Co zrobić ze śliwkami zasypanymi cukrem?

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
mortishia25
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2018, 11:13

Post autor: mortishia25 »

Cześć, jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję podpowiedź co zrobić dalej, i proszę nie wylewać na mnie od razu tony hejtu, ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę. Mój problem polega na tym że, w zeszłym tygodniu dostałam dość dużą ilość śliwek które wydrylowałam, zasypałam cukrem i schowałam do szafki. Zapomniałam o słojach i dziś rano sobie o nich przypomniałam. Więc wymieszałam zawartość i usłyszałam syczenie - więc jak mniemam zaczęła się fermentacja ... co mogę z tym zrobić dalej ?

Zadałam to pytanie na czacie i wszyscy uciekli .... :scratch: :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sie 2018, 11:54 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2367
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: nowa

Post autor: Kamal »

Dolej alkoholu, on zastopuje proces fermentacji. :)
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: nowa

Post autor: radius »

Witaj na forum. :ok:
Pierwszy post, więc "za darmo" (wielkie litery). Przy następnym bardziej się postaraj :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: nowa

Post autor: wawaldek11 »

mortishia25 pisze:co mogę z tym zrobić dalej ?
A co byś chciała uzyskać z tych śliwek?
Kamal dobrze radzi - zalej alko i będzie nalewka śliwkowa, pod warunkiem, że nie przefermentowały na wino. Lekka fermentacja czasem wprowadza ciekawe (dla niektórych) smaki.
A jak przefermentowały na wytrawnie, to destylacja i będzie śliwowica.
Jakie proporcje miałaś? śliwki, cukier, ile litrów/kilogramów?
Na czacie jak chyba zauważyłaś jest dużo pytań bez odpowiedzi. Bo kolegom znającym temat nie chce się po prostu pisać co kilka tygodni o tym samym. Czat jest ulotny. Natomiast sensowne pytanie zadane w temacie uzyskuje odpowiedzi, które zostają dla wszystkich.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
mortishia25
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2018, 11:13
Re: nowa

Post autor: mortishia25 »

No na destylację to nie mam sprzętu więc zostaje zalanie alko tak jak mówicie. A jak rozpoznam że fermentacja już jest skończona? i czy osad który zbiera się na dnie (nie ma go dużo) jest normalnym zjawiskiem. Nie wiem również czy dobrze zrobiłam wstrząsając całym słoikiem ...

Co do proporcji to poszłam na zasadzie eksperymentu :punk: wsypywałam warstwę śliwek i pokrywałam to warstwą cukru...

Wyszło ciekawie , zatrzęsłam dzisiaj słojem i zaczęło syczeć ... Po odkręceniu słoja zawartość zaczęła się unosić do góry ale na szczęście nie poszła wysoko... to się chyba nazywa burzliwa fermentacja ...

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”