie stalówka nowe ale okazało się cieńsze (poprzednie miało chyba 6 mm a to ma 4) i wtedy był problem z dokręceniem (dociśnięciem do uszczelki) go. Chyba mi się udało uporać z tym problemem. Jeszcze zrobiłem zbyt duże jeziorko w głowicy ale jakoś sobie z tym poradzę.
Wstawiam fotki. Więcej w wolnym czasie dam w dział galerii
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 lis 2018, 17:57 przez irek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

radius
6000
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » sobota, 10 lis 2018, 19:36

@irek89, fajny projekt, ale jedno mi w nim "zgrzyta" ;) Jak już robiłeś kanciasty zbiornik i bufor, to i głowicę puszkową tez taką mogłeś zrobić. Zarąbiście by to wyglądało :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
irek89
250
Załączniki

Postautor: irek89 » poniedziałek, 12 lis 2018, 11:20

No w sumie masz racje Radius. I pewnie zrobię kiedyś taką głowicę bo myślę nad sprzedaniem tego zestawu i zrobieniem jeszcze jednego bliźniaczego z wyeliminowaniem niewygodnych dla mnie rozwiązań, które wyszły na jaw dopiero po złożeniu sprzętu w całość. Oraz o dołożeniu kilku rozwiązań ułatwiających jeszcze bardziej pracę z nim. Ale najpierw nauczę się dobrze obsługi tego zestawu i wtedy mogę projektować nowy ale znacznie skrupulatniej zaprojektowany i przemyślany. No i jeśli dalej będzie dół w "kwadracie" to i głowica taka będzie.

Wróć do „Projekty aparatur”