Konrad.Gacek

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
konrad.gacek
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2018, 09:25

Post autor: konrad.gacek »

Witam
Mam na imię Konrad jestem ze Śląska, z zawodu kucharz pracuje na magazynie. Jestem amatorem w tej dziedzinie kupiłem sobie mały zestaw 15l desta z 2 odstojnikami, wiadro na zacier ok 50l myślałem o bimberku z ryżu aczkolwiek mam dużo jabłek coś tam gruszek jeszcze pozostałości winogrona jakieś porady dla nowego?
O to ten zestawik https://allegro.pl/destylator-15-l-szyb ... 96314.html

Pozdrawiam Serdecznie każdego :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 paź 2018, 10:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

sq8wga
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 26 sie 2016, 15:41
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Konrad.Gacek

Post autor: sq8wga »

Moja porada - najpierw poczytaj forum, a potem kupuj sprzęt. Jeśli możesz to zwróć to co kupiłeś.

Wysłane z telefonu
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 paź 2018, 10:30 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Konrad.Gacek

Post autor: jatylkonachwile »

Witaj, sprzęt będzie działał ale poczytaj trochę na forum i sam zdecyduj czy dobrze wybrałeś. Na początek starczy, ale musisz opanować technikę opróżniania odstojników żeby produkt nie był śmierdzący. Jak się wciągniesz to pewnie skończysz na Aabratku albo czymś podobnym.
Awatar użytkownika

Autor tematu
konrad.gacek
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2018, 09:25
Re: Konrad.Gacek

Post autor: konrad.gacek »

Więc Panowie Panie co dokładniej moge z tym sprzetem jak go uzywać by było git ect?
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Konrad.Gacek

Post autor: jatylkonachwile »

Jeśli chcesz/musisz go używać to pierwsza sprawa powolne grzanie aby pogony za szybko się nie pojawiły, druga sprawa to regularne opróżnianie odstojników lub musisz tak się nauczyć zaworków żeby to co się tam zbierze na bieżąco skapywało np do słoika, lub przerobić na starodawną (i chyba wciąż używaną do koniaków?) konstrukcję.
Obrazek

Masz jakieś zdolności manualne? Będziesz potrafił zlutować np miedzianą rurkę?
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 paź 2018, 20:11 przez jatylkonachwile, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
konrad.gacek
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2018, 09:25
Re: Konrad.Gacek

Post autor: konrad.gacek »

Owszem bardziej teść bo mi jak coś nie wyjdzie to tym rzucę :D on jest oazą spokoju ja niestety nie
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Konrad.Gacek

Post autor: jatylkonachwile »

No to dwa rozwiązania, oddać sprzęt sprzedawcy i zrobić samemu, ewentualnie przerobić ten.
Przeróbka polega na zanotowaniu rury miedzianej 35mm w odcinku ok 1m, na końcu zamontować chłodnice lebiga, z rurki 12 i płaszcz z 22. Jak by jeszcze zamontować jakiś refluks to byś miał sprzęt kilka klas wyżej niż to co masz teraz.
Ogólnie całość ma przypominać taki sprzęt:https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24081.html
lub taki w wersji z refluksem
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... ra-lm.html

Edycja.
Widzę że ktoś miał podobny problem do twojego, ale fajnie z tego wybrnął, możesz brać przykład.
topic18827.html
Ostatnio zmieniony środa, 17 paź 2018, 08:22 przez jatylkonachwile, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”