Proszę o opinie na temat tego zestawu

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Marsaw30 »

Witam wszystkich.
Mam zamiar zacząć przygodę z destylacja. Przeczytałem forum, które bardzo mi się podoba i już wiem że będę stałym bywalcem poszukującym tu wielu odpowiedzi. Jednak zanim zacznę się doszkalać muszę najpierw zacząć. Mam zamiar pędzić bimberek, robić jakieś naleweczki, whiskey itd, zapach bimberku mi nie przeszkadza a jak będzie zbyt mocny zawsze można przegonić jeszcze raz lub potraktować to węglem tak?
Przynajmniej do takich wniosków doszedłem czytając forum i zdecydowałem się na tradycyjną metodę pot-still, chciałbym jednak zasięgnąć waszych opinii co do sprzętu, grubość miedzi to 0.6mm
Wszelkie podpowiedzi mile widziane.
Dzięki i pozdrawiam.
Oto link do pot-stilla
https://www.shop.buyamoonshinestill.com ... Gallon.htm
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 lis 2018, 05:16 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: jatylkonachwile »

Opis jest taki jak by to był sprzęt do nie wiadomo czego, uruchomić silnik na produkcie z tego? Jedynie to fajnie wygląda, odstojnik to jest cień minionego stulecia.
Jeśli chcesz bimber i smakówki to szukaj normalnego potstila ale bez odstojnika.
A jak chcesz wódkę I-klasy to szukaj kolumny rektyfikacyjnej, podpowiem aabratek, bokakob.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: .Gacek »

Witaj.
No nie powiem, że to szit... czy coś tam Teges ☺
Mi osobiście bardzo podobają się takie amerykańskie destylatory a jeszcze bardziej mauretańskie alembiki. Pięknie to wygląda i jest całe z miedzi a jestem jej fanem.
Szczerze mówiąc to polecam na początek najprostszy keg i do tego rurę CU 42mm a jeszcze lepiej 54mm. Można z tego zrobić potstilla a po drobnej modyfikacji kolumnę.
Jeżeli na takich sprzętach poznasz procesy destylowania to później łatwiej będzie Ci wybrać, którą drogą chcesz pójść.
Edit.
Zajrzyj tutaj, ja od tego zaczynałem:
cm-lm-vm-trzy-gracje-a-kazda-piekna-t2945.html
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 lis 2018, 10:06 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Podczas wahania się miedzy pot stillem a kolumną znalazłem sprzęt polecanej firmy który zbiera same dobre opinie. Można używać go jako potstill lub jako kolumnę. Co sądzicie o nim jako sprzęcie dla początkującego ? https://brewhaus.com/essential-extracto ... ine-still/
A jeśli dojdę do wprawy zakupię taki oto miedziany pot still. Myślę że nie ma się do czego przyczepić, pot still robi facet którego poleca strona homedistiller. Co myślicie? http://www.coppermoonshinestills.com/index.html
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 07:24 przez radius, łącznie zmieniany 3 razy.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: arTii »

Ale naprawdę? Zimne palce? :hammer:
Moim zdaniem najlepiej było by, gdybyś zamówił sobie na miejscu zbiornik i zwykłą kolumnę, zaś z polski zamów sobie głowicę i ewentualnie OLM. Dopasuj tylko średnice i po krzyku.
Będziesz wtedy miał aabratka na którym zrobisz wszystko.
Ewentualnie gdzieś są na forum plany aabratka - ściągnij i poproś żeby Ci coś takiego wyspawali.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: .Gacek »

Kurde blaszka... kombinujesz jak koń pod górę. A na targowisko zajrzeć?
Masz tu gotowca miedzianego z latarką:
topic18786.html
Zrobisz polerkę kolumny i za 900 zł masz super sprzęt z dobrym wypełnieniem.
I nie szukaj już kanek po mleku.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Pisałem już ze nie mam niestety tu czasu na spawanie i robienie samemu sprzętu. Muszę coś gotowego zamówić, więc co mówicie że ten sprzęt jest cienki? Ma mnóstwo dobrych opinii i forma też jest konkretna. Co z nim jest nie tak?
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 12:45 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: inblue »

