Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
plol098
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 1 sie 2018, 13:08

Post autor: plol098 »

Cześć wszystkim,
Forum czytam od tygodnia, ale jako człowiek dociekliwy muszę dopytać o kilka szczegółów nim wezmę się za pierwszy nastaw cukrowy :)
Kupiłem 2 pojemniki fermentacyjne 33l, 2 paczki drożdży Spiritferm Moskva Style i do tego Klarowin. Zgodnie z instrukcją na opakowaniu drożdży każą rozpuścić 6-8kg cukru, choć czytałem komentarze, że drożdże są w stanie przerobić nawet i 9kg cukru i teraz pytanka ;)

1. 8kg w 25l wody daje 32BLG na start, a czytałem że początkowy nastaw powinien mieć w granicach 23blg. Czy rozpuszczać całość na start, czy lepiej rozpuścić 6kg i po 24h dosypać pozostałe 1-2kg i wymieszać?
2. Na drożdżach piszą, żeby zostawić otwartą przykrywkę, ale obawiam się trochę zapachów. Czy jeśli mam pojemnik z rurką fermentacyjną to zdąży ona odprowadzać gazy przy zamkniętym pojemniku ?
3. Nabyłem samoprzylepny termometr ciekłokrystaliczny (nalepiłem na fermentator). Korzystał ktoś? Mam obiekcję na ile taki termometr wskazuje temperaturę nastawu, a na ile otoczenia. Trochę się boje, by nie uparować drożdży biorąc pod uwagę 30-sto stopniowe upały na najbliższe dni :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź na moje pewnie mocno ułomne pytania. Podobno kto pyta nie błądzi ;)
alembiki
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: freek »

Siema, te drożdże przerobią nawet 12 kg cukru tylko potrzebują ok 14 dni, a co do pytań:
Ad 1 skąd wziąłeś takie blg? Przy takich proporcjach będziesz miał ok14 blg i niecałe 30 nastawu
Ad 2 może zdążyć, a może nie zdazyc, zależy jaka temp otoczenia i jak szybko idzie fermentacja, zamiast rurki wsadz wężyk a drugi jego koniec do butelki pod powierzchnię wody i spisz spokojnie
Ad 3 jak juz kupiłeś to sprawdź i napisz tu czy jest wiarygodny, natomiast dla pewności sprawdzaj temp zanurzeniowym lub elektronicznym.

Ps. Podobno.kto pyta nie błądzi, ale też kto czyta - mniej pyta :) powodzenia
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: masterpaw2 »

freek pisze: Ad 1 skąd wziąłeś takie blg? Przy takich proporcjach będziesz miał ok14 blg i niecałe 30 nastawu
Ps. Podobno.kto pyta nie błądzi, ale też kto czyta - mniej pyta :) powodzenia
Kto czyta......, ale nie takie pierdoły, cóś Ci się kolego popitoliło co do tego blg ;)
8kg cukru i 25l wody daje nieco powyżej 24 blg.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: freek »

masterpaw2 pisze:
freek pisze: Ad 1 skąd wziąłeś takie blg? Przy takich proporcjach będziesz miał ok14 blg i niecałe 30 nastawu
Ps. Podobno.kto pyta nie błądzi, ale też kto czyta - mniej pyta :) powodzenia
Kto czyta......, ale nie takie pierdoły, cóś Ci się kolego popitoliło co do tego blg ;)
8kg cukru i 25l wody daje nieco powyżej 24 blg.
Oj przepraszam faktycznie napisałem pierdołe :hammer: i to nie małą. Popitoliły się mi cyferki na telefonie :bezradny: . Oczywiście tam miało być 24 blg jak kolega wyżej zauważył. Dzięki za sprostowanie a ja za karę dziś niczym się nie uraczę. :silent:
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: zzibii »

Ad 2. Co do pozostawienia otwartej przykrywki. Trzeba uważać na muszki owocówki, żeby Ci ocet nie wyszedł. Zabezpiecz gazą, lnianą ściereczką lub czymś podobnym, by muszki się nie dostały.

Autor tematu
plol098
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 1 sie 2018, 13:08
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: plol098 »

masterpaw2 pisze:
freek pisze: Ad 1 skąd wziąłeś takie blg? Przy takich proporcjach będziesz miał ok14 blg i niecałe 30 nastawu
Ps. Podobno.kto pyta nie błądzi, ale też kto czyta - mniej pyta :) powodzenia
Kto czyta......, ale nie takie pierdoły, cóś Ci się kolego popitoliło co do tego blg ;)
8kg cukru i 25l wody daje nieco powyżej 24 blg.
Hmm 1Blg = 10 g cukru na 1 kg roztworu
24Blg faktycznie wychodzi, gdy zalejemy 8kg cukru w 25l wody ( 8/(25+8) ), ale z tego co zrozumiałem w części wody mam zrobić syrop z 8kg cukru i potem dopełnić fermentator do 25l :odlot: Także masa całego roztworu wtedy to 25l czyli około (17l+8kg), a nie (25l+8kg) ?

