Wino z jabłek, a wiciskacz soku

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
qwerty01
30
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 07:30

Post autor: qwerty01 »

Dzień dobry.
Postanowiłem zrobić wino z jabłek. Jako, że nie mam sokowirówki, a wyciskacz soku (PJ400) kupiłem na spróbowanie 1 kg jabłek champion. Wycisnąłem sok i jest strasznie gęsty. Czy taki gęsty sok nadaje się na produkcję wina (chcę uzyskać ok 30l wina).
Materiał video:
https://streamable.com/4rkl1
Z 1.2 kg jabłek uzyskałem 800 ml soku. Może przepuszczać jeszcze przez bardzo gęste sitko?
alembiki
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Wino z jabłek, a wiciskacz soku

Post autor: manowar »

No sok to to nie jest - bardziej wygląda jak przecier. Pewnie się będzie rozwarstwiać i robić czapę nad czystym sokiem. Ja bym chyba spróbował cedzić przez worek filtracyjny do zacierów. Chyba, że celem nie jest wino a destylat - to bym fermentował to co jest.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
qwerty01
30
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 07:30
Re: Wino z jabłek, a wiciskacz soku

Post autor: qwerty01 »

Ma być wino. Będę musiał pożyczyć sokowirówkę. :(

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Wino z jabłek, a wiciskacz soku

Post autor: irek89 »

Kup sokowirówkę. Jeszcze spalisz pożyczoną i będziesz świecił oczami. A tak to będzie nowa, własna z dwuletnią gwarancją. Ewentualnie na olx czasem jest coś ciekawego

zenonowsianka
50
Posty: 55
Rejestracja: środa, 12 mar 2014, 22:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wino z jabłek, a wiciskacz soku

Post autor: zenonowsianka »

Wino z wyciskacza powino wyjść lepsze w smaku niż z sokowirówki.
Z tego, co masz, po dłuższym czasie wyklaruje ci się, obok osadów, ładna czysta warstwa winka, którą będziesz w stanie ściągnąć wężykiem.
Wino z jabłek moim zdaniem nie jest dobrym, ba nawet średnim pomysłem, jak już to albo cydr, albo smakówka/bimberek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”