Wanilia w nalewce

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
MyszkaDominiszka
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 24 cze 2018, 15:04

Post autor: MyszkaDominiszka »

Witam
Mam już gotowe nalewki i teraz je rozlewam do butelek i przyprawiam do smaku. Mam pytanie jak długo w takiej już przefiltrowanej nalewce trzymać kawałki laski wanilii?
promocja
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wanilia w nalewce

Post autor: masterpaw2 »

Koleżanko, proponuję zrobić zaprawkę waniliową i nią doprawiać do smaku. Laskę wanilii drobno kroimy, zalewamy 100ml alko 50/60% i macerujemy 3/4 tygodnie. Robię w tych właśnie proporcjach 1laska/100ml, ewentualnie wielokrotność, zaprawka wychodzi bardzo aromatyczna. Dodajemy w małych ilościach do uzyskania porządnego efektu.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
MyszkaDominiszka
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 24 cze 2018, 15:04
Re: Wanilia w nalewce

Post autor: MyszkaDominiszka »

Tak samo można sobie podejść do goździka i cynamonu, imbiru?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wanilia w nalewce

Post autor: masterpaw2 »

MyszkoDominiszko, nie miałem potrzeby robić zaprawek z wymienionych wyżej przypraw poza waniliową, ale nie widzę jakichś przeciwwskazań byś takowe popełniła. wlasne-esencje-smakowe-t5506.html
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wanilia w nalewce

Post autor: eldier »

Ja robiłem z wszystkich wymienionych i wielu innych. Z goździkami ostrożnie bo są bardzo esencjonalne i ciężko to później dozować, imbiru to można nawet 3/4 butelki/słoika napakować :) Możesz jeszcze zrobić anyż, ziarna kawy, skórki z cytrusów, chili, jałowiec, pieprz itp., generalnie jedynie wyobrąźnia Ci ogranicza :)

Autor tematu
MyszkaDominiszka
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 24 cze 2018, 15:04
Re: Wanilia w nalewce

Post autor: MyszkaDominiszka »

To jeszcze tylko dopytam czy po 3/4 tygodniach tą zalaną wanilię oddzielić i wyrzucić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”