Z matamy jestem dobry, ale z chemią i czytaniem ze zrozumieniem zawsze miałem problem xD

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: dzozef »

Ad 3. Ja używam taki termometr przyklejany i jestem z niego bardzo zadowolony. Dobrze widać wskazania i nie trzeba grzebać w nastawie dzięki czemu ryzyko zakażenia jest mniejsze. Polecam !!! :ok:

użytkownik usunięty
Re: RE: Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: użytkownik usunięty »

dzozef pisze:Ad 3. Ja używam taki termometr przyklejany i jestem z niego bardzo zadowolony. Dobrze widać wskazania i nie trzeba grzebać w nastawie dzięki czemu ryzyko zakażenia jest mniejsze. Polecam !!! :ok:
Jaki ten termometr używasz?
Jak to wyglada?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: psotamt »

Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: dzozef »

Dokładnie taki jak pokazał @psotamt. Oczywiście tylko do fermentatorów.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: masterpaw2 »

plol098 pisze:
masterpaw2 pisze:
freek pisze: Ad 1 skąd wziąłeś takie blg? Przy takich proporcjach będziesz miał ok14 blg i niecałe 30 nastawu
Ps. Podobno.kto pyta nie błądzi, ale też kto czyta - mniej pyta :) powodzenia
Kto czyta......, ale nie takie pierdoły, cóś Ci się kolego popitoliło co do tego blg ;)
8kg cukru i 25l wody daje nieco powyżej 24 blg.
Hmm 1Blg = 10 g cukru na 1 kg roztworu
24Blg faktycznie wychodzi, gdy zalejemy 8kg cukru w 25l wody ( 8/(25+8) ), ale z tego co zrozumiałem w części wody mam zrobić syrop z 8kg cukru i potem dopełnić fermentator do 25l :odlot: Także masa całego roztworu wtedy to 25l czyli około (17l+8kg), a nie (25l+8kg) ?

Z matamy jestem dobry, ale z chemią i czytaniem ze zrozumieniem zawsze miałem problem xD
Wszystko by się zgadzało......., pisanie też należałoby doliczyć ;)
plol098 pisze: 1. 8kg w 25l wody daje 32BLG na start, a czytałem że początkowy nastaw powinien mieć w granicach 23blg.
Jakbyś to zinterpretował......? 8kg i 25l?
Gdybyś napisał 8kg cukru rozpuszczone w gorącej wodzie i dopelnione do 25l, to by zmieniło postać rzeczy.
Aaa, i jeszcze jedno co mi się w oczy rzuciło, tylko żeby nie było żem upierdliwy :D od kiedy masę wyrażamy w litrach? :hahaha:
Także kolego, staraj się czytać i pisać ze zrozumieniem, z całego serducha życzę powodzenia :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: Mafiej »

Tu były wypisane bzdury przeze mnie więc skasowałem treść.... :oops: :hammer:
Ostatnio zmieniony piątek, 3 sie 2018, 13:52 przez Mafiej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: masterpaw2 »

Mafiej, przemyśl co napisałaś.........
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: radius »

Żeby być w zgodzie z pisownią skrótów, to dekagram skracamy do dag a nie dkg 8-)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: Mafiej »

@masterpaw2 znowu źle? Sprostuj mnie proszę bo nie rozumiem już sam jak się to liczy.
Dla mnie to wygląda tak:
32 blg to 320 g cukru w litrze x 25 = 8000 g - 8 kg
Dobrze rozumuje?

Autor tematu
plol098
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 1 sie 2018, 13:08
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: plol098 »

masterpaw2 pisze:
plol098 pisze:
masterpaw2 pisze: Kto czyta......, ale nie takie pierdoły, cóś Ci się kolego popitoliło co do tego blg ;)
8kg cukru i 25l wody daje nieco powyżej 24 blg.
Hmm 1Blg = 10 g cukru na 1 kg roztworu
24Blg faktycznie wychodzi, gdy zalejemy 8kg cukru w 25l wody ( 8/(25+8) ), ale z tego co zrozumiałem w części wody mam zrobić syrop z 8kg cukru i potem dopełnić fermentator do 25l :odlot: Także masa całego roztworu wtedy to 25l czyli około (17l+8kg), a nie (25l+8kg) ?

Z matamy jestem dobry, ale z chemią i czytaniem ze zrozumieniem zawsze miałem problem xD
Wszystko by się zgadzało......., pisanie też należałoby doliczyć ;)
plol098 pisze: 1. 8kg w 25l wody daje 32BLG na start, a czytałem że początkowy nastaw powinien mieć w granicach 23blg.
Jakbyś to zinterpretował......? 8kg i 25l?
Gdybyś napisał 8kg cukru rozpuszczone w gorącej wodzie i dopelnione do 25l, to by zmieniło postać rzeczy.
Aaa, i jeszcze jedno co mi się w oczy rzuciło, tylko żeby nie było żem upierdliwy :D od kiedy masę wyrażamy w litrach? :hahaha:
Także kolego, staraj się czytać i pisać ze zrozumieniem, z całego serducha życzę powodzenia :ok:
Fakt sam wprowadziłem Was w błąd z tymi litrami :silent:
Co do masy każdy wie, że 1l wody to blisko 1kg :lol:

Wracając zakładając, że 1kg rozpuszczonego cukru w wodzie zwiększa objętość roztworu o 0.6l wychodzi mi, że rozpuszczony cukier zajmie 4,8l, a czystego H2O będzie 20,2l. Co do Blg to już zgłupiałem, co post w temacie to inny wynik.

