Thorax

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Thorax
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 wrz 2018, 10:15

Post autor: Thorax »

Cześć,

jestem Rafał i jestem w trakcie robienia swojego wina z winogron. Trochę czytałem przepisów i sposobów na wytwarzanie wina i muszę przyznać, że ciężko znaleźć jednoznaczne odpowiedzi - każdy ma swoje upodobania, przekonania i każdemu jego wina smakują. Widocznie taka dziedzina, że jest spora doza dowolności w działaniach (oczywiście w ramach pewnych zasad). Z każdego przepisu coś starałem się wyciągnąć do siebie i skonfrontować to z Wami, aby poznać opinie za i przeciw.

Wcześniej zdarzyło się już robić jakieś wina (banan, śliwka, winogrono, ananas), jednak jakoś zwykle o nim zapominałem, nie zlewałem kiedy było trzeba, nie mierzyłem BLG, to i efekt pracy był spodziewany. Banan i śliwka było całkiem dobre, śliwa słodka, banan półsłodki, ale nie było to zbyt mocne wino (śliwka chyba na dzikusach, nie pamiętam). Ananas jakiś taki smak miało nieciekawy, że przedestylowałem metodą garnkową i boję się tego wypić :P

Liczę, że Wasze zdanie/rady/opinie pozwolą mi zrobić pyszne wino ;)
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Thorax

Post autor: Qba »

Witamy!
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Robert09
100
Posty: 145
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 11:39
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Thorax

Post autor: Robert09 »

Witaj Rafał
I ja dużo tutaj czytam jako początkujący.... Dla mnie najważniejsze są podstawowe /żelazne/ zasady. Niedawno nastawiłem winogrona na winko i mam nadzieję, że właśnie te kanony uchronią mnie i moje winko przed niepowodzeniem. A jaki będzie efekt, zobaczymy. Od roku piekę chleb. Na początku piekłem według otrzymanego przepisu. Teraz jest on zmodyfikowany i moim zdaniem lepszy. Ale właśnie te podstawy są jak "amen....." i ich się zasadniczo trzymam.

invisii
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 26 wrz 2018, 11:31
Re: Thorax

Post autor: invisii »

witam :)

bastardbodom
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 wrz 2018, 11:01
Re: Thorax

Post autor: bastardbodom »

Stolica pozdrawia!

120lino
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 wrz 2018, 19:00
Re: Thorax

Post autor: 120lino »

witam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”