Jakie butelki do nalewek na dalsze dojrzewanie w piwnicy?

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
Demiurg
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 17 lip 2018, 12:54

Post autor: Demiurg »

Czesc Panie i Panowie!

Jestem nowy - zarowno na tym forum jak i temacie wytworczym. Ale chce byc tworczy :) A nawet juz zaczalem.
Postawione nalewki na wisniach i czarnych porzeczkach, niedlugo dojda inne. Zaczynaja mi dochodzic pierwsze macerowania
i tutaj dochodzimy do meritum mojego posta - w jakie butelki mam to rozlac aby ostawic na dalsze dojrzewanie w piwnicy?

Mam butelki z korkiem z naturalnego korka, ale moze jakies lepsze beda zwykle, zakrecane butelki? Apriorycznie rzecz biorac butelki z korkiem chyba nie sa takie szczelne i bedzie nastepowala jakas niezerowa wymiana gazowa. Czy wymiana gazowa jest wskazana, niewskazane czy po prostu rodzaj zamkniecia nie ma znaczenia? Poprosze o pare informacji poniewaz chcialbym miec dobry start w psotnictwo i bardzo, ale to bardzo niechcialbym zepsuc trunkow na ostatnim etapie i w takim temacie jak zla butelka!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Butelki do nalewek

Post autor: psotamt »

Demiurg pisze:w jakie butelki mam to rozlac aby ostawic na dalsze dojrzewanie w piwnicy?
Od lat robię nalewki i jakoś mi to do głowy nie przyszło; czym zamykać butelki. Miałem większość zakręcanych, korkowych niewiele. Jedne i drugie zamknięcie dobre. Przynajmniej moim zdaniem.

P.S. To jakiś problem dla Ciebie pisać z polskimi znakami?
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Butelki do nalewek

Post autor: yacequ »

Szklane, leżakujące na stojąco !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”