Najzwyczajniej rozpuszczę te 8kg cukru w tych w tych ~20l żeby mieć roztwór 25l. Może po 1-2 dniach fermentacji dosypie jeszcze 1kg.
Jeśli to głupota to poprawcie mnie proszę. W ogóle rozpuszczać te 8kg na start, czy lepiej 6kg i dodać na drugi dzień pozostałe 2kg?
Jak żyć :odlot: ?
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: orzeszek87 »

Pozwolę się wtrącić. 32 Blg to nie jest 320 g cukru. Przy wartościach poniżej 10BLG można tak przyjąć jak piszesz. 32 Blg to jest prawie 360 g cukru. Na białym jest fajna tabelka która to pokazuje.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: Doody »

Poprzednik ma rację. 32Blg w 1 litrze nastawu uzyskujemy rozpuszczając około 370g cukru w 0,78l wody.
Ostatnio zmieniony piątek, 3 sie 2018, 13:00 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: masterpaw2 »

Mafiej pisze:@masterpaw2 znowu źle? Sprostuj mnie proszę bo nie rozumiem już sam jak się to liczy.
Dla mnie to wygląda tak:
32 blg to 320 g cukru w litrze x 25 = 8000 g - 8 kg
Dobrze rozumuje?
Balling to miara mówiąca o zawartości cukru (sacharozy) w g/100g roztworu. Nie gramach na litr.
Zatem:
masa roztworu = woda 25 litrów(kg) + cukier 8 kg = 33 kg
masa sacharozy = 8 kg
balling = 8 / 33 x 100 = 24,24 Blg
objętość nastawu 29,8l
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: Szlumf »

Objętość rozpuszczonego cukru 8kg*0,6=4,8l
Dopełniamy do 25l dodając 20,2l wody.
Masa całości 20,2+8=28,2kg.
Blg 8000/28200*100=28,4
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: Mafiej »

No i teraz wszystko jasne.....

Autor tematu
plol098
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 1 sie 2018, 13:08
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: plol098 »

Dzięki za pomoc, dziś robię nastaw. Sporo dodatkowych informacji dotyczących moich drożdży znalazłem jeszcze w tym wątku: drozdze-spiritferm-moskva-style-t6746.html

Mam jeszcze pytanie o klarowanie. Prawdopodobnie nastaw będzie musiał poczekać 1-2 tygodnie aż go oporządzę, więc z tego co czytałem to ważny krok. Będę korzystać z Klaru SpiritFerm 24h. W zasadzie jedyna niejasna kwestia dla mnie to zlewanie nastawu. Z tego co czytam na forum i w internecie niektórzy dodają Klar bezpośrednio po fermentacji po wcześniejszym odgazowaniu nastawu, inni po fermentacji najpierw zlewają nastaw z nad osadu i dopiero potem odgazowują i klarują. Może najlepiej zlać przed i po klarowaniu :hammer: ?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: psotamt »

Widać, że masz zamiar robić cukrówkę. Tak więc po zakończeniu pracy drożdży lewaruj - zlej nastaw znad osadu z padniętych drożdży. Dodaj klar i po sklarowaniu nastawu wlej go do kotła i gotuj. To lepsza opcja niż klarowanie cukrówki nielewarowanej.
Gdybyś robił nastaw z glukozy, lewarowanie jest zbędne.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
plol098
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 1 sie 2018, 13:08
Re: Pierwszy nastaw i kilka pytań technicznych

Post autor: plol098 »

W poniedziałek wieczorem rozpuściłem cukier. Cukromierz Biowin wskazywał na start 25Blg w temp 30stopni.
Przez noc nastaw się wychłodził do 26 stopni, więc wtorek rano dodałem drożdże. Temperatura podskoczyła do 28-29 stopni i na tym poziomie ją utrzymywałem.
Po dobie wskazanie cukromierza spadło już do 12Blg.
Dziś mam 2-3 Blg :odlot:, a nastaw zwolnił, choć słychać że dalej pracuje.

Wiem, że wysoka temperatura sprzyja drożdżom, ale zgodnie z instrukcją z 8kg cukru drożdże powinny pracować ~5dni, a ja już jutro pewnie będę mieć wskazanie na minusie to normalne ?
Może mam źle wyskalowany cukromierz bo zgodnie z obliczeniami powinienem mieć na start 28,4Blg ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”