Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Zeromol
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2018, 15:25

Post autor: Zeromol »

Dzień dobry
Myślę nad zakupem pot-still z destylatorymiedziane.pl z dodatkowymi opcjami grzany prądem. Czy to będzie dobry wybór? Interesują mnie tylko owocóweczki. A może polecacie coś innego? Mam drugie pytanie po pierwszej destylacji nie dużego nastawu około 15l gdyż takie objętości mnie interesują bo lubię różnorodność to czy po rozcieńczeniu będzie możliwość destylacji na zbiorniku z kega? A może zupełnie inaczej należy podejść do tematu?
alembiki
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Post autor: Jozinek »

Jak tylko owocówki to doskonały pomysł zakupu od Zygmunta(jest na Naszym forum, więc pisz do Niego na priva), ale nic Ci nie przeszkadza zamówić z kołnierzem na górze by przystawkę refluksową w razie czego dokupić.

Autor tematu
Zeromol
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 24 wrz 2018, 15:25
Re: Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Post autor: Zeromol »

Właśnie myślałem by dokupić z wszystkimi dodatkami, tylko czy przy takim niedużym nastawie są radę przeprowadzić dwukrotną destylacji? I czy z zbożowymi zacierami też da radę?
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Post autor: Jozinek »

Zaciery zbożowe wymagają raczej zbiornika z płaszczem, popytaj Zygmunta to Ci wszystko wytłumaczy w temacie.
Jeżeli myślisz o zbożówkach to zdecydowanie celowałbym w zbiornik z płaszczem.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Post autor: dynio »

Mam taki sprzęt od @Zygmunta
i do owocówek i whisky sprawdza sie b.dobrze (lepiej wg mnie wychodzi tylko na półkowej)
W 30L kegu żeby przykryć dolną grzałkę potrzeba 7L płynu,
plus oczywiście to co planujesz zciągnąć

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

jarzi
30
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 14 sie 2018, 22:51
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylatory pot-still z destylatory miedziane.pl

Post autor: jarzi »

Mam pot still od Zygmunta. Z możliwością rozbudowy, na kegu 30L z jedną grzałką + regulator. Po jednym pędzeniu mogę powiedzieć, że działa. Wiem tez, że sporo błędów zrobiłem i przy drugiej próbie powinno być lepiej. Jeżeli chodzi o wykonanie to nie ma do czego się przyczepić - wszystko estetycznie. Wypełnienie wziąłem z zmywaków i chyba w przyszłości zmienię na sprężynki pryzmatyczne.
Jeżeli myślisz głównie o owocówkach/whisky/rum itp to myślę, że śmiało możesz kupować. A zbiornik zawsze można dokupić do gęstych zacierów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”