Mętne wino po dodaniu klawowin

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
szoblers
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 paź 2018, 20:57

Post autor: szoblers »

Witam. To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam pewien problem/pytanie.
Moje wino z truskawek nastawiłem ok 4,5 miesiąca temu. Od miesiąca nie bombelkuje. Po prostu siedzi sobie w piwnicy zatkane korkiem. Jako że wino nie chciało się klarować, jakieś 1,5 tygodnia temu dodałem (trzymając się przepisu na opakowaniu, żeby nie przesadzić) Klarowin 2 firmy browin. Problem w tym, że wino zamiast się sklarować zrobiło się mętne, nie widać zbytnio żadnego postępu. Nie wiem czy mam dalej czekać aż cały proces ruszy?

Czy ma ktoś jakieś pomysły/ porady ? Byłbym wdzięczny.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Mętne wino po dodaniu klawowin

Post autor: masterpaw2 »

Wino oczywiście oddzielone od moszczu?
Przeczytaj sobie
http://www.winologia.pl/teksty_klarowanie.htm
http://wino.org.pl/old/frames/klar.htm
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
szoblers
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 paź 2018, 20:57
Re: Mętne wino po dodaniu klawowin

Post autor: szoblers »

Wino jest oddzielone od moszczu. Dodatkowo raz (po ok 2 miesiącach od nastawu) zlewałem je znad osadu.

Z linków które mi wysłałeś wynika (nie wiem czy dobrze rozumiem), że potraktowałem wino klarowinem (klarowin jest na bazie żelatyny kwasowej) czyli środkiem dodatnio naładowanym, a teraz muszę proces odwrócić czyli poczęstować wino środkiem o ładunku ujemnie naładowanym czyli np bentonitem? Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Mętne wino po dodaniu klawowin

Post autor: masterpaw2 »

Kolego, moim skromnym zdaniem, zostaw to winko w spokoju, niech grawitacja dokończy dzieła. Truskawka jest wrednym tematem do klarowania, także musisz uzbroić się w cierpliwość (takie hobby) :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
szoblers
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 paź 2018, 20:57
Re: Mętne wino po dodaniu klawowin

Post autor: szoblers »

Ok. Tak zrobie jak radzisz. Dzieki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”