Brak drugiej fermentacji

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
pateyk854
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 23:07

Post autor: pateyk854 »

Witam,
Problem polega na tym, że wino podczas drugiej fermentacji nie wydziela dwutlenku węgla. Sprawdziłem na podstawie rurki fermentacyjnej oraz nałożyłem torebkę mocno ściskając gumką. Obawiam się, ponieważ CO2 powinien się wydzielać, choć w małych ilościach.
Wino zrobiłem z owoców wiśni. Poniżej przedstawiam przepis. Dodam, że przepis dotyczy wina półsłodkiego.
9,5kg wiśni, 2,2 kg cukru, 3,8l wody, 5g pożywki, drożdże.
Pierwszego dnia wydrylowałem wiśnie, lekko ugniatałem i odstawiłem na dobę, zalewając niewielką ilością gorącej wody. Po 24h wycisnąłem sok, dodałem syrop i dodałem drożdże. Drożdże przygotowałem zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Kolejnym minusem było to, że dodałem od razu daną ilość cukru. Korzystałem z drożdży winiarskich KITZINGER, pożywka spirit ferm.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Brak drugiej fermentacji

Post autor: masterpaw2 »

Kolego sprawdzałeś początkowe i obecne blg (zawartość cukru) nastawu? Prawdopodobnie drożdże zakończyły swoją działalność z prostego powodu - brak pożywienia :bezradny:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
pateyk854
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 23:07
Re: Brak drugiej fermentacji

Post autor: pateyk854 »

Aktualnie mam zerowe. W tej sytuacji powinienem jeszcze dodać cukier rozcieńczając w kilku litrach nastawu??
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Brak drugiej fermentacji

Post autor: ramzol »

Fermentujesz nadal z owocami? Jak długo? Jak dłużej niż 4-7 dni to odciśnij owoce i podaj ilość płynu. Dokładnie. Nie na zasadzie "połowa balonu 15litrowego". Zastanów się jakie to ma być wino (słodkie...wytrawne) ile ma mieć %.
Przeszukaj tematy"wiśniowe" z ostatnich 3 miesięcy.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
pateyk854
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 23:07
Re: Brak drugiej fermentacji

Post autor: pateyk854 »

Bez owoców. Tak tak, w kilku litrach, aby cukier się rozpuścił. Po dodaniu cukru dodać jeszcze drożdże tak??
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Brak drugiej fermentacji

Post autor: masterpaw2 »

Nie. Drożdży już nie dodajesz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”