Drożdż_George

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy

Post autor: Drożdż_Goerge »

Hej,

pod koniec sierpnia nastawiłem miód pitny (ok. 24 L, trójniak maliniak) i wino malinowe (ok 47 L). Są to moje pierwsze przygody z fermentacją i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :) Mój brat od ponad roku warzy piwa i idzie mu to dobrze, czasem mu pomagałem przy niektórych czynnościach. Od trzech lat robię różne nalewki (polecam kiwi - bardzo ciekawy smak).

Pozdrawiam.
alembiki

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: dzozef »

Witam kolejnego pasjonata nalewek. Powodzenia !!!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: Drożdż_Goerge »

Dzięki. W tym roku skromnie z nalewkami - w styczniu zrobiłem jedną z jabłek, potem, już w lecie (które w tym roku zaskoczyło nie tylko drogowców ;) ), nastawiłem orzecha, wiśnię i porzeczkę. W planach mam jeszcze jakieś jabłko nastawić oraz kiwi (zostałem poproszony przez szwagierkę stryjeczną (znaczy się żonę mojego brata stryjecznego ;) ), więc nie mam wyboru). Trochę mi żal, że przegapiłem brzoskwinie - w czasie, kiedy planowałem się nimi zająć dostałem ok. 40 kg malin i musiałem się zająć szykowaniem nastawów do miodu (jak dostałem pierwsze 5 kg owoców) oraz wina (jak niespodziewanie dostałem resztę owoców - 36 kg). No i teraz chyba już za późno..
Myślę cały czas o nalewce z tarniny (od 3 lat) - jest ona symbolem mojego miasta, więc pasowałoby. Zastanawiam się czy dotrwają owoce do pierwszych mrozów (wyczytałem taką sugestię dotyczącą zbiorów). Biorąc pod uwagę pogodę z ostatnich lat, to raczej wątpliwe, że tak długo na krzakach powiszą ;) (owoce dojrzewają we wrześniu a mrozy pewnie nadejdą dopiero w 2019). Zobaczymy, może jeszcze coś wymyślę, ale póki co jestem zajęty miodem i winem - czekam na pierwsze zlewanie. Póki co jeszcze trwa fermentacja burzliwa w obydwóch. No i produkcja dużych ilości nalewek jest niebezpieczna z powodu ich tendencji do samowypijania się (porzeczka sprzed dwóch lat wypiła mi się sama - ot, stała sobie spokojnie butla w piwnicy, aż tu pewnego dnia patrzę - wypita ;) ).
Ostatnio zmieniony sobota, 22 wrz 2018, 01:05 przez Drożdż_Goerge, łącznie zmieniany 1 raz.

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: dzozef »

Co do tarniny w tym roku to akurat chyba jest za sucho. Na moich "plantacjach" prawie nie ma owoców. Na wiosnę było ich sporo ale później jakoś pospadały i nie dotrwały do fazy dojrzewania. Co do samo wypijania niestety też tak mam. Góra 2 lata i giną.

brokencity
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 21 wrz 2018, 09:58
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Drożdż_George

Post autor: brokencity »

siema z rzeszowa :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: Drożdż_Goerge »

A witam, witam. Ja z Tarnowa jestem (czego można było się domyśleć po tarninie ;) ).
Ostatnio zmieniony sobota, 22 wrz 2018, 01:04 przez Drożdż_Goerge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Drożdż_George

Post autor: JanOkowita »

Witam kolejnego pozytywnie zakręconego pasjonata domowych trunków :klaszcze:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: Drożdż_Goerge »

No i znowu moje plany wzięły w łeb. Załatwiałem dziś urzędowe sprawy i po drodze wstąpiłem do ikei po nalewkę brzoskwiniową.
Nalewka z Ikei wygląda tak:
DSC_0359a.jpg
(Jak ktoś znajdzie błąd, to będę lajkował jego posty do końca tego roku ;) )
Po zmontowaniu wygląda tak:
DSC_0402a.jpg
Jeśli chcecie, to mam też zdjęcia wszystkich kroków pośrednich (wykonywałem podczas montażu) i mogę zamieścić, ale może w innym poście.
Przepraszam za jakość zdjęć - nie mam sprawnego aparatu, więc robiłem telefonem (który ma swoje lata).
Przepis wziąłem ze strony http://wino.org.pl/2015/08/30/agrestowk ... przepisow/. Polecam (ten jak i inne przepisy z tej strony) - robię nalewki od 3 lat i bardzo dobre wychodzą (tylko dodaję mniej cukru, co można zauważyć na zdjęciu :P ).
Brzoskwiniowa nalewka jest pyszna. Podejrzewam, ze bardziej się spodoba kobietom ze względu na swój łagodny smak, ale faceci też nie powinni być zawiedzeni. W tym akurat przepisie duży wpływ na smak ma koniak, więc polecam użyć koniaku dobrej jakości. Oczywiście cały alkohol użyty jest bardzo ważny - nie chcę robić kryptoreklamy, ale ja biorę
Treść ukryta:
pół na pół ze spirytusem (wychodzi ok. 70%), ale na przykład zauważyłem, że marka spirytusu nie ma dużego znaczenia - ważniejsza jest jakość wódki.
Oczywiście dużo taniej wyjdzie robić na własnym destylacie - niestety nie posiadam.
W tym zestawie koszt litra nalewki wychodzi około 100 PLN, więc trochę dużo.
Treść ukryta:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: radius »

Drożdż_Goerge pisze:Jak ktoś znajdzie błąd, to będę lajkował jego posty do końca tego roku
Spirytus ze sklepu :o Łeee... :womit: :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Re: Drożdż_George

Post autor: Drożdż_Goerge »

No tak, nie miałem akurat innego pod ręką.. Ale nie do końca o to chodzi, że ze sklepu ;) A tak przy okazji masz fajne zdjęcie profilowe - jedna z moich najbardziej ulubionych płyt ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”