Aparat zimne palce, z aromatyzerem

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Krzysztofk
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2018, 10:02

Post autor: Krzysztofk »

Witam. Jest to pierwszy mój post na forum, dlatego pragnę powitać wszystkich psotników.
Co do mojej przygody z psoceniem to kiedyś z ojcem przepuszczałem nastawy owocowe na zwykłym, prostym destylatorze baniak + chłodnica.

Po lekturze tego forum chcę zbudować aparaturę dla własnych potrzeb.
Z założenia destylator ma być do produkcji spirytusu (wykorzystanie zimnych palców) jak i przepuszczania win z różnych owoców (tak, aby smak był wyczuwalny), w takiej opcji nie używałbym zimnych palców tylko samej chłodnicy (jak pot still).
Do projektu dodałem aromatyzer, który może być używany, lub nie (w zależności od tego co będę chciał otrzymać).
Kolumna z wypełnieniem ma mieć 1,2m nad nią moduł zimne palce 0,6m dalej termometr, kolano, aromatyzer, i chłodnica.

Proszę was, doświadczonych psotników o opinię i wskazówki co zmienić, co poprawić.
Nigdy nie pracowałem na kolumnach, ale myślę, że po kilku nastawach temat ogarnę.

Pozdrawiam, Krzysztof
destylator.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 09:46 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Aparat zimne palce, z aromatyzerem

Post autor: jatylkonachwile »

Zamiast typowo zimnych palców zrób spiralę jak na zdjęciu, będziesz miał możliwość przerobienia na LM.
Obrazek

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Aparat zimne palce, z aromatyzerem

Post autor: arTii »

Krzysztofk pisze:destylator ma być do produkcji spirytusu (wykorzystanie zimnych palców) jak i przepuszczania win z różnych owoców (tak, aby smak był wyczuwalny)
A dlaczego zimne palce? Ja osobiście nigdy nie używałem, ale ogół tutejszy każe :hammer:
Jak już robisz, to zrób sobie aabratka - wysokość nie będzie znacząco inna, a spokojnie na tym zrobisz bardzo dobry spirytus, a jak wyjmiesz wypełnienie, to będziesz mógł sobie przepuścić smakówki.
Chociaż ja ostatnio z wypełnieniem, w pełnym reżimie przepuściłem nastaw ze śliwkami (samo rzadkie) i w otrzymanym destylacie czuć lekkie nuty śliwkowe. Nastaw nie był mój tylko kolegi, ale on też był zachwycony :)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Aparat zimne palce, z aromatyzerem

Post autor: radius »

Krzysztofk pisze:...pragnę powitać wszystkich psotników.
Krzysztofk pisze:Co do mojej przygody z psoceniem...
Krzysztofk pisze:Proszę was, doświadczonych psotników
Kurna Olek, co wy wszyscy z tym "psoceniem" wyskakujecie :o To przedszkole czy poważne forum o destylacji i rektyfikacji?
SPIRITUS FLAT UBI VULT

ranczo21
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 17 lis 2012, 22:10
Podziękował: 1 raz
Re: Aparat zimne palce, z aromatyzerem

Post autor: ranczo21 »

Witam.
Człowiek chce być grzeczny a czy pisze psotnicy czy inaczej jakie to ma znaczenie?
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2018, 19:37 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”