@.Gacek - Kolega Marsaw30 mieszka w "Stejtc". Kupno kolumny z targowiska w PL i transport jej za wielką wodę to raczej średnio udany pomysł.
Imho najbardziej przystępnym i rozsądnym rozwiązaniem wydaje się pobranie z naszego forum projektu Aabratka i lokalne zlecenie wykonania kolumny wg powyższego komuś, kto umie takie projekty czytać :)
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: robert4you »

Transport jednej palety za ocean nie jest taki straszny. A dobrze podzielona kolumna daje się tak zapakować razem ze zbiornikiem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Wychodzi na to że żaden zestaw z USA i Nowej Zelandii renomowanych firm się nie nadaje i tylko abratka spawać. A dalej nie wiem co z tym brewhaus jest nie tak.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 14:17 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: arTii »

Myślę jednak, że taka kompletna, gotowa aparatura wzbudzi zainteresowanie służb celnych w jueseju.
Naprawdę lepiej posłać oddzielnymi paczkami głowicę i chłodnicę, a kolumnę i zbiornik kupić na miejscu.

A co z zestawem z linka jest nie tak? - Zimne palce to relikt. Aabratek to kolumna rektyfikacyjna o szerokich możliwościach i bardzo dobrych parametrach.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 14:25 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Rozmawiałem z przedstawicielami firmy brewhause i powiedzieli, że jest to kolumna typu vm i tylko takie produkują. Mają swoje patenty na to i odsyłają na forum ich firmy, gdzie jest napisane i rozrysowane iż jest to najlepsza metoda destylacji. Wrzucę linki do forum, jeśli znajdzie się ktoś chętny by się do tego odnieść.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 19:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: .Gacek »

W takim razie każda kolumna jest VM... ☺
Ale tak na serio. Panowie może rzeczywiście nie jest to głupi pomysł żeby na pierwszy ogień wziąść tego brewhousa. Kolega pozna od początku jak to wszystko gra, zobaczy jak to jest gdy reguluję się wodę a z czasem znajdzie kogoś kto urżnie te dwa zimne palce i przyspawa aabratka albo Thora.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Dokładnie!!! Nie ma nic na skróty a im więcej trzeba pomyśleć tym lepiej. Ja chcę się tym pobawić trochę a nie tylko przeganiać ;). Dla mnie to przyjemność pokombinować ;) a firma jest konkretna, dziadostwa nie robi.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 20:32 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: robert4you »

To nie dziadostwo to archaizm.
A ty dawno powinieneś widzieć że każda firma odpowiednio moderuje swoje forum.
Chciałeś naszej opinii to ją dostajesz. Na to że jest ona inna niż oczekiwałeś nic nie poradzę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Nie rozumiem więc dlaczego ludzie od 30 lat kupuja od nich sprzęt i firma jest na pierwszym miejscu polecana na stronie homedistiller z której się wszystkiego uczycie, chciałem się dowiedzieć czy uzyskam na tym dobry jakościowo produkt i tyle, tyle razy usłyszałem słowo abratek ze aż mnie to zniechęciło.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: radius »

Kol. Marsaw30, ten sprzęt to rzeczywiście przeżytek ;) I nie jest to system VM, ale CM, którym chyba najtrudniej sterować.
Dziwię się, że nawet takiej rzeczy w tej firmie nie wiedzą.
Marsaw30 pisze:Nie rozumiem więc dlaczego ludzie od 30 lat kupuja od nich sprzęt
Bo 30 lat temu był to hit i widocznie tak już u nich pozostało 8-)
Marsaw30 pisze: firma jest na pierwszym miejscu polecana na stronie homedistiller
Jeżeli czytasz to forum, to poszukaj sobie u nich tematu o kolumnie Bokakoba.
Marsaw30 pisze: tyle razy usłyszałem słowo Aabratek ze aż mnie to zniechęciło.
A powinno zachęcić cię do zainteresowania się co to takiego i dlaczego tak często jest opisywane.
Poszukaj sobie także w necie informacji o głowicy Nixona-Stone'a :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Czytałem o Stonie, myślę ze brewhause został wierny tradycji i dopracował metodę cm po swojemu. LM jest łatwiejsze w sterowaniu dlatego wszyscy się tak tego chwytają, a ja się pobawię troszkę w metodę cm;)

A co szanowni państwo myślą o tym? Ciężko znaleźć tu za wodą coś https://www.olympicdistillers.com/stain ... teel-flute
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lis 2018, 05:56 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: arTii »

No to już zaczynasz gadać na innej półce :D
Ładne cacko. Tylko że obok jest dopisek - "sold out" :( Bo cena też była extra - 800USD za kolumnę półkową?
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

To że sold out, to nic nie znaczy. Dorobią tu momentalnie ;)
Czyli co ta kolumna to metoda LM i podchodzi pod Wasze gusta tak? Dobra na start? Bo jak tak to kupie tą brewhaus i ta drugą.

