Regulowane nóżki w kegu

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: janus »

Panowie mam pytanie odnośnie dołożenia regulowanych nóg w kegu, jakie macie patenty na dołożenie takich nóg, planuję zmodyfikować keg'a ale nie wiem jak najlepiej to zrobić. Będę wdzięczny za krótki opis a najfajniej jak byście mieli jakieś foty.
Pozdrawiam i dziękuję
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 paź 2018, 22:34 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Rególowane nóżki w kegu

Post autor: Pretender »

Sorry, że tak prosto z mostu, ale jak mi wyskoczyło powiadomienie, to ... nie mogłem!!!
Popraw waćpan tytuł, bo nie da się tego czytać ...

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Rególowane nóżki w kegu

Post autor: mirek-swirek »

Można sobie dospawać nakrętki do KEGa, co jest kłopotliwe jesli sie nie ma narzedzi, żeby to zrobić prosto, ale najlepsze. Można to zrobić zwykłą, elektrodą. Blacha kegów jest dość gruba więc mały prad i cienka elektroda, i da się. Można uzyć też elektrody nierdzewnej, łatwo dostepnej w sklepach z narzędziami.
A jak się nie ma takich możliwości, można sobie zrobić podstawkę pod keg z płyty wiórowej, np. kawałek blatu kuchennego. W tej płycie wywiercic otwory i wbić nakrętki pazurkowe, w które wkrecimy nózki. Ten patent wymaga równiez założenia, że dolna częśc kega jest równa i niepowyginana, i keg stoi na tej platformie równo.
Ja miałem ten patent przez jakiś czas, bo wykonawca mojego sprzetu na prośbę o nóżki, ku zdziwieniu wszystkich, wyspawał mi je na stałe. A ponieważ jest to ekscentryk i prawdziwy "artysta" wśród rzemieślników, straciłem animusz, by dochodzić poprawienia tej i innych spraw.
Aktualnie nie używam tej podstawy, bo brakowało mi kilku cm do sufitu przy modyfikacjach tego dzieła sztuki, które kupiłem i po prostu pod obecne nózki podkładam zestaw podkładek, wlasnoręcznie wykonanych z blaszek aluminiowych. Bo mi sie nie chciało tego przerabiac i spawać.
A podstawa poszła do kosza.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 paź 2018, 22:09 przez mirek-swirek, łącznie zmieniany 2 razy.

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: 70-MAREK »

Od spodu keg ma ten wywinięty rant, w nim wiercisz otwory,
Następnie zakładasz nitonakrętkę i masz nóżki które zajmują mało miejsca ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: janus »

Sprzęt mam z tym nie ma problemu, patent z nito nakrętkami może i nienajgorszy, przyspawanie nakrętek z boku też by mógł być, ma może ktoś z was jakieś bardziej wyszukane nóżki :) fajnie jak by były zdjęcia
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: masterpaw2 »

Może nie jakieś wyszukane, ale sprawdzają się znakomicie, w dolny rant kega wspawane nakrętki a w nie odpowiedniej średnicy nóżki meblowe (u mnie M10).
ocieplenie-kega-z-pomiarami-t14047-20.html#p158972
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: janus »

@masterpaw2 no fajnie to zrobiłeś chyba podobnie zrobię
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: masterpaw2 »

Jeśli zdecydujesz się na podobne rozwiązanie, to kup więcej nóżek (tak na zapas, kosztują grosze), czasami lubi trzasnąć plastik na spodzie, szczególnie gdy się często na kega włazi (tak jak ja ;))
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: 70-MAREK »

Ostatnio zmieniony sobota, 13 paź 2018, 07:37 przez 70-MAREK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

gryzmo
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 21 paź 2015, 08:25
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Regulowane nóżki w kegu

Post autor: gryzmo »

A ja w rancie na dole kega przewierciłem cztery otwory w równych odstępach i je przegwintowałem na śrubę M8 + nóżki regulowane kupione w sklepie ze śrubami.
Sprawdza się i bez spawania nakrętek. Spokojnie wytrzyma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”