Wino z winogron co robić

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Sokół21304
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 paź 2018, 23:07

Post autor: Sokół21304 »

Witam , nastawilem wino z ciemnego winogronu ma dopiero 3 dni i ładnie pracuje, mieszam 2 razy dziennie , proporcje wina 1 kg cukru , 1 kg winogronu , 3 litry wody (znajomy mi takie polecił ).
Teraz mam kilka pytań:

1 Kiedy wino oddzielić od owoców? ( przechowywane w 22-23 stopni)
2 po czym poznać, ze wino mam zakorkowac albo dalej wsadzić rurkę fermentacyja?
3 Co zrobić kiedy wino ma już wystarczająco %%% a drożdże w nim jeszcze są, a wino nie jest wystarczająco słodkie ?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wino z winogron co robić

Post autor: masterpaw2 »

Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Sokół21304
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 paź 2018, 23:07
Re: Wino z winogron co robić

Post autor: Sokół21304 »

Ja przygotowałem odpowiednio owoce i dodałem drożdże tylko dokładnie nie wiem jakie ale do 16% i zrobiłem wszystko tak jak było napisane na nich, Ale to znaczy że moje proporcje są złe? Dodam że mam baniak 5 litrów. Ja zaczynam dopiero swoją przygodę i mi mówiono żebym tak zrobił. 1 kg cukru 1 kg winogronu i 3 litry wody to odpowiednio przygotował czyli winogron rozdrobnić wodę z cukrem wymieszać itd i wlać to do baniaka i zamknąć korkiem z rurką fermentacyjna i żeby to stało około 2 tygodnie. Tylko co dalej z tym i czy to jest dobry sposób? I co mam teraz zrobić żeby coś z tego wyszło?
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 paź 2018, 09:53 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Wino z winogron co robić

Post autor: zzibii »

Przy Twoich proporcjach 1 kg cukru i 3 litry wody wychodzi już blg 25. To już jest mocna cukrówka. A Ty dodasz jeszcze winogrona które same w sobie mają cukier. Z tego wyjdzie wino cukrowe o niewielkim smaku i zapachu winogron. Przerobienie tego ulepku przez drożdże będzie bardzo trudne, bo padną od % i część cukru zostanie nieprzerobiona. Wg mnie maksymalna ilość cukru to 1 kg na 10kg owoców.

Autor tematu
Sokół21304
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 paź 2018, 23:07
Re: Wino z winogron co robić

Post autor: Sokół21304 »

Czyli ten mój specyfik będzie słodki i około 16 % bo takie drożdże były dane? Czy w ogóle nic z tego nie wyjdzie?
Da się coś zrobić jeszcze z tego mojego "wytworu" czy nie bardzo? I jak da się coś zrobić to kiedy i co?
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 paź 2018, 19:59 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”