Jak zacząć warzyć?

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MatkaApokalipsy
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 17 lip 2018, 16:44
Krótko o sobie: Daughter of Satan
Ulubiony Alkohol: Ciemne / Dymione
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: West Yorkshire

Post autor: MatkaApokalipsy »

Witam wszystkich którzy zajrzeli na mój temat. Chciałam zadać klika pytań a nie wiem gdzie je skierować w jakim dokładnie temacie. Otóż to mój znajomy od jakiegoś czasu warzy sobie sam piwka w piwnicy i przyniósł mi pare sztuk do spróbowania, nie powiem, że jestem zaskoczona dobrocią jego trunków. Sama strasznie szaleje za różnymi rodzajami piwa i od roku myślę poważnie nad zakupem aparatury do warzenia własnego trunku. W tym rzecz, że nie wiem za co mam się kompletnie zabrać, chciałabym, żeby ktoś mi prosto pokazał początki ( jakiś tutorial na YT czy stronie, czy też pdf ) jak mogła bym wystartować z tym ja - sama. Nie wiem co zakupić dokładnie, z czym się zapoznać oraz nie znam się na przepisach, aczkolwiek już pare tutaj na forum widziałam. Każdy kiedyś zaczynał, prawda? Tak samo jak ty, czy też ktoś inny, także, zachęcam do podzielenia się swoimi umiejętnościami zemną, z osobą która chciałaby pogłębić wiedzę warzenia.
Obrazek
♫ Ach Śpij kochanie. Jeśli gwiazdkę chcesz - Dostaniesz! Gwiazdy tobie dają znać, że nie bedą wiecznie trwać
wszyscy bedą umierać.. Aa Grzybki dwaa. Atomowe obydwa!Jeden Szary drugi Bury!Tak wygląda kres ponury. ♫

pauka
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 14:49
Krótko o sobie: Młody niedoświadczony piwowar domowy :)
Ulubiony Alkohol: piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jak zacząć warzyć?

Post autor: pauka »

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... TD7p7S4Fa9
Oglądnij pierwsze 11 filmów i będziesz prawie wszystko wiedzieć
Awatar użytkownika

Autor tematu
MatkaApokalipsy
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 17 lip 2018, 16:44
Krótko o sobie: Daughter of Satan
Ulubiony Alkohol: Ciemne / Dymione
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: West Yorkshire
Re: Jak zacząć warzyć?

Post autor: MatkaApokalipsy »

Dzię za odpowiedz aczkolwiek ten pan nie podaje informacji od jakich sprzętów zaczynać i co brać pod uwage , z czego się składa. W tej chwili nie jestem w stanie określić sama co mam zakupić by potem pytać więcej czy uczyć się z filmów które podales.
Obrazek
♫ Ach Śpij kochanie. Jeśli gwiazdkę chcesz - Dostaniesz! Gwiazdy tobie dają znać, że nie bedą wiecznie trwać
wszyscy bedą umierać.. Aa Grzybki dwaa. Atomowe obydwa!Jeden Szary drugi Bury!Tak wygląda kres ponury. ♫

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Jak zacząć warzyć?

Post autor: misiek35 »

Zapraszam na piwo.org . Sam tam jestem zarejestrowany i jest to naprawdę kopalnia wiedzy na temat warzenia piwa.

pauka
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 26 sty 2017, 14:49
Krótko o sobie: Młody niedoświadczony piwowar domowy :)
Ulubiony Alkohol: piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jak zacząć warzyć?

Post autor: pauka »

Oglądaj filmy czytaj forum np. taki temat https://www.piwo.org/forums/topic/26382 ... rezentowy/
Pytasz od jakich sprzętów zacząć, to napiszę ci co miałem podczas pierwszego warzenia:
- garnek 20l (jest za mały lepszy jest 30l)
- dwa fermentory 30l z kranikami
- balingomierz, termometr, mieszadło plastikowe
- kapslownica stołowa, kapsle, butelki (można to pominąć stosując butelki PET 0,5l po wodzie mineralnej gazowanej)
- wężyk z oplotu do filtracji własnej roboty
- OXI one, despray (do dezynfekcji)
- wężyki PVC i silikonowy oraz rurka do rozlewu
- + standardowy zestaw garnków domowych 5, 3, 2x1,5 litra
Do warzenia kupiłem gotowy zestaw surowców (słody śrutowane, chmiel, drożdże)
I jeszcze jedno, jeżeli posiadasz zwykłą kuchenkę gazową to nie ma problemu, ale jeżeli masz płytę elektryczną lub indukcję to warto się zastanowić, czy postawienie dwudziestu kilku kilogramów nie spowoduje jakiegoś pęknięcia. Ja mam gazową i nie wiem jak jest z innymi kuchenkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”