Aabratek OLX z Poddebic ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
dzejk
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 12:01

Post autor: dzejk »

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... uVOrr.html

Czy ktoś z kolegów zna tego producenta bądź posiada jego kolumnę ?

To jego cena kolumny przy założeniach:
W cenie ujęto:
(1) rura 76,5 mm
(2) Wziernik - montaż na złącza Clamp
(3) Złącza Clamp - 4 sztuki
(4) Sprężynki pryzmatyczne 1 litr
Katalizator 30 cm
(5) Spirala - Chłodnica
Cena 1120 zł
Na złączach SMS cena będzie o 130 zł drożej.
promocja

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: bananek63 »

@ Dzejk.
Wypunktuję to co widzę na podstawie wiedzy zdobytej na tym forum a którą powinieneś posiadać kupując sprzęt.
- Zamierzasz robić spirytus? Termometr w głowicy trzeba przenieść 50cm od kega dla zmywaków. Dla sprężynek odpowiednio niżej bez tego kicha totalna.
- Wypełnienie ze zmywaków, dobre na początek do nauki ale po dwóch miesiącach będziesz się zastanawiał nad sprężynkami Pana Plipka a po 4 miesiącach je zamówisz a zmywaki będą leżały a defacto i tak za nie płacisz przy zakupie.
-Termometr w kegu proponował bym elektroniczny. Jest dosyć przydatny przy prowadzeniu procesu, bo wiesz ile alkoholu jest w zbiorniku.
-Spust z kega z boku? No spoko ale lepszy z najniższego punktu w kegu czyli od spodu, nie trzeba majtać kolumną aby wszystko wyleciało.
-Długość rury to 150cm. Jeżeli nie ogranicza Cię wysokość to spoko ale jeżeli masz ograniczoną ilość cm to proponuję rurę o długości 120cm a na miejsce tych 30cm w przyszłości z pewnością dokupisz sobie moduł OLM.
-Ten keg jest malowany czy piaskowany? Pierwszy raz taki widzę i nie bardzo się znam więc niech ktoś inny się wypowie.
-Rura 76mm? Całą wieś chcesz zaopatrzyć? Przy takiej rurze powinieneś dać zbiornik 100 a najlepiej 120l.
Skup się lepiej na rurze 60,3mm.

Autor tematu
dzejk
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 12:01
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: dzejk »

Sprężynki mam już zakupione od Plipka na rurę 76mm , ten link z olx to tylko tak dla podglądu bo być może ktoś z forum posiada sprzęt od tego producenta, do którego mam 25km drogi.
Czekam od 2 tyg na wycenę z Stalówka sklep i od herbaty , wycenił mi sprzęt jedynie Aabratek sklep. Co do zbiornika to mam 50 l ale faktycznie będę musiał pomyśleć o komplecie z 100 litrowym kotłem.

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: bananek63 »

Napiszę Ci to co inni mi napisali. Do takiej rury 50l keg się nie nadaje. Za mało wsadu się w nim zmieści i zaraz będziesz musiał kończyć proces. Widziałem ostatnio na OLX keg 100l za 280 zł.

Autor tematu
dzejk
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 12:01
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: dzejk »

Na to wychodzi ze musze szukac kompletu, czy ktoś zna tego producenta?

https://allegro.pl/destylator-aabratek- ... 01833.html
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: radius »

To jeden z polecanych na tym forum producentów. Wal śmiało ze wszystkimi pytaniami :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
dzejk
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 12:01
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: dzejk »

A dzieki za info teraz pytanie czy Olm dokładać czy nie?

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: bananek63 »

Masz kasę to pewnie że tak. Przyda się.

użytkownik usunięty
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: użytkownik usunięty »

Jaki koszt OLM?

Autor tematu
dzejk
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 12:01
Re: Aabratek OLX z Poddebic ?

Post autor: dzejk »

Dobre pytanie, jak na razie jedna osoba dała kosztorys inni cisza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”