Wino z wiśni z 2 rodzajami drożdży

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Jimi5045
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 lip 2018, 01:38

Post autor: Jimi5045 »

Zabrałem się za robienie wina z wiśni pierwszy raz.
Zrobiłem matkę drożdżową ze szlachetnych drożdży i po 3 dniach wsypałem do balona który nie chciał zacząć pracować, więc wysłałem Tate po drożdże,a on kupił drożdże gorzelnicze i wsypałem i ruszyło.
Kolega zauwarzył że pomieszałem drożdże winne z gorzelniczymi i mam pytanie czy nie wytworzą się szkodliwe związki? I mam pytanie czy trzeba wylać czy można przepędzić aparaturą?
alembiki
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino z wiśni z 2 rodzajami drożdży

Post autor: Wald »

Tak od razu do kibla?
No nie, nic trującego nie zrobisz, może da się to przełknąć bez problemu, a jak nie będzie pijalne to na rurki i tu bez problemu znajdziesz amatorów winiaczka.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wino z wiśni z 2 rodzajami drożdży

Post autor: masterpaw2 »

Jimi5045, rzeczona MD, zapewne już nie była matką tylko trupowiskiem drożdżowym, które nie było w stanie ruszyć nastawu. Świeże gorzelnicze ruszyły bez problemu i tak jak Wald pisze, zapewne wszystko będzie :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Jimi5045
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 lip 2018, 01:38
Re: Wino z wiśni z 2 rodzajami drożdży

Post autor: Jimi5045 »

Dzięki za pomoc - może da się je przełknąć i się nie zatruje a jak nie to postaram się przepędzić. Chodzi od 27 czerwca do dziś mam nadzieję, że wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”