Termometr Wi-Fi

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
widmo82
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 paź 2018, 13:45

Post autor: widmo82 »

Czy jest tu ktoś chętny do pomocy w zbudowaniu termometru z powiadomieniem na telefon?
Niestety nie mam pomysłu jak sie do tego zabrać a opisy ktore spotkałem sa albo nieaktualne jeśli chodzi o podzespoły, albo zbyt skomplikowane. Jaki byłby orientacyjny koszt, zależy mi na jednym z tańszych rozwiazań.
alembiki

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: mirek-swirek »

Które zbyt skomplikowane opisy masz na myśli?

piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: piotricz »

O coś takiego chodzi koledze?

https://www.youtube.com/watch?v=fNpTCQtbGqs
Ostatnio zmieniony piątek, 19 paź 2018, 17:26 przez piotricz, łącznie zmieniany 3 razy.

Autor tematu
widmo82
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 paź 2018, 13:45
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: widmo82 »

piotricz pisze:O coś takiego chodzi koledze?
Ilość informacji przerasta moje oczekiwania, ale jedna sprawa jest kluczowa... potrzebuje powiadomień zdalnych. Wykonując jakieś prace domowe chcę być informowany o krytycznych sytuacjach. Może to być wycie jakiejś muzyki z głośników komputera lub powiadomienie na telefon.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 paź 2018, 10:36 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: arTii »

No to jak już kiedyś wrzucałem na forum:
ESP8266 + domoticz i masz wszystko co potrzeba a nawet jeszcze więcej.
Ewentualnie nawet sam domoticz powinien dać radę na jakimś raspberry, ale tam jeszcze nie ogarnąłem podpięcia czujników temperatury bezpośrednio.
Chcesz - odezwij się na PW
Ostatnio zmieniony sobota, 20 paź 2018, 12:42 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: kmarian »

widmo82 pisze:Czy jest tu ktoś chętny do pomocy w zbudowaniu termometru z powiadomieniem na telefon?
.... zależy mi na jednym z tańszych rozwiazań.
Kolega arTii ma dla Ciebie rozwiązanie. Dokładnie ten zestaw mam od Niego i potwierdzam zalety. Tu nasz link do opisu i foto - 4-kanalowy-termometr-na-czujnikach-ds-1 ... ml#p186859
Ostatnio zmieniony sobota, 20 paź 2018, 16:08 przez kmarian, łącznie zmieniany 1 raz.

dawid781
10
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 26 paź 2017, 23:10
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: dawid781 »

Ja mam podłączony sterownik od pieca C.O ustawiam krytyczna temperaturę (max 90 stopni) gdy przekroczy sterownik piszczy niemiłosiernie :)

blue
30
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 4 lis 2017, 06:03
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Termometr Wi-Fi

Post autor: blue »

https://homesamogon.ru/basic/ . Na tej stronie jest automatyka na arduino. Jest oficjalna darmowa i płatna aplikacja Moonshine na android w sklepie Google play. Elementy zakupiłem kilka miesięcy temu. Lecz z braku czasu póki co leżą. Na yt są filmy jak to wszystko złożyć i uruchomić. Płytkę drukowaną otrzymałem w gratisie :shock: od konstruktora i twórcy tej aplikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”