Mod.
Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj".
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lis 2018, 13:39 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: radius »

Kolego Marsaw30, to nie pod nasze gusta ma podchodzić, ale twoje ;)
Kręcisz się w kółko i zapatrzony jesteś w ten przestarzały system od Brewhaus, jakby to był ósmy cud świata.
Jakoś nie wierzę, że za wielką wodą nie ma firmy, która robi porządne kolumny z głowicą Bokakoba, a jeśli już się uprzesz i kupisz tego archaika z zimnymi palcami, to postudiuj forum jak prawidłowo i dobrze go wykorzystać.
Na sprzęcie Olympic Distillers nie zrobisz dobrego spirytusu, co najwyżej jakieś smakówki.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Zygmunt »

Brak "popularnych" kolumn do spirytusu nie dziwi- za wielka kałużą nie jest on priorytetem, podobnie jak otrzymywanie z niego wódki. "Ot, vodka, taki czysty moonshine z wodą. Jest sobie gdzieś, na wschodzie Europy to piją, a u nas zostańmy przy naszym MS"- tak wygląda podejście Kolegów z USA. Stąd królują aparaty proste, a nie kolumny. Bokakob to też nie stany, a NZ i Australia :)

Rożne podejście do sprzętu spowodowane jest rożnymi od naszych oczekiwaniami. Klienci z USA często pytają dlaczego taki nacisk kładziemy na to, żeby alkohol był jak najczystszy, skoro dla nich to wada, bo nie wiadomo z czego powstał. Spirytusu czystego się prawie nie wykorzystuje. Najbardziej "smakowite" jest to, co u nas idzie w najlepszym przypadku na drugi przebieg :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Już poczytałem na forum jak jeden kolega ładnie opisał jak się zająć sprzętem z CM.
Dla mnie akurat to, co jest dla większości wadą dla mnie jest plusem, że trzeba trochę się postarać, a nie stać i patrzeć tylko jak kapie.
Wolę dojść do formy na trudniejszym sprzęcie. Kolega Zygmunt ma rację w stu procentach.
Tu jeżeli chodzi o metodę LM i kolumny takie to od razu walą tu z grubej półki jak już takowa ma być i trzeba się liczyć z kosztem na start 1500$. Zapatrzony jestem w stary sprzęt, bo widzę w nim tradycje i lekkie wyzwanie, a nie zależy mi na czystym spirycie, bo będę szedł raczej w whiskey itd.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lis 2018, 16:44 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: .Gacek »

Zobacz na to, 4 półki kołpaki i w dodatku miedź. Jest napisane, że leży na półce:

https://www.olympicdistillers.com/coppe ... pper-flute

A tutaj masz takiego "naszego" aabratka:

https://www.olympicdistillers.com/coppe ... olumn-only

Do wyboru do koloru ☺
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Marsaw30
150
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 29 paź 2018, 23:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: Marsaw30 »

Dzięki! ;) Dam znać jak już coś przedestyluję.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lis 2018, 17:39 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.

arkdom
50
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 17 paź 2015, 18:05
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: arkdom »

Akurat ta kolumna to CM ;) Ale w przypadku półkowej nikt na to nie zwraca uwagi, tak są zachwyceni półkami :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: .Gacek »

@arkdom masz całkowitą rację, że jest to CM. Ale ludzie są zachwyceni półkami dlatego że potrafią wyciągnąć cały aromat z nastawu bądź zacieru.

@Marsaw30 wrzuć fotkę jak już przyjedzie kurier ☺
Pozdrawiam Gacek.

arkdom
50
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 17 paź 2015, 18:05
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Proszę o opinie na temat tego zestawu

Post autor: arkdom »

Jasne, ale można też zrobić półki z inną głowicą, LM lub OLM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”